hangi lpg sistemini önerirsiniz.

Kodla Büyü

mustitosya37

Site Gezgini
benzin fiyatlarının artmasından dolayı pekte taraftar olmadığım lpg dönüşüm sistemine mecburen geçiş yapmak istiyorum. fakat hangi sistem bana uyar veya daha verimlidir kararsız kaldım. aracım 2000 megan 1.6 16V. Sizler ne önerirsiniz ve hangi sistemleri kullanıyorsunuz?

hocam lpg de artık pekde cazip deil onada çok fazla zam geldi. bence hepsi birbirinin aynı en ucuzunu takdır derim. %40-50-60 tasarruf senni arabayı kulklanama göre değişiyor diyorlar birde artan lpg fiyatlarından sonra %30 da kalıyor tasarruf ben takdırdım memnun deilim arabanın orjinalliği gitti iiice düşün taşın derim.

Bu işe ne kadar para ayırmayı düşündüğünüze bağlı 800 liraya da var yaklaşk 4000 lirayada.

Zavoli - BRC bunlardan biri olabilir. Atiker' den uzak durmanız dileğiyle...

eğer param var kafam ağrımasın diyorsanız teleflex yada prins;
orta halli bişey olsun işimi görsün diyorsanız brc, zavoli...
atiker taktırıp çok memnun olanlarda var. lpg işinde kit kadar önemli bir diğer faktör takan ustanın kabiliyeti. usta çok önemli...

Renault 19 Europa Enjeksiyonlu arabama Atiker OBD li (2.seri) diye bir sistemi var. Temmuz 2010 da taktırdım. Gayet memnunum. Şuana kadar bir sıkıntı yok.
Taksit imaknıda vardı ozaman şimdi var mı bilmiyorum, ayda 100 TL taksitle taktırmıştım.
2 tür vardı, 1. sinin fiyatı 990 TL idi, benim taktırdığım yeni sistem di 1190 dı fiyatı. şimdi nasıl bilmiyorum. arkadaşalarında dediği gibi takan kişide çok önemli.
yakıt açısından düşünürseniz enjeksiyonlu arabalar, karbüratörlü araçlara göre yakıtta daha ekonomik LPG de de..
karar sizin, Atiker benim işimi görüyor, sizi bilemem. ben dediğim gibi memnunum. Kolay gelsin saygılar :)

VW golf var bende ve 2009 eylülde Atiker taktırdım.malesef biraz sorunlar oldu.ustayada bağlı tabi benim motora gaz getiren hortumu takarken eğip bükmüş bu yüzden motor bazen stop ediyordu götürdüm bir türlü bulamadılar sonra buldular hortumu degiştiler düzeldi ama yinede VW için atiker önermiyorlar bende dahil.. 990 TL ye atiker takıcanıza 1300 civarı lovato vs BRC taktırın derim

macar20' Alıntı:
Renault 19 Europa Enjeksiyonlu arabama Atiker OBD li (2.seri) diye bir sistemi var. Temmuz 2010 da taktırdım. Gayet memnunum. Şuana kadar bir sıkıntı yok.
Taksit imaknıda vardı ozaman şimdi var mı bilmiyorum, ayda 100 TL taksitle taktırmıştım.
2 tür vardı, 1. sinin fiyatı 990 TL idi, benim taktırdığım yeni sistem di 1190 dı fiyatı. şimdi nasıl bilmiyorum. arkadaşalarında dediği gibi takan kişide çok önemli.
yakıt açısından düşünürseniz enjeksiyonlu arabalar, karbüratörlü araçlara göre yakıtta daha ekonomik LPG de de..
karar sizin, Atiker benim işimi görüyor, sizi bilemem. ben dediğim gibi memnunum. Kolay gelsin saygılar :)
Bende de R19 europa 1.6e var. Full grup(4lü) enjeksiyonlu. Megan motoru olarak bilinir. Yanılmıyorsam benim aracınki 8 valf. Geçen yıl temmuzda tekirdağda ustaya Atiker sıralı taktırdım. Taktırdıktan 300-400km sonra bir ayarı varmıdır diye uğradım. Pcden ayar çekti. Bir daha ustaya hiç gitmedim. Çekişte ve kullanımda benzinden bir farkını göremedim. 990tl 10 taksit taktırmıştım.
Tabi bu işte önemli olan usta. En kral sistemi bile taktırsan eğer usta işi doğru yapmazsa pişman olursun.

