her telsiz sesini polis sanmayın (izmir dolandırıcıları)

Kodla Büyü

kily

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
dün annemi cuma tebriği için aradığımda "polis le operasyon yaptık dolandırıcıları yakalattık" dedi akşama anlatırım diyerek kapattı. akşam yaklaşık 1 saatlik anlattı ama ne hikaye

özetle : babam perşembe günü ikindiye doğru egenin en sıcak yerinde orucun ezme zamanı uyuklarken telefon çalar arkadan telsiz konuşmaları ve anons sesleri eşliğinde hakan komisere efendim şahıs cevap verdi diyerek telefon bağlanır. Behzat Ç. sorgusu tarzı herşeyi bilen hakan bey babamın kimlik bilgilerini sıraladıktan sonra karakoldan arandığına şüphesi kalmayan babama önceden kaybettiği kimlik yada tanımadığı birine kefil olma durumundan dolayı adına DİYARBAKIR BİSMİL de çek senet kredi ler düzenlendiği ve ***** pkk ya aktarıldığını bu yüzden mali şubenin babamı göz altına alacağını eve sivil polislerin gelip haciz için zabıt tutacaklarını babamın soluk almasına imkan vermeden sıralar. Şoke olan babam bir kaç yıl önce kaybettiği ehliyetinin olduğunu düşünerek paniğe kapılır ve BABACAN KOMİSER HAKAN IN tavsiyelerini dinlemeye başlar..

hakan bey evde ne kadar değerli eşya altın inci nakit varsa hemen zabıt tutturarak soruşturma bitinceye kadar el konulmaması için karakola teslim edebileceğini tutanakla sabitleyebileceğini babama müjdeler ve bi yandan babam karakola varmadan evrakları hazırlamak için babamın çıkınının muhteviyatını sorar....

neyseki uykusu açılan babam ve babamın panik içerisinde konuşmasından etrafına gelen ablam ve annem bu saçmalığın dolandırıcılık olduğunu çözerek göz kırpışırlar. tanıdık komiser aranır on dakkaya organize olunur GERÇEK SİVİL Polisler babam ve annemin başrolu oynadığı operasyon ile kuryecikleri yakalar.. fazla ayrıntı veremiyorum ama babam evden çıkarken altını inciyi alıp gidiyormuşcasına bir poşete gazete kağıdını kıvırıp paketlemiş..
1 haftadır 180 milyarlık profesör vurgununun da içine alan YAKLAŞIK 800 BİN TL UÇURAN ŞEBEKENİN en azından bi kısmının yakalanmasına böylece sebep oldular.

tabi bir iki tehtid telefonu da almışlar. yakalanan adam sanırım sadece kurye ama polis gerisini çözeceğine inançlı.

aman dikkat hakkatten profesyoneller. sizi evden karakola diye çıkarıp yolda geçerli sepepler ile adresi değiştiriyorlar..

ailenizi tebrik etmek lazım bu numarayı yiyecek çok fazla sayıda insan var şu memlekette...

Helal olsun sana. Sana ve ailene hocam.

Memleketimizdeki bu tür dolandırıcı ********** pabuç bırakmamak lazım.

eyvallah hocamlarım
polis arada mesaj çekiyor da adamlar kumpası iyi kuruyor. babam bi ara inanmış ama arkadan karakol içindeki sesler geliyor diyor. aman dikkat ben yemem dememek lazım

bana yada babama telefon mesajları geliyor bu telefonların numaralarını genelde facebookda yayınlıyorum emniyete bildiriyorum birgün bu numaralardan birini dışardan ankesörden aradım sizi mit ve polis şu an takibe aldı telefonlarınız dinleniyor elektronik takiptesiniz yer tespitiniz yapılacak dedim.Numaralar hep kırolara ait

Re: Ynt: her telsiz sesini polis sanmayın (izmir dolandırıcıları

Buzkırıcı' Alıntı:
bana yada babama telefon mesajları geliyor bu telefonların numaralarını genelde facebookda yayınlıyorum emniyete bildiriyorum birgün bu numaralardan birini dışardan ankesörden aradım sizi mit ve polis şu an takibe aldı telefonlarınız dinleniyor elektronik takiptesiniz yer tespitiniz yapılacak dedim.Numaralar hep kırolara ait
Kıro derken ?

2 yıl önce bana da oldu. o da "hakan komiser" idi.
ve fonda telsiz sesleri vardı.
ev telefonunu annem açtı.
adımı söyleyerek beni sormuşlar.
o da tabi karakol deyince ben de heyecanlandım.
neyse ki uyandım.
ona böyle iş olmayacağını,
ya gelip beni evden almalarını ya da karakola davet etmeleri gerektiğini ve niçin böyle yapmadıklarını sordum.
arkadaşlarını gönderip aldıracağını söyledi.
halâ gelecekler!...

bizimde müdür yardımcısını aramışlardı bir ara
binbaşının karısına sarkıntılık ediyormuş vvs vss onu kurtarmaları için 3 bin tl istediler.
aynen yazıyorum kırparak tabi
önce kalktı odasının kapısını kapattı sonra numaradan korkmuş ayakları ağlama sesleri
ondan sonra başladı ana avrat ağzına Allah ne verdiyse diafonu da açıktı
karşı taraf seni bulup bilmem ne etcez de falan filan mdür yardımcımız açık adresini verdi gelin bekliyorum daha gelecekler.

Geri