Hepsiburada'dan Lg g4 almak

Kodla Büyü

applet61

Aktif Üye
Selamlar hocalarım.

İthalatçı garantili Lg g4 hepsiburada'da yaklaşık 1200tl'ye satılıyor. Bilindiği gibi lg g4'te de kronik sorunlar(ghost screen, bootloop) mevcut. Fakat hepsiburada'daki yorumları okudğum zaman telefonun 605 seri numaralı(2016 üretim) olanının satıldığı ve kronik sorunların giderildiğinden bahsediliyor.

Sorum şu ki; aramızda bu cihazı hepsiburada'Dan alanlar var mı tavsiye eder misiniz?

Evet ben aldım yaklaşık 4 ay oldu. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Ama bundan sonra çıkarır mı belli olmaz. Kamerası, hızı, ekranı vs. çok güzel. Ben de tavsiye üzerine aldım zaten. Tek eksiği hat üzerinden görüntülü görüşme yok.

senolak' Alıntı:
Evet ben aldım yaklaşık 4 ay oldu. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Ama bundan sonra çıkarır mı belli olmaz. Kamerası, hızı, ekranı vs. çok güzel. Ben de tavsiye üzerine aldım zaten. Tek eksiği hat üzerinden görüntülü görüşme yok.

Sayın hocam cihazın rengi ne ve hangi seri numaralı bilgi verebilir misiniz acaba? Kutusundaki seri numarasının ilk 3 hanesi serisini ifade ediyor. Örneğin 605C gibi

Re: Ynt: Hepsiburada'dan Lg g4 almak

Ghostscreen yada bootloop u bilmem. Ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.
Dediğiniz siteden 20 gün önce dediğiniz fiyata lg4 aldım.
Sorun yok şimdilik.
Kamera (ön-arka) emsal mpixelde akraba-komşu (sony htc samsung iPhone ve asus) ile bizzat deneyerek mukayese ettik. Bence daha iyi. (BU Mukayese konusu atmasyon değil, gerçektir)

Seriyi bilmem.Ben aldım ama kullanan ben değilim. Kullananın da şikayeti yok.Memnun yani.
NOT;
Lakin distribütör garantili olduğu için dikkatli kullanmamız gerekiyor

COBOL' Alıntı:
Ghostscreen yada bootloop u bilmem. Ne olduğunu açıklarsanız sevinirim.
Dediğiniz siteden 20 gün önce dediğiniz fiyata lg4 aldım.
Sorun yok şimdilik.
Kamera (ön-arka) emsal mpixelde akraba-komşu (sony htc samsung iPhone ve asus) ile bizzat deneyerek mukayese ettik. Bence daha iyi. (BU Mukayese konusu atmasyon değil, gerçektir)

Seriyi bilmem.Ben aldım ama kullanan ben değilim. Kullananın da şikayeti yok.Memnun yani.
NOT;
Lakin distribütör garantili olduğu için dikkatli kullanmamız gerekiyor

Bootloop dediğimiz olay telefonun açılmaması başlangıç ekranında kalması.
https://www.youtube.com/watch?v=9Flg3nZr6nU

Ghostscreen de şöyle bir şey
https://www.youtube.com/watch?v=5pX17wrw9yg

senolak' Alıntı:
1-Hat üzerinden görüntülü görüşme sadece Samsung'larda var.
2-Avuçiçi ekran yakalamaDa sadece Samsung'larda var.
Ekran yakalama LG4 ler de biraz sıkıntılı. İki parmağınızın ucu ile arka kameranın altındaki (orta ve alt) iki tuşa aynı anda basmanız gerekiyor

Bootloop yok.
Ghostscreen a dikkat etmedim.İlk fırsatta bakarım.
Yalnız
Bu bir kusur olabilir, hemen farkına vardım.
Telefonu normal yollardan kapattım ve Kapalı durumdayken şarja taktığınızda telefon kendiliğinden açılıyor.
Telefon kapalı ve şarj durumdayken ( önce şarj aletini takıyorsunuz, sonra telefonu kapatıp bu duruma geçebiliyorsunuz) ceryan kesilip geri geldiğinde telefon mutlaka açılıyor.
Yani açılma yönünde meyilli.... Telefon kapalıyken şarj da ki en ufak bir fişi çekme takma veya elektriğin kesilip gelmesi bile, kapalı olan telefonun Hemen açılmasına sebep oluyor.

