Honda Civic yakıt tüketimi?

Kodla Büyü
yeni ölçüm 50+68 tl bp gaz 2.58 den 405 km.. yarisi sehir ici yarisi sehir disi ort 29 kurus klima surekli acik.. sehir disi kullanimda 130-150 hiz araliginda surekli.. sizce nasil normal mi?

Aracım 2009 Civic sedan A/T Benzinli. Bir hafta önce İzmit--Kayseri arası geldim. Arabada 3 kişi ve bagaj yüklüydü. (Ankara da Mamak tarafına gittim ve bir gün kaldım) İzmitte fulledim. Kırşehir de tekrar fulledim (160 TL / 517 Km). Kayseri de tekrar fulledim. (60TL / 203 km). Toplam 220 TL / 720 Km. O da 0,30 kuruşa yakın bir değer yapıyor. şehir içi hesabını da en son mayıs ayında yapmıştım. tamamı şehir içi 0,50 kuruş yakıyor benzinle..

son ölçümlerim lpg 2.18 tl turk petrol 32 lt ile 250 km ortalama devir araligi 3-6 bin devir yaklasik 28 kurus sehir ici...
motor sesini duymadan edemiyorum.. motorda biraz yağ terlemeside olusmus yuksek devirden mi yoksa kisa mesafelerden mi bilmiyorum..

Hayırlı akşamlar arkadaşlar
Honda civic 1.6 i-vtec kullanan arkadaşlarım yakıt durumu hakkında bilgi verebilir mi?

Yorumları baştan itibaren okudum. Kayseri'de Milangaz uygun olduğundan sürekli Milangaz alıyorum. !0 km 1 litre şehir içinde yakıyor. Şehir dışında'da aynı yakıyor(kullanımdan:)). Eğer 100-110 gidebilirsen çok daha az yakıyor.

haltun' Alıntı:
Hayırlı akşamlar arkadaşlar
Honda civic 1.6 i-vtec kullanan arkadaşlarım yakıt durumu hakkında bilgi verebilir mi?
hocam bende 2008 otomatik var en son tatilde manisa kaseri yaptım.. 32 litre aygaz ile 350 km şehirler arası oda hesaba vurunca 19 kuruş oldu.. şehir içi ölçümler yapmıyorum çünkü günde 5-6 km yol yapıyorum ölçüm yapmaya değmiyor

Valla veriliyor hocam. Çatır çatır satılıyor. Aralık başında arkadaş kampanyadan lpg lisini 73bin e aldı. Bir hafta sonra da tekrar başkasına almaya gittiler kotayı doldurdukları için 76 dan aşağı olmaz dediler 10bin gibi bir fark var. Alınabilir bence

ben hondaya biniyorum ama samimi olursak 67 bini hondanin bu kasasina vermem.. piyasada 2012 bir onceki kasalar var 55 bin civari alinabilor onlar daha mantikli... soz konusu para 70 bin civari olunca ben olsam superb passat jetta falan bakarim...

kaybil' Alıntı:
ben hondaya biniyorum ama samimi olursak 67 bini hondanin bu kasasina vermem.. piyasada 2012 bir onceki kasalar var 55 bin civari alinabilor onlar daha mantikli... soz konusu para 70 bin civari olunca ben olsam superb passat jetta falan bakarim...
:+1:
ayrıca 67 gibi bir bütçe varsa şu an bayilerde 0 km 2015 model astra sedan 1.4 turbo sport otomatikler mevcut tam otomatik olup şanzımanları sağlamdır. performans olarak civicten iyidir şehir içi yakıt benzer olup şehir dışı turbo sayesinde yakıt tüketimi dahada düşük olur. bence şu an tam bir f/p aracı bu sınıf ve bu motor/donanımda imkanınız varsa bir test edin.

Geri