Bende mazda varken BRC kullandım süper memnundum sonra arabayı değiştirdim ecsort aldım onda da aldesa yerli marka tüp taktırdım ama hiç memnun olmadım,ucuz etin yahnisi meselesi. tüp taktırma taraftarı değilim ama illa takılacaksa BRC 'yi kesinlikle öneririm ama yıllar boyu araba kullanaksanız teleflex biraz pahaladır ama en iyisi diye kabul edilir. Ben olsam BRC takardım hiç sorun yaşatmadı bana ;)

şunlardan uzak dur : aldesa , atiker

hocam en az marka kadar ustalık ta cok önemli hangi arabaya hangi markanın daha çok performans vereceğini samimi ustalar söylüyor ve garanti veriyor. ama bana sorarsanız elektronik aksamı fazla olan yeni nesil arabalarda italyan sistem kullanmanız. brc,zavolli, tartarini, levato ben levato kullanıyorum ve çok memnunum ama 1.6 otomatik focus var ben de ve neredeyse benzinli 1.4 polo jazz tarzı arabalar ile aynı yakıyorum bu da beni üzüyo çünkü lpg olmuş 2.25 benim güzel ülkemde.

Bölgedeki en iyi ustayı bul hangi kiti takıyorsa ondan taktır. Gidip ayar çektireceksin yapacak usta bulamıyorsun o markaya bakmıyormuş adamlar marka seçiyor bakmak için. Sadece küçük bir ayar için şehir dışına gitmek zorunda kalabiliyorsun az biraz kar edeyim derken kökten zarar ediyorsun. Bu sebeple en iyi ustayı bul hangi markayı takıyorsa ondan taktır. Genelde LPG ayarı bozulur araç dengesiz yakıyor böyle olunca araç çok zarar görüyor motor lamban sönmüyor.
Ben aracımda MGS kullanıyorum ustası süper bu sebeple rahatım. Ayarlamalardan hiç ücret almıyor ayrıca motor lamban yanmayacak şeklinde garanti veriyor.

Arkadaşımda prins LPG vardı usta bulamadığı için en sonunda 700 TL verip sistemi değiştirdi ATİKER taktırdı.

hocam bende brc marka tüp takılı. aracın modeline göre tüplerin uyumluluğu değişiyor. bende ford focus var su an bir sıkıntı yaşatmadı alalı 1700 km oldu

5 ay önce Antakya'da Yılmaz Can kardeşler servisinde Gasitaly marka lpg taktırdım.Usta iyi olduğu için marka takıntısı yapmadım ama gerçekten memnunum.
Şehir içi 25 şehirler arası 20-22 krş arası yakıt değerlerim.
Aracım 2004 clio2 1.2 16V.

usta önemli markadan önce. hasari hocam çok güzel söylemiş, araştır şehirdeki en iyi ustayı. usta ne söylüyorsa onu taktır. atiker takıp da sorunsuz binen çok. benim gibi landi renzo taktırıp rezil olan da çok.

konu hortlamışken bende cevap yazayım. aracım mesajda da belirttiğim gibi megan 1. bu araca 05.03.2011 tarihinde atiker marka lpg taktırdım. bu tarihten itibarende maşaAllah hiç bir sorunla karşılaşmadım. atiker renault ile gayet uyumlu. fakat arkadaşlarında belirttiği gibi ustası önemlidir diyerek amasya'da şimşek oto atiker bayisinde dönüşümü yaptırdım.

sorumu yineleyeyim, dışardan (bagajaltı) lpg taktıran var mı?

araç yeni brc nin projesi yokmuş, bulunduğum ilde :s

@ferhaterkus hocam değerlerin araç ve ile göre çok yüksek değil mi?

