Hafta Sonu Okulda Yapılacak Staj Çalışması

Kodla Büyü

nakzonakzo

Aktif Üye
Önceki konuları okudum ama tam olarak fikir sahibi olamadığımdan yeni konu açtım, yardımcı olur musunuz?
ÇPL de çalışmaktayım, web programlama alanında, hafta sonu staj olacak okulumuzda. müdür seneye işletmeye yollamıycaz öğrencileri dedi, sebebi de alanımıza uygun işletme yok. 100 saat 10. sınıftan sonra 200 saat 11. sınıftan sonra mı yoksa 11. sınıf devam ederken hafta sonları da 200 saat olablir mi. hafta sonu 4 saat planlıycaz sabahtan öğlene kadar, sorun olur mu? hafta içi okulumuzda yapma imkanımız yok heralde bu işi. staj hafta sonu olduğunda öğrenciler hergün okula gelecekler ve de hafta sonu da gelecekler doğru mu? öğrencilerin sigortası olacak mı? yardımcı olursanız sevinirim müdüre soramıyorum yuvarlak cümleler kurup duruyor o da bilmiyor gibi:)

Hocam biz birzamanlar okulda yapıyorduk çok şükür şimdi kurtulduk.
Anladığım kadarıyla olay biraz duygusal. müdürünüz 6 saat ücret almak için işletme bulunamamasını bahane ediyor. sorularınıza gelince;

biz 11. sınıfta 100 saat 12. sınıfta 200 saat yapmıştık. haftaiçi de 24 saat işletmede beceri eğitimi dersini vermiştik. şunu söyleyeyim haftasonu yapılan stajın zararı var faydası yok. çocuklar zaten haftaiçi sizi yeterince görüyorlar. haftasonu gelmek istemiyorlar. Ayrıca okulda düzenide bozuyorlar. o yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum.

ve ben çocukların işletmelerde daha çok şey öğrendiğini söyleyebilirim. (bizimkiler teknik servis tabiki)

hayırlısı olsun.

olur hocam. biz de dönem içerisinde yapıyoruz. yalnız biz 10 saat yapıyoruz.

sigorta işini tam bilmiyorum ama sanırım sigorta yapılmıyor. zaten bu şekilde diğer derslerden bir farkı yok.

Geri