Hesap işletim Ücreti

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
biliyosunuz arkadaşlar bu ayın sonundan itibaren bankalar kullanılmayan hesaplardan da hesap işletim ücreti almaya başlayacak, para yoksa bile eksiye düşecek.
üniversitedeyken, öğretmenlikte açtırdığım kullandıığım, şimdi kullanmadığım bir sürü hesap var, mutlaka sizlerin de öyledir.
bu hesapları kapattırmaya başladınızmı ? sizce uygulayabilirlermi?

ben arıyorum bankaları mutlaka şubeye gidilmeli hatta hesabın açıldığı şubeye gidilmeli diyorlar, bunun için il il dolaşmak lazım.

hocam bankalarda hazır matbu formlar var.Herhangi bir bankanın herhangi bir şubesinden o bankaya ait bütün hesaplarını kapatabiliyorsun.Kimliğinle git onlar hallediyo.hesabın açık olduğu şubeye size imzalattıkları formu fakslıyorlar. ben dün yapı kredi,ziraat,vakıfbank hesaplarımı her birinin herhangi bir şubesine giderek kapattım.

Kesinlikle uygularlar. Bankalar her şeyden para kesmek istiyor zaten. Bu iş onlar için biçilmiş kaftan
Bana da hesabı açtırdığın şubeden kapatman gerek demişlerdi. Web sayfalarında da açılan şubeden ibaresi var ziraatin.Ben gittim kapattırdım.1 dk.lık iş :)

Her banka için herhangi bir şubeye gitmeniz yeterli. O şubeden hesabınızın bağlı olduğu şubeye faks çekiyorlar ve işlem halloluyor. Ben 3 tane ziraat hesabımdan kurtuldum. 2 adet iş bankası vadesiz, 1 adet iş bankası vadeli ve 1 adet halkbank vadesiz hesabına tanımlı yatırım hesabı kaldı. Pazartesi onları da halledicem. Dilekçeleri okulda hazırladım. Şubede işim 1 dakikada bitiyor. Kimlik fotokopinizi de götürürseniz 1 dakika bile sürmez :) Özellikle halkbank'ın müşteri hizmetlerini ararsanız şok olmaya hazır olun. 16 mayısa kadar süreniz var, eksi bakiyeye düşürüp donunuza kadar da alırız diyorlar. Eee adamlar ayakkabı kutusuna giren parayı vatandaştan çıkaracaklar tabiki.

yasarsahbaz' Alıntı:
Her banka için herhangi bir şubeye gitmeniz yeterli. O şubeden hesabınızın bağlı olduğu şubeye faks çekiyorlar ve işlem halloluyor. Ben 3 tane ziraat hesabımdan kurtuldum. 2 adet iş bankası vadesiz, 1 adet iş bankası vadeli ve 1 adet halkbank vadesiz hesabına tanımlı yatırım hesabı kaldı. Pazartesi onları da halledicem. Dilekçeleri okulda hazırladım. Şubede işim 1 dakikada bitiyor. Kimlik fotokopinizi de götürürseniz 1 dakika bile sürmez :) Özellikle halkbank'ın müşteri hizmetlerini ararsanız şok olmaya hazır olun. 16 mayısa kadar süreniz var, eksi bakiyeye düşürüp donunuza kadar da alırız diyorlar. Eee adamlar ayakkabı kutusuna giren parayı vatandaştan çıkaracaklar tabiki.

dilekçede hesap no gerekiyormu hocam? veya bankaya gittiğimizde?

wertyu6' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Ben ziraat bankası hesaplarımı kapatırken hesap numarasını ve özellikle üzerinde yatırım hesabı olan vadesiz hesaplarım için "vadesiz hesap üzerindeki tüm hizmetlerimin sona erdirilmesi hususunda" diye ibare ekledim. Çünkü hesabınızın üzerinde vadeli hesap ya da yatırım hesabı açılmışsa kapatmıyorlar dilekçede belirtmedikçe. İşbankası ve halkbank hesap numaralarımı hatırlamıyorum, dilekçelerimi hazırladım hesap nosuz. Merak etmeyin onlar hesap numaranızı zaten ekranda görebiliyorlar.

yasarsahbaz' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Ben ziraat bankası hesaplarımı kapatırken hesap numarasını ve özellikle üzerinde yatırım hesabı olan vadesiz hesaplarım için "vadesiz hesap üzerindeki tüm hizmetlerimin sona erdirilmesi hususunda" diye ibare ekledim. Çünkü hesabınızın üzerinde vadeli hesap ya da yatırım hesabı açılmışsa kapatmıyorlar dilekçede belirtmedikçe. İşbankası ve halkbank hesap numaralarımı hatırlamıyorum, dilekçelerimi hazırladım hesap nosuz. Merak etmeyin onlar hesap numaranızı zaten ekranda görebiliyorlar.

teşekkürler hocam

yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam dilekçe örneğini burada paylaşabilir misin

Örnek dilekçe buyrun.

