Hizmet Puanlarına Verilen Ek Puanlar Geri Alınmış

Kodla Büyü
Alan değiştirenlerin puanıda devam etmemeli bence.15 yıl sınıf öğretmenliği yapmış sonra branş değişikliğinden yer değiştirip okula atanıyor haliyle bir sürü puanı var arkadaşlar norm fazlası oluyor. Halbuki sen o puanı sınıf öğretmeni olarak doldurmuşsun şimdi kulvar değiştirip bilgisayar veya diğer meslek öğretmenleriyle yarışıyorsun. Şu an bu durumdan mağdur 4-5 arkadaş var.Alan değiştiriyorsan katlanacaksın puanının sıfırlanmasına...

Ya peki atamalar ne olacak ki 1 yıl oldu ona göre yerleştik evi barkı çoluğu çocuğu taşıdık tee uzaklara hadi eski okulunuza derlerse gidemeyiz ki onca mesafe ne saçma iş yaa

Atama durumları iptal olmaz hocam rahat olun bence.
Kesinlikle insanların hayalleriyle ve umutlarıyla oynanıyor ama hocam maalesef atama iptal olur. Açılan dava kaybedilirse ortada kazanılmış bir hak olmadığından iptal olur. (Mevcut durum için konuşuyorum) 50 - 90 puanlık değişimler yaşandı. Bunlar büyük puanlar ki bizim branş için çakılı düzen. Dava sonucu beklenir şimdilik. Sonuç değişmezse aynı yeri tercih edenlerden puanı ek puansız yüksek olanlardan itiraz edenler olacaktır.Resmen kaos.

Atama durumları iptal olmaz hocam rahat olun bence.
Bir gün okulumuza Fen hocası atanmıştı Diyarbakırdan İstanbula gelmiş evini tuttu yerleşti 4-5 ay sonra hizmet puanınız 1 ay fazla hesaplanmış diye adamcağızı geri gönderdiler Diyarbakıra ne olacağına güvenemiyor ki insan

iyi de son yer değiştirme sürecinde o puanlarla tayini olanlar oldu. Yani ger çekilmesi sıkıntı. Herkes yerini değiştirdi. Böyle düşüncesizlik olur mu? Bir şey yapılırken neden enine boyuna düşünülmeden iş yapılıyor ki?

Kesinlikle insanların hayalleriyle ve umutlarıyla oynanıyor ama hocam maalesef atama iptal olur. Açılan dava kaybedilirse ortada kazanılmış bir hak olmadığından iptal olur. (Mevcut durum için konuşuyorum) 50 - 90 puanlık değişimler yaşandı. Bunlar büyük puanlar ki bizim branş için çakılı düzen. Dava sonucu beklenir şimdilik. Sonuç değişmezse aynı yeri tercih edenlerden puanı ek puansız yüksek olanlardan itiraz edenler olacaktır.Resmen kaos.
Hocam sizin tezinize göre atananlar da itiraz eder onların mağduriyeti ne olacak. Herkes belli bir düzen kurdu, evini taşıdı, çoçukların okulu değişti vb. Bence iptal olmaz.

iyi de son yer değiştirme sürecinde o puanlarla tayini olanlar oldu. Yani ger çekilmesi sıkıntı. Herkes yerini değiştirdi. Böyle düşüncesizlik olur mu? Bir şey yapılırken neden enine boyuna düşünülmeden iş yapılıyor ki?
Hocam herkes yerini değiştirmeyebilir ama itiraz eden olursa iptal edilir.

Hocam sizin tezinize göre atananlar da itiraz eder onların mağduriyeti ne olacak. Herkes belli bir düzen kurdu, evini taşıdı, çoçukların okulu değişti vb. Bence iptal olmaz.
Hocam insanlar mağdur ama harcırahını verir yollar. Sene ortasında Tekirdağ'dan Siirt'e gönderilen arkadaşım oldu. @Enterprise hocamın dediği aynı örnek. Okul müdürlerinden de aynı şekilde dönenleri gördüm. Benim dediklerim tez değil yaşanılanlar. Ayrıca duruma şöyle bakın. Bu tayin olan arkadaşlarımızın doldurduğu kadrolar yüzünden (suçlu arkadaşlarımız demiyorum) belki de zorunlu hizmet bölgesinden bir daha kurtulamayacak pek çok arkadaş var. İnanın bana Danıştay kararı değiştirilmezse iptal olur. Topyekün değil ama itiraz edilen kişiler maalesef yerlerini değiştirir.

