hangi banka dosya masrafını hemen ödüyor

Kodla Büyü

okanformula

Seçkin Üye
Seçkin Üye
annem ziraat bankasından bir form doldurmuş, ve o form genel müdürlüğe faks çekilip, incelenip, ödenecekmiş. ancak ziraat bankası hemen ödemeyi, sadece bu yolla isteyenlere yapacakmış. hakem heyeti yada mahkemeye başvuranların sonucuna göre ödeme yapacakmış

8 aydır halk odemedi bugu. kamu denetcisine sikayet ettim

koç fiat kredi, tüketici hakem heyeti kararına rağmen ödemedi icraya başvurdum aldım

hocam bende vakifbanktan kredi cekmiştim ama hala hakem heyetini bekliyoruz :(

iş bankası ve ingbanktan hakem heyeti sonuçlarına göre hemen aldım. hakem heyeti sonuçlarından 15 gün içinde dosya masraflarını aldım.

dersimizvar' Alıntı:
icraya kendimiz verebiliyormuyuz. avukata mı vermeliyiz. masraf çıkıyor mu ne yapmalıyız
icra dairesine gidip icra takibi başlatabilirsiniz avukata ihtiyacınız yok..

benim 1450 den 1034 ü odeyip gerisi icin itiraz amaciyla mahkemeye vermisler kaybedersem bir dünya zarar olacak bu duruma düsen varmi acaba. yani bankanin itiraz edip mahkemeye verdigi.

Yapı krediden aldığım kredi dosya masrafı için iki ay önce hakem heyeti karararı çıktı. Hala ödeme yapmadılar müşteri hizmetleriyle her konuşmamda oyalandığımı düşünüyorum. İcra olayını biraz daha detaylandırabilirseniz sevinirim.

ktektas' Alıntı:
Yapı krediden aldığım kredi dosya masrafı için iki ay önce hakem heyeti karararı çıktı. Hala ödeme yapmadılar müşteri hizmetleriyle her konuşmamda oyalandığımı düşünüyorum. İcra olayını biraz daha detaylandırabilirseniz sevinirim.
hocam bende ykb sından konut kredisi kullandım THH lehime karar verdi;buna rağmen yaklaşık 2 ay sonra ödememi yaptılar ama sevincim kursağımda kaldı;banka ödemeyi yaptıktan 10 gün sonra bana dava açmış ve ödedikleri parayı faizi ile istiyolar hemde yargılama ve vekalet ücretlerini tarafıma yıkmak istiyolar...
Bakalım duruşmadan duruşmaya sürükleniyorum; sonuç ne olacak merakla bekliyorum..Avukatta tutmadım;mahkemeye dilekçe sundum...
Siz de acele etmeyin yada sağlam bi avukatla işi çözün;bu bankalar gerçekten çok kalleş..

spider23' Alıntı:
ktektas' Alıntı:
hocam bende ykb sından konut kredisi kullandım THH lehime karar verdi;buna rağmen yaklaşık 2 ay sonra ödememi yaptılar ama sevincim kursağımda kaldı;banka ödemeyi yaptıktan 10 gün sonra bana dava açmış ve ödedikleri parayı faizi ile istiyolar hemde yargılama ve vekalet ücretlerini tarafıma yıkmak istiyolar...
Bakalım duruşmadan duruşmaya sürükleniyorum; sonuç ne olacak merakla bekliyorum..Avukatta tutmadım;mahkemeye dilekçe sundum...
Siz de acele etmeyin yada sağlam bi avukatla işi çözün;bu bankalar gerçekten çok kalleş..
ayni durumdayim hocam mahkeme kagidim gelmedi kac günde gelmisti size hani gelir kagida ulasamayiz itiraz sansini kacirmayayim diye soruyorum

gzegen' Alıntı:
spider23' Alıntı:
ktektas' Alıntı:
ayni durumdayim hocam mahkeme kagidim gelmedi kac günde gelmisti size hani gelir kagida ulasamayiz itiraz sansini kacirmayayim diye soruyorum

sizin bankada mı YKB??
bana 1 haftada ulaşmıştı mahkeme kağıdı_zaten edevlette gözüküyor;oradanda kontrol edebilirsiniz..2 duurşmaya da avukat mazaret bildirip gelmedi;bilemiyorum bilir kişi rapor hazırlıyomuş sanıyorum ama daha netice yok!!

