Herkese ek ders.Bize niye yok

Kodla Büyü

kondansatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müzikçilere bedencilere egzersiz diye ek ders olanağı .Onu geçtim örneğin okula dergi çıkattıkları için türkçeçilere egzersizsıfatında sanırım 6 saat ek ders veriliyorda.Bizde de herkes okuluna site yapıyor.Formatörde değilsem niye bedava yapıyorumki .Bide derler milli eğitimde duvara çivi çaksan ekders alırsın.Bence haksızlık.

elfida393'ya katılıuyorum.
web sitesi bir seferlik "yaptım,bitti" lik bir iş değil hem..
ha günlük yada haftalık dergi çıkartmışsınız-ha web sitesini güncel tutmuşsunuz..
web sitesi yapanlara da hakkı verilmeli..

falla bu konu tartışılır ve bilgisayar öğretmeni zararlı çıkar benden söylemesi ...

aynen hep destek tam destek

hocam diyecekledir formatörsünüz 10-15 saat derse giriyorsun .. 30 saat ders girmiş gibi ücret alıyorsun . Ayrıca onlar sizin yıllarca birikimleriniz sonunda yaptığınız bir işi öyle zor bişey görmez onlar için 2 tıklamadır yani ha mario oynamışsın ha bir sorunu çözmüşsün arada bir fark yok onlar için . Ama bişey sormaya gelince sizin işiniz var mıdır yokmudur dinlemezler davetiye isterler , müzik isterler ( sanki müzik öğretmeniyiz ) vs vs .....

benim öğretmen arkadaşım böyle yaparsa bana en yakın olan bakanlık neler yapar ... eğiticilik , formatörlük , ilsis , e-okul - karne diploma vs bir sürü başlık var ve bir sürü sorunlar bunları biliyoruz forum içirisinde ....

Hocam niçin bedava yapıyorsunuz siteyi onu anlamadım? Kendi okulunuza yaparsınız tamam ama başka okullara niye bedava yapasınız :?: :?:

Hocam çok haklısınız. Okurken ne zaman bilgisayar öğretmeni olacağız derdik. Çok iyi bir bölüm seçmişiz derdik. Ama şu Milli Eğitim camiasında başladıktan sonra anladım ki en olunmayacak öğretmenlikmiş. Bütün angarya işlerle uğraşıyorsunuz. Dersiniz karneye dahi yazılmıyor. Ek dersi ful almak nerdeyse imkansız. Okulun bütün sınıflarına derse giriyorsunuz vs. Ama bir sınıf öğretmeni özellikle 4-5 sınıflar 12 saat derse girmiyorlar. Yinede ek dersi full alıyorlar. Formatör olursan 8-5 çalış. Neden 9-3.5 değil oda ayrı bir konu. Ama bir konferans yada basın açıklaması oldumu gelecek Bilişim Teknolojilerinde diye ahkam keser büyüklerimiz.
Gelecek Bilişim Teknolojilerinde evet ama siz neredesiniz?...

esyav hocam dediklerinize aynen katılıyorum..Çok haklısınız...

Bilgisayar öğretmeni denince diğer öğretmenlerin aklına ne geliyor sizce...Bildiğin Teknik Servisiz ya.Bir de not verme yetkimiz filan da yok.Bu işleri daha da karıştırıyor.Yani okulda ne olursa olsun bisim sanki görevimizmiş gibi bakılıyor.Fakat bir Türkçe öğretmeni bir dergi için döküman getirince.Aaaa bak farklı birşey yaptı gözüyle baklılıyor.Ne bilim ya.Bunun gibi ne olaylar var daha...İnsan içine girince daha da iyi anlaşılıyor.

eski okul müdürüm "teknoloji amelesi" diye ad takmıştı bana..
bundan daha uygun bi sıfat ne duydum ne de gördüm bu güne dek..

pisipc' Alıntı:
eski okul müdürüm "teknoloji amelesi" diye ad takmıştı bana..
bundan daha uygun bi sıfat ne duydum ne de gördüm bu güne dek..

:lol: sizin müdür de iyiymiş baya hocam.

iyidir, sağolsun.
yaptığım işi tam olarak anlatıyor bu tanım, siz kendinize uygun bulurmusunuz bilmem :wink:

exemcli' Alıntı:
hocam diyecekledir formatörsünüz 10-15 saat derse giriyorsun .. 30 saat ders girmiş gibi ücret alıyorsun . Ayrıca onlar sizin yıllarca birikimleriniz sonunda yaptığınız bir işi öyle zor bişey görmez onlar için 2 tıklamadır yani ha mario oynamışsın ha bir sorunu çözmüşsün arada bir fark yok onlar için . Ama bişey sormaya gelince sizin işiniz var mıdır yokmudur dinlemezler davetiye isterler , müzik isterler ( sanki müzik öğretmeniyiz ) vs vs .....

benim öğretmen arkadaşım böyle yaparsa bana en yakın olan bakanlık neler yapar ... eğiticilik , formatörlük , ilsis , e-okul - karne diploma vs bir sürü başlık var ve bir sürü sorunlar bunları biliyoruz forum içirisinde ....

hocam arkadaş formatörler için demiyor zaten ..

egzersiz vermedim ama formaör olmama ragmen halk eğitimde matematik te olsa derslere ben girdim haftada 16 saat ekstradan ek ders aldım..olur alındı ben problem cıka sanıyodum ama herhangi bir sorunla karsılasmadım..beklediğim sorun 5 e kadar kalma zorunluluguydu. çünkü kurs 3 te baslıyodu ve haftada 4 gündü..bence araştırın verebilirsiniz..

Sayısal deseniz onda, Türkçe deseniz onda, Tarih ve diğer dersleri de verir. Teknolojide zaten eline su dökemiyorsunuz. E buna rağmen ek ders vermiyorsunuz.

İsteriz, İsteriz, İsteriz !!!
Biz de ek ders isterizzzzzzzzzzz
:D

hele hele şefler neden ek ders alır anlamış değilim
adamların dersle alakalaı yok
yaptıkları bişe de yok ama full ek ders

biltek2007 fazlalıklara silip birkaç nokta atarsan iyi olur.

Geleyim asıl mesleğimize hala bende anlamış değilim ne olduğumu! Ben normal bir öğretmen hayatı yaşayacağımı düşünüyorumdum. Ama malesef bizi öğretmen olarak bile görmüyorlar. Arkadaşın dediği gibi yani tüm müdürlerin görüşleri "teknoloji ameleleri"....Keşke başka bıranştan olsaydık(Branşımı seviyorum). Sanırım bizim bölüm yeni olduğu için önemimizi anlamadılar. İlerde anlaşılması dileğiyle...

teknik eğitim fakültesi mezunu arkadaşlara liselerde (meslek) tazminat veriliyor..ilköğretimdeki tüm bilgisayarcılara radyasyon ve labaratuar tazminatı verilmeli..eve gelice radyasyondan başım çatlıyor..erkenden gidecez

Geri