Son düzenleme:
Bir yandan da uzman öğretmenlik sınavını 1 kere yapıp sonra da kazanılmış hak dediler geri almadılar yıllardır fazla fazla ödüyorlar öyle de olabilir bir yandan da o var

Seneler evvel uzman öğretmenliğe geçip ek ücret alanlara ne olduysa aynısı olacak hocam. Alan aldığıyla kalıyor.
yav sonra neyse şimdi yazmayayım zaten saçma bir uygulamaydi yüksek lisansa Tübitak a vs vs vs dil tazminatı gibi ekstra ücret verilmesi lazım puan işi çok farklı adam Şırnak da karın içinde mücadele veriyor yüksek lisans şansı yok vs vs başkası merkezde raahat yerde yüksek lisans yapıp puan alıyor puan işi farklı bir şey tabi insanlar emek veriyor kesinlikle emekleri boşa gitmesin ama puanla olmamali

karmaşa olmaz mı hocam. Ben yer değiştirmedim ama o süreçte değiştirseydim ya da başvurup bir iki puanla kaybetseydim şimdi mevcut durumda baya stres yapardım.
Hocam baştan sona ömür törpüsü. Ciddi anlamda tayin olan, olmayan, olamayan herkesin psikolojisini dağıtır bu durum. En sağlıklısı mahkeme sürecinden sonra yorumlamak galiba. Ama tayin olmuş olanların yüreği ağzında. Tayin isteyip olamayanların aklı mahkemede. Bize yorumlamak kolay. Bir de şu durum var. Misal bizim okula beden eğitimi öğretmeni bir arkadaş daha geldi sayıları 3 oldu. Gelen arkadaşın yüksek lisansta yaptığı için puanı yüksek olduğundan okuldaki bedencilerden biri şimdi norm fazlası oldu. Şimdi iptal durumu gerçekleşti yeni gelen en iyi ihtimalle norm fazlası. Böyle süreç mü yürütülür?

Hocam baştan sona ömür törpüsü. Ciddi anlamda tayin olan, olmayan, olamayan herkesin psikolojisini dağıtır bu durum. En sağlıklısı mahkeme sürecinden sonra yorumlamak galiba. Ama tayin olmuş olanların yüreği ağzında. Tayin isteyip olamayanların aklı mahkemede. Bize yorumlamak kolay. Bir de şu durum var. Misal bizim okula beden eğitimi öğretmeni bir arkadaş daha geldi sayıları 3 oldu. Gelen arkadaşın yüksek lisansta yaptığı için puanı yüksek olduğundan okuldaki bedencilerden biri şimdi norm fazlası oldu. Şimdi iptal durumu gerçekleşti yeni gelen en iyi ihtimalle norm fazlası. Böyle süreç mü yürütülür?
O zaman yargı kararı yürütmesi bundan sonraki yılları kapsamalı.. Gerçi böyle olunca da yine mağduriyet ortaya çıkıyor.. Örneğin sizin okuldaki eski kadrodaki Beden Eğitimci gibi..

O zaman yargı kararı yürütmesi bundan sonraki yılları kapsamalı.. Gerçi böyle olunca da yine mağduriyet ortaya çıkıyor.. Örneğin sizin okuldaki eski kadrodaki Beden Eğitimci gibi..
Bu olay ilk çıktığında burada tartışıldı. Bir arkadaş mahkemeden geri döner demişti. Örnekleri var. MEB bunu bizden daha iyi biliyor. Süreç bireysel itirazlarla yürür. Kanımca herkes yer değiştirmez. Piyango kime vurursa onun okulunu isteyenlerden itiraz edenler olur değerlendirilir. Zira 1 seferliğe mahsus diye bir açıklama yoktu sanırım.

Sendikalar incelediğim kadarıyla ekpuan verilmesine karşı değil. Ekpuan verilmeyen birkaç farklı uygulama için de puan verilmesini istemiş ve dava açmışlar. MEB bu durumda ya kariyer basamaklarında olduğu gibi "çalışmalar devam ediyor" diyerek dosyayı kimsenin hatırlamayacağı bir yere kaldırır ya da sendikaların istediği ek uygulamalara da puan verilecek güncellemeyi yapar.

Dava konusu eski takdir, teşekkürlere puan verilmemesiydi.

Meb'in davaya itirazı kabul edilmese bile eski belgeri de ekleyip yeniler yönetmeliği. Yüksek lisans, doktora, 2. lisans puan almaya devam edecektir süreç sonuçlanınca.

Ulusal yarışmalardaki derecelere verilen puanlar silinmemiş.. Sadece puan yönetmeliğinde 9. madde alt başlıkları iptal edilmiş gibi gördüm..

Geri