Benzinle 35-40 krş civarı yakıyordum
lpg ile bu değerler 20-25 krşa düştü.
Bana normal gibi geldi.Çevrede de daha uygun değer duyamadım lpg ile...

EynelMefer' Alıntı:
sorumu yineleyeyim, dışardan (bagajaltı) lpg taktıran var mı?

araç yeni brc nin projesi yokmuş, bulunduğum ilde :s

@ferhaterkus hocam değerlerin araç ve ile göre çok yüksek değil mi?

hocam arkadaş toyoto corolla verso ya yanlış hatırlamıyorsam extra kafesle taktırmıştı yüksek bir ihtimal onun içinde ayrı ücret almışlardı ama siz onu bence iyi bir araştırmadan sonra taktırın

dönüşü yok işte sorun bu, taktırdığında artık o şekilde kullanacaksın, bi yandanda geç kaldığın günler için zarardasın, bakalım artık..

En güzeli sayın hocam senin araban için uyumlu olan daha önceki arabam da atikeri 1,5 yıl kullandım sorunsuz ancak şimdiki arabam için birçok servis ve kişi BRC önerdi. Yani senin kriterin kendi araban için en uyumlu olan ve iyi bir usta olmalı.

megane 2 1.6 aracıma landirenzo taktırdım. 5000 kmdir kullanıyorum. çok şükür sıkıntı çıkartmadı. benzinden daha iyi gidiyor gibi geliyor bana :) ayrıca kışın 24-25 kuruş yakıyordu şimdi 20 kuruş yakıyor şehir içi. şehirdışı daha denemedim.

sregy' Alıntı:
megane 2 1.6 aracıma landirenzo taktırdım. 5000 kmdir kullanıyorum. çok şükür sıkıntı çıkartmadı. benzinden daha iyi gidiyor gibi geliyor bana :) ayrıca kışın 24-25 kuruş yakıyordu şimdi 20 kuruş yakıyor şehir içi. şehirdışı daha denemedim.

eski araç megane2 idi atiker işimi çok iyi gördü, sıfır hata ile 25 bin km kullandık, şimdi megane3 evet hocamın dediği gibi brc yi öneriyorlar, fakat deneyimli usta bulmak zor 8 enjektörlü ve stepneye takacak...

Şu kadar kuruş yakıyor dediğinizde aslında bir şey anlaşılmıyor her bölgede LPG fiyatları farklı oluyor ayrıca kış ile yaz fiyatları da değişiyor. En objektif tespit 1 LT gaz ile kaç KM yol yaptığındır. Tabi şehir içi ve şehirler arası ayrı hesaplanmalı.

hasari' Alıntı:
Şu kadar kuruş yakıyor dediğinizde aslında bir şey anlaşılmıyor her bölgede LPG fiyatları farklı oluyor ayrıca kış ile yaz fiyatları da değişiyor. En objektif tespit 1 LT gaz ile kaç KM yol yaptığındır. Tabi şehir içi ve şehirler arası ayrı hesaplanmalı.

yüzde 30 normal, yüzde 40 en iyi şekilde olacak olan karın benzine göre hocam...
10 lt benzin =45 lira ile gideceğin yeri
12 lt lpg =30 liraya gidersin ortalama...

% 100 yerli ,
vidasına kadar ülkemizde üretilen,
hatta dış ülkelere ihraç ettiğimiz
ATİKER ...........

Yerli malı kardeşim...
Honda civic var 2000 ben de Allaha şükür hiç sorun yok.....

Geri