harici harddisk görünmüyor

Kodla Büyü

komexfer

Üye
sevgili arkadaşlar,WD marka harddiskimi pc 'ye takınca yeni donanım bulıundu diyor. üzerine tıkladığımda WD adını görüyorum ama bilgisayarıma tıkladığımda harddisk görünmüyor. buradaki tüm önerileri denedim ,kablo değiştirdim kısa olandan aldım. başka pc de denedim olmadı. yardımı olabilecek arkaşlardan yardım rica ediyoru. içindeki bilgiler çok önemli. şimdiden teşekkürler

peki hocam, bi de şunu deneyin. Bilgisayarım üzerinde sağ tılayın. Yönet'i seçin. Açılan Pencerede sol tarafta Disk Yönetimi'ni seçin. Orta kısımda harddisklerin göründüğü yerde harici harddiskiniz var mı bir bakın lütfen.

bilgisayarım> sağ tık- özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Donanım > Aygıt Yöneticisi > Disk Sürücüleri > Ürün Burada Gözüküyorsa > Ürün veya ürünlere sağ tıklayarak kaldır diyoruz > Bilgisayarımızı yeniden başlatıp > tabi bu arada usb bağlantısı pcden ayrı olacak, pc açıldıktan sonra tekrarda ilk defa tanıtır gibi harici hardiski tanıtın<<<<<<<<<<< bu yolu bi deneyin hocam

Bir arkadaş bu yolla çözmüş bu sorunu.

nrurfali hocam , maalesef yok. usb aygıtı tanınamadı diyor. harddisten ince bir ses geliyor. yani okuyamıyor sanırm

hocam azsonra anlatacağım belki işine yarar belki başka bir arkadaş yararlanır diye yazıyorum.

iki gün önce bir harddiskteki verileri kurtardım. karşılaştığım sorun seninkine yakındı. bazı bilgisayarlarda harddiski hiç görmüyordu. tanımıyordu. bazı bilgisayarlarda da bilgisayarım içinde ayrı bir bölüm olarak görünüyor ama üzerine çift tıkladığımızda "harddiski biçimlendirmeniz gerekiyor" diyordu. ayrıca bilgisayarım/sağtuş /yönet /disk yönetimi kısmından baktığımızda ise harici diskin dosya yapısını raw olarak görüyordu. harddiski kullanan arkadaş harddiski bir kaç gün kullandığını. harici harddiski aldığında okuldaki veya başka bilgisayarlardaki verilerini direk hariciye kopyaladığını söyledi. nedendir anlayamadık ama harddisk kendi kendine normalde windows bilgisayarlarda tanır durumda iken tanımaz olmuş ve dosya yapısı ntfs den raw a dönüşmüş. r-studio diye program var. r-studio 5.4 sürümünü bilgisayarıma kurdum ve ulaşılamayan harddiske ulaştık. scan tuşu var. ve tarayınca tüm verileri gördü. kullanımı var internette resimli. kurtar dediğimizde de kurtardı tüm bilgileri ve kendi harddiskime kaydettim. daha önceden birçok recovery programını kullanmıştım ama o programlar da bu harddiski görmemişti. ama bu prgram harddiski gördü ve kurtardık verileri. kolay gelsin.

bende de toshiba 320 gb hdd vardı. pc ye takınca nadiren pc tanıyordu. sanki arabanın marş basması gibi hdd içindeki dsk dönmeye çalışıyor ama güç kesilip duruyordu. geçen gün bi arkadaşa bahsettiğimde kutunun değişmesi gerektiğini belirtti. ve de kutuyu değiştirdiğimde sorun çözüldü.

furkanhoca' Alıntı:
bende de toshiba 320 gb hdd vardı. pc ye takınca nadiren pc tanıyordu. sanki arabanın marş basması gibi hdd içindeki dsk dönmeye çalışıyor ama güç kesilip duruyordu. geçen gün bi arkadaşa bahsettiğimde kutunun değişmesi gerektiğini belirtti. ve de kutuyu değiştirdiğimde sorun çözüldü.
Kutu değişkilği gerekiyor bencede

Geri