"her okul imam hatip olsun benim torunum...

Kodla Büyü
dinime küfreden müslüman olsa misali çok güzel bir haber. Din, iman, şehitlik, milliyetçilik hepsi fakire ....

her zaman oduğu gibi bir ampül yakıp sinekleri etrafına toplamışlar ama kendileri deniz fenerinde toplanmışlar..... :x

Fransız koleji dururken imam hatiplere mi kalmış onların torunları hocam. Lütfen. İmam hatipler, meslek liseleri ve hatta eski düz liseler, şimdilerde de düz liseden bozma anadolu liseleri proleteryanın çocukları ve torunları içindir. Siz hiç düz lisede okuyan milletvekili, vali, bakan vs çocuğu gördünüz mü?

Neyi eleştiriyoruz ki halk bunu istiyor onlarda onu veriyor kendi çocukları özel okullarda yurt dışında okusun benim vatandaşımda çocuğunu okutacak derslik bulamazsın 60 kişilik sınıflarda ücretli öğretmen okutsun.

Bu ülkede din üzerinden yapılan siyasette bunu yapanların zerre kadar suçu yoktur. Bunu isteyen halkın suçu vardır. Şimdi bu siyaset bu ülkede pirim yapmasa bir daha böyle şeylere yeltenebilirler mi? Bizim halk din söylemi ile gelenleri seviyor.

yalandır canım yalan olur mu hiç öle şey büyüklerimiz bütün çocukların gelişmesini iyi yerlere gelmesini istiyor buda onun bir kanıtı işte !!! görmek isteyen görür

hasari' Alıntı:
Neyi eleştiriyoruz ki halk bunu istiyor onlarda onu veriyor kendi çocukları özel okullarda yurt dışında okusun benim vatandaşımda çocuğunu okutacak derslik bulamazsın 60 kişilik sınıflarda ücretli öğretmen okutsun.

sayın hocam halk bunu istiyor değil aslında.. halka iyi olarak lanse edilen bu, sunulan bu..

fen liseleri, fransız amerikan kolejleri iyidir güzeldir diye anlatıldı, gariban çocuklarına buralarda okumaları için fırsat tanındı da onlar mı gitmedi?

orebro' Alıntı:
hasari' Alıntı:

sayın hocam halk bunu istiyor değil aslında.. halka iyi olarak lanse edilen bu, sunulan bu..

fen liseleri, fransız amerikan kolejleri iyidir güzeldir diye anlatıldı, gariban çocuklarına buralarda okumaları için fırsat tanındı da onlar mı gitmedi?
Halk biz bunu istemiyoruz dese siyasiler sizce ne yaparlar. Siyasiler biz bunu yaptık diyor halkta alkış tutuyor inan neye alkış tuttuklarını da bilmiyorlar. Kusura bakmasın halkımız ama buradaki sorun halkta...

hasari' Alıntı:
orebro' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Halk biz bunu istemiyoruz dese siyasiler sizce ne yaparlar. Siyasiler biz bunu yaptık diyor halkta alkış tutuyor inan neye alkış tuttuklarını da bilmiyorlar. Kusura bakmasın halkımız ama buradaki sorun halkta...

halk biz bunu istemiyoruz deme hakkını kendinde görmüyor.. öylesine uyutulmuş bir toplumuz ki devletin, yönetimin varlık sebebinin farkında değiliz.. devlet var olduğu için var olduğumuzu sanıyor, kendimizi devletin kulu olarak görüyoruz... böyle olunca da sorgulamak, düşünmek aklımızın ucuna bile gelmiyor.. bu noktada dediğiniz gibi halkta sorun var..

bence her okul imam hatip olmasi da az medreseler acılsın cocuklar medreseye gitsin ogretmenlerede gerek yok gitsin is bulsunlar kendilerine dindar nesil yetistirecegiz kardesim ne var yahu. matematik fen vs ne ise yararki din dersleri haftada 40 saat olsun bence

seklinde aciklamalar duyarsiniz yakinda arkadaslar sasirmayin.

Sömürenler sömürdükleri kişilerin bilinçlenmesini hiç bir zaman istemez.

Önceden toprak ağaları köye gelen öğretmeni öldürtür, kaçırtır, yerel ulemayı kullanarak marabasına okulun-mektebin günah olduğunu söyleyerek eğitime engel olurdu. Kendi çocuğunu ise Ankara'da İstanbul'da okuturdu.
Bu ağaların günümüz versiyonları da; ülkede din-iman-başörtüsü davası yapar Hristiyan-Yahudileri kötüler. Kendi çocuklarını ise İran-Suudi Arabistan gibi rejimine sempati duyduğu Müslüman ülkeler dururken gider Hristiyan-Yahudi okullarında okutur.

benim adim khan diye bir film var izlemeyenler izlesinler tavsiyemdir.. gercek muslumanligi anlatan bir filmdir.. dunya da iki tur insan vardir.. bir tarafta iyiler diger tarafta da kotuler.. insan kotu olduktan sonra musluman olsa ne olur ki? onemli olan insanliktir... insanca yasamaktir..

biz aslinda ortadogu da demokrasi ile yonetildigimizi sanan sapina kadar musluman oldugumuzu soyleyen ama hic bir isi duzgun gitmeyen bir milletiz.. hic mesela ben nerede yanlis yapiyorum diye dusunmeyi empati kurmayi bilmiyoruz.. cunku cumhuriyet projesi olan okulllasma bizzat akp nin kokenleri tarafindan yok edildi.. menderes koy okullarini kapatti.. halkin bilinclenmesi islerine gelmiyor bazilarinin.. simdi de 4 4 4 diye bi sistem getiriyorlar ama egitmek amacli degil somuruyu guclendirmek amacli.. cunku eger gercekten insanlarin egitim almasi istenseydi sorgulama egitimini tum derslere koyarlardi bilisim derslerini mufredattan kaldirmazlardi.. her basarisizligi ogretmenden bilmezlerdi... uzuluyorum bu ulke icin..

Geri