Arkadaşlar bende ing den kredi çektim kredi masrafı için başvuracağım, banka masrafların dökümünü istediğimde benden 60 lira para istiyorlar, bu yasal mı bunu da mı dava ile geri alacağız? Yardımcı olursanız sevinirim.

dersimizvar' Alıntı:
hanımın üzerine kredi çekmiştik. hanımın üzerine dükkan vardı. 650 tl dosya masrafı alınmıştı. bankadan makbuzu aldık. tüketici mahkemesine başvurduk. mahkeme haklı buldu. ancak banka itiraz etti. çekilen kredinin ticari kredi olduğunu söyledi. bizden savunma istediler. bankadan dosya masrafı makbuzu istediğimizde banka ticari kredi bu mahkemeye başvuramazsınız demedi. tüketici mahkemesi de kredinin tüketici mi ticrari mi olup olmadığına bakmadan bizi haklı buldu.

bu durumda ne yapmalıyız
Hocam ticari kredilerde belirsizlik var sakın devam etmeyin büyük ihtimalle kaybedersiniz.Babam için başvuru yapacaktım . Avukata sordum şu an ticari krediler olumsuz sonuçlanıyormuş.

Biz mayısta başvurmuştuk. Akbank aralıkta ödedi. Finans şubatta ödedi. Erken ödemiyolar malesef..

biz odemesinden gectik mahkeme ile ugrascagiz savunma yaz davaya git isim is :verymad:

ben hakem heyetine dilekçe verdim altı (6) ay sonra sonuçlanacağını söyledi yuh çok tartışacaklar herhalde artık sonra bi altı ayda bankayı bekleriz :)

Arkadaşlar bende ing den kredi çektim kredi masrafı için başvuracağım, banka masrafların dökümünü istediğimde benden 60 lira para istiyorlar, bu yasal mı bunu da mı dava ile geri alacağız? Yardımcı olursanız sevinirim.

spider23' Alıntı:
ktektas' Alıntı:
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.
Hocam dava gerekçeleri ne merak ettim. Dava açacaksa karara itiraz etseymiş.

hocalarım
bende 2011 Aralıkta almıştım kredi 15000 TL ihtiyaç kredisi almıştım 30 ayda 19500 falan geri ödedim acaba uğraşmaya değer birşeyler çıkar mı? ne kadar geri verirler ki?

denizbank ve garanti den çektiği krediler için 5 ay önce başvurdum tüketici hakem heyetine. Sonuç yeni geldi. Garanti bankası aynı gün hemen ödedi denizbank nazlanıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde oda ödeyecek. Böyle elinde alacaklı kağıdıyla bankalara gidip kira toplar gibi paraları geri almak çok güzelmiş üç kuruşta olsa banakaya bırakmak istemiyorum.

Akbank da hemen ödüyor. Döküm için istedikleri 60 lira caydırma amaçlı. Onunda makbuzunu alıp tüketici mahkemesine verin bence.

Tuna54^' Alıntı:
Akbank da hemen ödüyor. Döküm için istedikleri 60 lira caydırma amaçlı. Onunda makbuzunu alıp tüketici mahkemesine verin bence.

Tamam hocam oyle yapayim. Teşekkürler. ..

Bende yapı kredi dosya masrafı için başvurmuştum. Tüketici Hakem Heyetinden karar yakında çıkacak. Umarım koç-yapı kredi bi pislik çıkarmaz. Hemen öder. Vakıf bank için THY başvurmuştum. Onun sonucu çıktı. 1 ay içinde ödedi Vakıf Bank.

ben bugun savunmamı yazdım kalemdekiler 2 ayı bulur dediler hadi hayırlısı inşallah tarafım için olumlu sonuçlanır.

mahkemeye verse ve kazansalar bile çok cüzi bir miktar ödersin hocam. komşum vardı elektrik faturasındaki kayıp kaçak için tüketiciye gitti kazandı ama elektrik dağıtım şirketi karşı dava açarak kazandı. sadece 13 TL mahkeme masrafı ödedi...

Geri