Bankanızın herhangi bir şubesine gidip bu dilekçeyi veriniz; hesabınızın şube ismini dilekçede örnekteki gibi müdürlüğü'ne şeklinde belirtin.

Ekli dosyalar

• cebeci.rar
    11.2 KB · Görüntüleme: 292
savas3457' Alıntı:
http://www.akbank.com/hakkimizda/genel-duyurular/Sayfalar/genel-duyurular.aspx?id=39
akbank alacakmış öyle diyor kendileri
akbank kolaymış internet şubesinden kapattım

wertyu6' Alıntı:
biliyosunuz arkadaşlar bu ayın sonundan itibaren bankalar kullanılmayan hesaplardan da hesap işletim ücreti almaya başlayacak, para yoksa bile eksiye düşecek.
üniversitedeyken, öğretmenlikte açtırdığım kullandıığım, şimdi kullanmadığım bir sürü hesap var, mutlaka sizlerin de öyledir.
bu hesapları kapattırmaya başladınızmı ? sizce uygulayabilirlermi?

ben arıyorum bankaları mutlaka şubeye gidilmeli hatta hesabın açıldığı şubeye gidilmeli diyorlar, bunun için il il dolaşmak lazım.

hocam kredi kartları içinde geçerli mi bu uygulama yoksa sadece banka kartları için mi geçerli?

Farklı şehirlerden açtırılan hesap bu dilekçeyle ilgili bankanın herhangi bir şubesinden kapatılabiliyor mu? Erzincan ve Trabzon'dan açtırdığım hesapları İstanbul'daki herhangi bir şubeden bu dilekçeyle kapattırabilir miyim?

Arkadaşlar bende ziraate gittim kapattım.
O değil de hakkaten çok gereksiz hesaplar varmış.
5-6 tane de ben kapattırdım.
Buarada dilekçe ile şubede tüm hesaplar kapatılabilir. Bilginize...

falloosely' Alıntı:
Farklı şehirlerden açtırılan hesap bu dilekçeyle ilgili bankanın herhangi bir şubesinden kapatılabiliyor mu? Erzincan ve Trabzon'dan açtırdığım hesapları İstanbul'daki herhangi bir şubeden bu dilekçeyle kapattırabilir miyim?
Herhangi bir şubeden yapabilirsin

Hocalarım dilekçe örneğini şubeden mi alacağız yoksa örnek paylaşır mısınız?

Bugün okuduğum bir yazıda bdk nib hesap hareketi olmayan hesaplardan ücret kesilmeyecegini soyledigi yaziyordu ama

bana da halkbanktan mesaj geldi durağan hesabınız var bu ay sonu itibari ile 5.80 TL hesap işletim ücreti alınacak haberiniz olsun diyordu. Aradım 444 lü numarayı gerçekten işletecekler ve alacaklarmış gerçekten de eksilere düşecekmişiz bilginize herhangibir şubesine gidince kapanıyormuş işlem yaptırdıktan sonra bilginize...

Denizbank da aylı 9.95 alacağını söyledi. Arkadaşlar bu bakalara hiç güvenim yok kesinlikle kullanmadığınız hesapları kapattırın. Kapatmak istediğinizde gerek yok ücret alınmayacak gibi şeylerle oyalıyorlar öyle yada böyle kullanmayacaksam niye açık dursun.

Bankalara hiçmi hiç güvenmiyorum. Heğsini kapattırdım bende. Finansbankla görüştüm oda aynısını söyledi nisan sonundan sonra 3 ay için 29 TL kesileceğini söyledi. Kredi kartı var almak için açtırdım onu nasıl yapacaz dediğimde kredi kartı için hesabın açık kalmasına gerekolmadığını söyledi ve telefon bankacılığı ile kapatabileceklerini söyledir ve kapattım. İş bankası ve Ziraat ise dilekçe ve nüfus cüzdanınızla kapatabiliyorsunuz.

Benim anlamadığım nokta şu. Bu bankalar hani dize getirilmişti? Faiz lobisi bilmem ne esip gürleniyodu ne oldu? Banka hesabına para yatırıyorum o banka zaten o parayı işletiyo kendi de kazanıyo. Yani bindiğin dalı kesmek nedir? Zaten benim o hesabım sana para kazandırıyo. Benden daha işletim ücreti almanın anlamı nedir? Kredi kartlarındaki taksit uygulamasının bazı ürünlerde tamamen kaldırılması ve sınırlandırılmasının mantığı nedir? Tamamen bankalara çalışan bi sistem getirildi. Vatandaşa sürekli sıkıntı çektiriliyor. Bankalardaki düzenlemelerin vatandaşa yararlı bi tarafı var mı arkadaşlar biri bana anlatsın bunu.

Hesap dediğin olayın bankaya hiçbir külfeti yok arkadaşlar az buçuk biliyoruz bunu. Veritabanından ibaret bişey. Bankanın varoluş sebebi zaten hesaptır. Bunun işletim ücreti nedir. O insanın o hesabındaki paraları işletip para kazanırken bir de para kazandığın hesaptan bir daha işletiyorum diye ücret almak nedir?

Geri