Herkese ek ders.Bize niye yok

Kodla Büyü
Bilgisayar dersi diğer öğretmenlerin gözünde kaynatma dersi , eğlence dersi.
Hatta şunu bile söyleyenler var bilgisayar dersine giriş çıkışlar yüzünden diğer hocalar rahatsız oluyolarmış, okulda kargaşaya sebep oluyomuş.Dersine geç giden hocalara bir laf söylenmez ama bilişim teknolojileri dersi olunca herkes laf eder.

fatih hocam ağzı olan konuşuyor işte takma

ben ağustosta askere gidiyorum, kıymetimi anlarlar artık..

ben bu egzersiz ücreti konusunu 2004 yılında meb e yazmıştım hatta türkçe öğretmeni öğrencilerle okul dergisi çıkarır bilişim teknolojileri öğretmeni öğrencilerle web sitesi yapar hem okulun, hem derslerle ilgili konuların... videolar sunular hazırlar planlar demiştim bayaa ayrıntılı bir buçuk sayfalık metindi buraya eklemek için aradım ama bulamadım. o zaman bir netice alamamıştım. şimdi bir mevzuatçıya soruyorum ona uygun olarak resmi bir düzenleme talebinde bulunacağım.

özygt' Alıntı:
Bilgisayar dersi diğer öğretmenlerin gözünde kaynatma dersi , eğlence dersi.
Hatta şunu bile söyleyenler var bilgisayar dersine giriş çıkışlar yüzünden diğer hocalar rahatsız oluyolarmış, okulda kargaşaya sebep oluyomuş.Dersine geç giden hocalara bir laf söylenmez ama bilişim teknolojileri dersi olunca herkes laf eder.

kesinlikle, %100 katılıyorum. teneffüs 10 dk. ise bizim için 4 dakika. öğrencilerin labtan çıkmalarını bekle 3 dk. :) öğrencileri gürültü yapmasınlar diye 3 dk. erken al. kaldı bana 4 dk. işte :) :)
aynı sorunları yaşadım. ama bir şey öğrendim. bilsem de bilmiyorum diyorum kafam rahat en azından.

Bir gün ortalarda soyleniyodum şakasına emin olun..bu ilçede en güzel benim sitem yuppiii diye...Gerçekten şakaydı.
İsmi lazım olmayan bi arkadas atladı.Ama daha güzel siteler görmüş beyfendi..nasıl diye sorunca..-mesela içinde forum olan okul siteleri varmış---bu ilçedemi hocam dedim..hayır başka şehirlerdeymiş..--ülke çapındamı mı yarışacam hocam dedim..-- ya da neyi yarıştıracam onu anlamadım--Aynı arkadas bi gün işime burnunu sokup bilgisayarı çökertmişti.Akıllanın yaa

bilo' Alıntı:
teknik eğitim fakültesi mezunu arkadaşlara liselerde (meslek) tazminat veriliyor..ilköğretimdeki tüm bilgisayarcılara radyasyon ve labaratuar tazminatı verilmeli..eve gelice radyasyondan başım çatlıyor..erkenden gidecez

bizim suçumuz ne radyasyon bize işlemiyor mu
:+1:

valla arkadaşlar çok çalıştığınızda sizden iyisi olmaz, ama bir gün yoğunluktan dolayı bi arkadaşınıza yardımcı olamazsanız o zaman sizden kötüsü olmaz. Valla ben okulumun işlerini sırtlanıyorum, gözlerim çift görüyo, Hala işimin rahat olduğunu düşünen dalkavuklar çıkıyo... Kendileri bilgisayarı açma-kapamayı beceremiyo ondan sonrada formatör olup yatmak lazım diyolar. İşimi yapıpta karşılığını almadığımı düşündüğüm anda çalışma isteğim anında körelir ve bana kimse iş yaptıramaz. Onun için idarecim beni bilir ben idarecimi bilirim...

bilo' Alıntı:
teknik eğitim fakültesi mezunu arkadaşlara liselerde (meslek) tazminat veriliyor..ilköğretimdeki tüm bilgisayarcılara radyasyon ve labaratuar tazminatı verilmeli..eve gelice radyasyondan başım çatlıyor..erkenden gidecez

Yanlış biliyorsun hocam. Lisede derse giren bir bilgisayar öğretmeni(Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)nin ilköğretimdeki öğretmenden hiçbir farkı yoktur.