Bakalım bekleyip göreceğiz.
Peşin 2-3 bin verip iPhone'u zengin etmekten iyidir. :mrgreen:

Telefon hakkında bilgim yok ama hepsiburada da kötü yorum olmaması normal çünkü olumsuz yorumları yayınlamıyorlar bir kaç kere farklı zamanlarda farklı ürünlerde yaptığım olumsuz yorumların hç biri yayınlanmadı demem o ki yorumlara güvenmeyin alıp sorun yaşayıp olumsuz yorum yazan olduysada yayınlamamışlardır

Ben şahsen Online Alışveriş sitelerinde yapılan olumsuz yorumların çok çok az olmasına normal karşılıyorum. Çünkü;
Ürünü aldığınızda zaten 15 gün içerisinde koşulsuz iade edebiliyorsunuz. Zaten sorunlarda 15 gün sonra başlıyor. Ben tutup da Yaklaşık 4ay kullandıktan sonra sorun başlarsa hepsiburada.com sitesine nasıl bir olumsuz yorum yapabilirimki? Siz düşünün.
Tek şansım servisin Yolunu tutmak olacak.

Hem zaten Teknosa Vatan yada medimarkt gibi yerlerden aldığımız telefonlarda da 15 gün içerisinde iade var. Ondan sonraki zaman süresinde sadece servis ile muhatap oluyorsunuz.Hem zaten onların şikayet yazma gibi bir şansı da yok.
Bence Satın aldığın yer değil ithal eden firmanın nereden aldığı çok önemli.Sorumlu olan site yada satıcı değil, ithalatçı firmadır.
En iyisi KVK da çalışan birinin yorumu bence.

Bir önceki telefonum da LG idi. gc900 modeli : http://www.gsmarena.com/lg_gc900_viewty_smart-2785.php
Halen daha çalışıyor ve yedek telefonum oldu şu anda. Yani demem o ki elektronik cihazları dikkatli kullanıyorsanız hiç bir sıkıntı olmuyor fabrikasyon veya kronik bir sorun olmadıkça. He eğer telefonu hor kullanan biriyseniz istersen İphone al 3000 verip yine dayanmayacaktır o cihaz.

COBOL' Alıntı:
senolak' Alıntı:
Ekran yakalama LG4 ler de biraz sıkıntılı. İki parmağınızın ucu ile arka kameranın altındaki (orta ve alt) iki tuşa aynı anda basmanız gerekiyor

Ekran yakalamayı tek parmakla yapabilirsiniz hocam. İşaret parmağınızla aynı anda basın ve kolaylığı siz de görün. :) İki tuş alt alta zaten bitişik.

applet61' Alıntı:
senolak' Alıntı:

Sayın hocam cihazın rengi ne ve hangi seri numaralı bilgi verebilir misiniz acaba? Kutusundaki seri numarasının ilk 3 hanesi serisini ifade ediyor. Örneğin 605C gibi

Deri kahverengi renk.
Telefonun pilini kaldırınca altta seri numarası yazıyor. Benimkinde S/N: 601KPW..... şeklinde bir numara var. Bahsettiğin sorunlardan hiçbiri benim telefonda yok veya daha çıkmadı diyeyim. Bu ghost screen samsunglardaki amoled
yanığı benzeri bişeymiş herhalde ve birçok telefon sahibi kişi LG G4'te olduğunu söylüyor forumlarda. Kesinlikle seri nosuna bakın alacaksanız eğer. Ama tabi belki de son serilerde düzelmiştir. Telefonu bu arada iliklerine kadar kullanıyorum ve iyi idare ediyor beni :D

senolak' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
senolak' Alıntı:

Ekran yakalamayı tek parmakla yapabilirsiniz hocam. İşaret parmağınızla aynı anda basın ve kolaylığı siz de görün. :) İki tuş alt alta zaten bitişik.
Ekran yakalama kisayol butonu ayarladim. Boyle daha da kolay ve ekran goruntusu uzerinde duzenlemede yapabiliyorum. Bende hepsiburadadan aldim ithalatci garantili 6-7 ay once. 602k serisi. suana kadar sorunla karsilasmadim. Sistem guncellemesi yapmadim 5.0 lolipop yukluydu halende boyle kullaniyorum. Guncelleme yapinca sorunlar yasayanlari duydugum icin boyle devam.

Ekran yakalama kısa yol butonu nasıl oluyormuş?
Yakaladığımız görüntünün üzerinde bir buton resmi olması size çok mu hoş ve güzel oluyor?
Yok Eğer ses dümesi hariç başka daha kolay bir düğmeyle ekran yakala biliyorsanız harika...

COBOL' Alıntı:
Ekran yakalama kısa yol butonu nasıl oluyormuş?
Yakaladığımız görüntünün üzerinde bir buton resmi olması size çok mu hoş ve güzel oluyor?
Yok Eğer ses dümesi hariç başka daha kolay bir düğmeyle ekran yakala biliyorsanız harika...
Ayarlar-ekran-ana ekran dokunmatik tuslari. Ekran goruntusu aldiginda ekledigin ve diger dokunmatik tuslar gorunmez.

Naaıl ekliyorsunuz bu butonu?
En baştan detay yazarsanız...Zahmet olmazsa
Akşam uygulayacağım.

arkadaşım Türk Telekomdan aldı faturaya ek G4. 6 ay olmadı ikinci kere servise gitti. İlkinde bataryası sorunluydu yarım gün gitmiyordu batarya ve alalı bir hafta ancak olmuştu. İkinci hata ise açılış sorunuydu bootloop dedikleri olay yani. Bence Lg den uzak durun.

Arkadaşlar
Demekki bu iş şans işi.
Tıpkı beyaz eşya olayı gibi.Dediğim gibi hepsiburada sitesinden 1200 küsüre aldım.Kullanan şimdilik memnun.Ben de bekleyip göreceğim.
Dediğiniz gibi ise bir maceraya girmişiz ama 20 gündür bir sorun yok.Akşam sordum ve ayrıca inceledim.Kullanan da Acemi değil.(3 tlf eskitti. :mrgreen: )Pil ömründe ekranda ses te cihazda-pilde ısınma kamerada foto çekim ( muhteşem çözünürlük ya...) sesli video kayıtta vs. genel olarak çalışmasından gayet memnun.AMA;
Kendime de alacaktım.Tırsttım şimdi.

1 hafta oldu alalı. Alma kardeşim sakın alma. Keşke ben açaydım da bu konuyu almayaydım lanet telefonu.

Bir hafta???
Ne oldu ki telefona hocam???

dist. garantili olsa bile g4e bulaşmayın derim. xda forumlarını gezerseniz 606 serisinde bile bootloop yaşayanların olduğunu görürsünüz. garantiden anakartınız değişiyor ama yine aynı anakartın sıfırı takılıyor çünkü kartta bir revizyon yapılmadı. dolayısıyla sorun giderilmiş değil tekrar ötelenmiş oluyor size garanti bitene kadar sus payı veriliyor. ayrıca buradaki şans işi olan kısım sorunun başınıza gelip gelmemesi değil ne zaman geleceğidir. yani x zamandır kullanıyorum bir problem yaşamadım diyenlere bakmayın mutlaka bir gün başlarına gelecektir. o fiyata xiaomi mi 5 alın snapdragon 820 ve miui ile keyfinize bakın :+1:

ben hepsiburadadan ithalat garabtili lg g4 aldım. 6 aydır mis gibi kullanıyorum....memnun olmak bir yana iyi ki almışım diyorum...yani süper memnunum...

Geri