Harici HDD Garanti İşlemleri

Kodla Büyü

marasliyim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Bimeksten A Data Harici HDD aldım. Şu an çalışmıyor, garanti süresinin dolmasında da yaklaşık 5 ay var. Garantiye göndermek istiyorum. Bimekse gittim siz göndereceksiniz dedi. Benim şu andan sonra yapmam gereken işlemler nelerdir?

hocam mutlaka bir garanti belgesi vardır üstünde firma adı yazar o firmayı arayıp bilg verin onlar kargo firmalarına yönlendirir ve kargoyla yollarsanız 1 ay içinde geri gönderirler

okanbaris' Alıntı:
hocam mutlaka bir garanti belgesi vardır üstünde firma adı yazar o firmayı arayıp bilg verin onlar kargo firmalarına yönlendirir ve kargoyla yollarsanız 1 ay içinde geri gönderirler
hocam garanti belgesi yok fatura var.

Bimeksi arayıp, elindeki harddiskin distribütörünü soruyorsun. Sonra distribütörü arayıp (internet sitesindende olabilir) garantisini sorgulat. Bilgiler doğruysa sana yapmam gerekenleri karşı taraf söyleyecektir.
Bimeks bıdıbıdı yaparsa (hepsiburada bana yapmıştı) google da hardiksini satan distrübütörleri (1 den fazla olabiliyor) bulup sitelerine gir ve garanti kontrolü yaptır. Hangisinde bilgilere ulaşıyorsan o senin distribütöründür.

Not: Genelde (formatlık birşey değilse) harddisk tamiri yapmıyorlar, yenisini gönderiyorlar. Kısacası her şekilde harddisk içindeki bilgilerin gidecek.

zaten faturada garanti gibi bişeydir hocam,fatura tarihi geçerlidir . Gönderin kargoyla

Bu nasıl iş yaw, bimeks neden yollamıyormuş - biz sanki hdd yi distrübütör den aldık

Geçen vatan dan almıştım HDD, bozunlunca tekrar vatan a verdim - hallettiler adamlar, olması gereken de bu, bimeks ten bir şey alınmaz , bunu da öğrendiğimiz iyi oldu

A DATA'NIN WEB SAYFASI DAHİ YOK. MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARIYON AÇAN YOK NASIL BİR TEZGAHA DÜŞTÜK BİZ BÖYLE YAVVV

Hocam sen bimeks e biraz daha baskı yapsan sonuç alırsın gibime geliyor - bana çok saçma geldi.. " Kardeşim ürünü ben sizden aldım, siz yollayın nereye yollayacaksanız, ben mi uğraşıcam. " gibilerinden bir konuşma yapsan sorun çözülür sanki.

hocam fatura elinde olması lazım. tamiri olmaz .. içindeki bilgiler gider.. yenisini gönderirler.. geçmiş olsun..

Geri