Teknik öğretmen tazminatı diye bilinen 50-80YTL'lik fark Meslek Liselerinde Atölye ve Laboratuvar öğretmeni olan Teknik öğretmen sınıfındaki öğretmenlere verilir. Fakat o okullarda da maaş karşılığı ders sayısı 20 saattir. Haftada 20 saat maaş karşılığı derse giren bir öğretmeninde alacağı fark 50-80YTL arasında olunca aslında çok adaletsizlik oluyor.
Ayda 970YTL karşılığında derse giren ilköğretimdeki 8/1 bilgisayar öğretmeninin maaş karşılığı ders ücreti yaklaşık 16,16YTL'dir. Bu ücrete göre Meslek Lisesinde derse giren bilgisayar öğretmenin maaşı yaklaşık 1293,33YTL olmaldır. Fakat Meslek lisesindeki 1/8'deki bilgisayar öğretmeni Yaklaşık 1090YTL maaş alır. Yani burada yaklaşık 200YTL kayıp söz konusudur. Meslek liselerindeki bilgisayar öğretmenleri Sabah 8'de derse başlayıp akşam 16:00 ila 17:00 sularına kadar okuldadır.
Buradaki hesaplar yaklaşık hesaplamalardır.
Bunun yanında dersler Modüller halindedir. Gündüz okulda çalıştığı kadar, akşam evde de ders çalışmalıdır. Ben bu gidişle İlköğretime tayin istemeyi düşünüyorum.

Çünkü bir noktadan sonra herşey para değil. İnsanın bazen ailesine zaman harcaması gerekiyor. Okuldan erken saatte eve gelmek istiyorum.

beslenmeciler' Alıntı:
valla arkadaşlar çok çalıştığınızda sizden iyisi olmaz, ama bir gün yoğunluktan dolayı bi arkadaşınıza yardımcı olamazsanız o zaman sizden kötüsü olmaz. Valla ben okulumun işlerini sırtlanıyorum, gözlerim çift görüyo, Hala işimin rahat olduğunu düşünen dalkavuklar çıkıyo... Kendileri bilgisayarı açma-kapamayı beceremiyo ondan sonrada formatör olup yatmak lazım diyolar. İşimi yapıpta karşılığını almadığımı düşündüğüm anda çalışma isteğim anında körelir ve bana kimse iş yaptıramaz. Onun için idarecim beni bilir ben idarecimi bilirim...

Tam bu sıralar bu anlattıklarınızı yaşıyorum. Birde usulen idareciliğe başvurdum. Milletin takdir ve teşekkürlerini görünce resmen çıldıracak gibi oluyorum. Bizde hiçbirşey yok. Bundan sonra asli görevim olan dersime girip çıkacağım, bundan sonra elimi sürersem namertim. :x Artık çekilmez oldu. Artık yaşta ilerlemey başladı, milletin keyfi bilgisayar soruları artık iyice kafamı ütülemeye başladı. Mesleğin ilerleyen yıllarında bu branş gerçekten hiç çekilmez.

Must@f' Alıntı:
Çünkü bir noktadan sonra herşey para değil. İnsanın bazen ailesine zaman harcaması gerekiyor. Okuldan erken saatte eve gelmek istiyorum.
:alkis:
Must@f hocama katılıyorum.. hakkaten insan bazen paradan(ki zannetdiğiniz gibi havadan para değil-insan kendinden geçiyor) vazgeçiyor.. huzur en önemlisi.
tamam paranın yüzü sıcak gibi ama inanın meslek lisesinden sonra eve gelince insan kendini direk yatağa atıyor - yemektir ailedir falan insanın gözü görmüyor, göremiyor...

Geri