hdmi ile görüntü aktarma

Kodla Büyü

ekicimert

Seçkin Üye
Seçkin Üye
selam arkadaşlar dizüstü bilgisayarımı yeni tvye hdmi kablo ile bir türlü bağlayamadım.
öncelikle laptop lenovo y560A modeli ekran kartı ati 5730 güncel driver yüklü ve daha önce philips bir televizyona sorunsuz bir şekilde hdmi ile bağladım.
grundig tvde bağladığımda tvye görüntü gelmiyor ve laptoptada görüntü kayboluyor ve kabloyu çıkarmama rağmen laptopa geri görüntü gelmiyor kilitleniyor.
bilgisayar kapalı iken kabloyu takıp çalıştırdığımda masaüstüne gelene kadar televizyona görüntü geliyor tam masaüstü gelirken yine tvde görüntü gidiyor laptopda ekran kararıyor ve laptop yine kilitleniyor. sizce sorun nerede acaba önerisi olan ???

kabloları çekersen her iki tarafa görüntü gelmesi lazım.
ekran ayarlarından diğer tvyi klon yap çaılışır.
bendeki kablo 15 metre.tv diğer odada gayet güzel çalışıyor,

biliyorum hocam onlarıda olmuyor malesef sorun daha başka çoğalt dediğim anda laptopdan görüntü gidiyor ama tv ye gelmiyor görüntü ve laptop kilitleniyor..

Projeksiyona bilgisayarı bağladığımda bilgisayar açılışını gösteriyordu ama masaüstünü göstermiyordu. görüntü özelliklerinden ekran yenileme hızını 60a düşürünce sorun ortadan kalktı. belki sizdede ekran yenileme hızı sorun oluyordur.

Görüntüyü bilgisayardan çoğaltıysanız birde tv den giriş olarak HDMI seçmelisiniz...

yineleme hızı tek 60 hz var başka seçenek yok

hdmi seçiyorum zaten tv den

güvenli moddan açtığımda tvde görüntü var bunu keşfettim biraz önce

ama normal modda çöz.lüğü 800*600 rengi 16 bit de yapsam olmuyor malesef :cry: :cry:

driverları güncelledim şimdi oldu arkadaşlar şu ana tvde görüntü pek iyi değil ama ayarlardan felan kurcalamak lazım sanırm teşekkürler herkese

Geri