harici harddisk çalışmıyor :(

Kodla Büyü

GulsahCengiz

Site Gezgini
1 TB'lık WD marka harici harddiskim birden bire çalışmamaya başladı. Işık yanmıyor. Işık yanıp yanıp sönüyordu sonra durdu. Kablodamı giriş yerindemi sorun anlayamadım. Yedek uyan kablo yok. Kapağını açtım bir fayda yok. Tamirciye göndericem, içindeki bilgileri kurtarabilirlermi?

Yarın için onca hazırlık yapmıştım ders için, önemli okul evrakları vardı. Şu saatte olcak işmi bu, çok şanssızım, nedir bu teknolojik aletlerden böyle çektiğim, ağlamak istiyorum :((((
Nerden bulaştım bu bilgisayar işine offff offf :((((

Hocam eğer bahsettiğiniz disk Western Digital 1 TB Elements SE 2.5" USB 3.0 External Hard Disk ise ben biraz önce sipariş verdim :?

evet dediğim ondan :( ben memnun kalmadım. 1 yılda bu hale geldi. arkadaşlarda casperin var. 500 GB'lık hiç bir sorunları yok. 1 TB olsun dedik bunu aldık, usb giriş yeri incecik hiç biri uymadı. dandik bişey... moralim sıfır sıfır sıfır :(

olcaktık şöyle sözelden bir hoca, ne işin var bilgisayarcı olursun :( , eskiden bilgisayarmı vardı yaa, derdi hiç bitmiyo şu meret aletlerin :(

Bence siz gene de moralinizi bozmayın hocam.
Varsa başka bir bağlantı kablosuyla deneyin, yoksa başka bir bilgisayarda deneyin. Masaüstü pc ise arka usb girişlerinde, laptop ise bilgisayarın Chipset sürücüsünü güncelleyin. Biraz fikir verecektir bu işlemler hocam.

hocam geçen ay WD 1TB lık harici diskimi veri kurtarma şirketine gönderdim. yaklaşık 140 gbyte verimin tamamını kurtardılar(evraklar neyse ama manevi değeri olan resim ve video lar için bunu yapmak zorunda kaldım). pazarlık ederek 270$+kdv ye hallettiler.

270 $+kdv mi. Şimdi tamamen ağlamak istiyorum, yapcak bişey yok göndercem, çalışmıyor bir türlü meret :( Bilgisayara yedek almamanın acı sonu :(

m32m' Alıntı:
hocam geçen ay WD 1TB lık harici diskimi veri kurtarma şirketine gönderdim. yaklaşık 140 gbyte verimin tamamını kurtardılar(evraklar neyse ama manevi değeri olan resim ve video lar için bunu yapmak zorunda kaldım). pazarlık ederek 270$+kdv ye hallettiler.

Hadi yaw, nerdeyse 500 TL fiyat tutmuş. Şu WD 1TB ı 1 saat önce siparişini verdim. Daha onaylanmadan iptal mi etsem siparişi acaba? Bimeksten sipariş verdim.
http://www.bimeks.com.tr/urun/119703/we ... eesn-.aspx

doganytu' Alıntı:
m32m' Alıntı:

Hadi yaw, nerdeyse 500 TL fiyat tutmuş. Şu WD 1TB ı 1 saat önce siparişini verdim. Daha onaylanmadan iptal mi etsem siparişi acaba? Bimeksten sipariş verdim.
http://www.bimeks.com.tr/urun/119703/we ... eesn-.aspx

hocam samsung dan şaşmayın derim. seagate ve WD disklerimin başına aynısı geldi. şu an samsung kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim.

GulsahCengiz' Alıntı:
1 TB'lık WD marka harici harddiskim birden bire çalışmamaya başladı. Işık yanmıyor. Işık yanıp yanıp sönüyordu sonra durdu. Kablodamı giriş yerindemi sorun anlayamadım. Yedek uyan kablo yok. Kapağını açtım bir fayda yok. Tamirciye göndericem, içindeki bilgileri kurtarabilirlermi?

Yarın için onca hazırlık yapmıştım ders için, önemli okul evrakları vardı. Şu saatte olcak işmi bu, çok şanssızım, nedir bu teknolojik aletlerden böyle çektiğim, ağlamak istiyorum :((((
Nerden bulaştım bu bilgisayar işine offff offf :((((
Öğretmenim aynı şey benimde başıma geldi ne yaptımsa faydasız... Servise gönderdim...Kullanılmaz hale gelmiş ve bana yenisini gönderdiler 420gb arşivim sizlere ömür... Umarım sizin sorununuz benim gibi degildir.... Bu arada öğretmenim harıcı diski düdşürdünüz mü?

hayır düşürmedim hocam, tamirde hala, durumu iç açıcı değilmiş, içindeki bilgilere ulaşılamıyormuş hala :(... duadan başka çare yok şu an, dua ediniz... usb giriş yeri kırılmış, parça istemişler gelcekte deniycekte, bekliyoruz bakalım :( :cry:

Hocam harici sabit disklerde disk ile usb girişi tümleşik, bazen disk sağlam olsa da lehimlerde kopma olabiliyor eğer kapağını açıp kontrol edebilirseniz ya da bir elektronik tamir yapan bilgisayarcıya baktırabilirseniz belki de ucuz atlatırsınız.

Geçmiş olsun umarım bilgilerinizi kurtarırsınız.Benimde defalarca başıma geldi bilgi kaybı o yüzden kulağıma küpe oldu önemli bilgilerim sadece bilgisayarda ya da harici disklerde değil DVD lerde kayıtlı duruyor,sizede tavsiye ederim DVD kullanmanızı... :(

benimkinede birisi bastı. ışığı sürekli yanardı çalışırken. şimdi yanıp yanıp sönüyor. ve bilgisayar görmüyor. garantisi var ama tamirciye götürürüm heralde..
samsung benimki.

harici diskler

bende de arkadaşlar wd 320 gb ve iomega 500 gb var wd yi 3 yıldır kullanıyorum bir problem olmadı sadece kasasında geçenlerde problem oldu çalışmadı kasayı değiştirdim problem çözüldü ama iomega ya herhalde aylık olarak düzenli veri kurtarma yapıyorum disk durmadan gidiyor bende formatlayıp kurtarıyorum öle 270 de vermiyorum kurtarma için en iyi programda handy recovery isteyen pm atsın ilaçlı gönderebilirim

Bütün haricilere bu olur...
Çözüm: Çalışabilir bir Pardus DVD si ile bilgisayarı aç..
Tüm veriler orda...
Paranızı alıp kurtardım diyenlerde aynısını yapıyor...

monaheart' Alıntı:
Bütün haricilere bu olur...
Çözüm: Çalışabilir bir Pardus DVD si ile bilgisayarı aç..
Tüm veriler orda...
Paranızı alıp kurtardım diyenlerde aynısını yapıyor...
hocam sorun donanımsalsa Pardus netsin :lol:

demedi demeyin..windows görmüyor diye donanım hatası diye düşünmeyin...
çalışabilir pardus cdsi ile bi bakın.ne kaybedersiniz..

monaheart' Alıntı:

bakıcam inş. ben. ama üzerine basılmıştı benimkinin yine de görürse çok sevinirim

monaheart' Alıntı:

tavsiyen üzerine pardus 2013ü kurdum ama malesef işe yaramadı. windows 7de yükleniyordu ama sürücü harfi bilgisayar bölümünde görünmüyordu. pardusta hiçbir hareket yok :(

Geri