(hp laserjet) toner sorun - sarf malzemesi hatası

Kodla Büyü

aysegul_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulsa Hp Laserjet 1600 bir yazıcımız var.. Ama kullanılmıyordu, hafta sonu tonerlerini göndermişler servise doldurulsun diye... Şimdi tonerleri makineye takıyorum ama, hata ışığı sürekli yanıp sönüyor ve birşey yazıdrmaya kalkınca da aşağıdaki uyarıyı veriyor...

"Sarıda Sarf Malzemesi Hatası
Sarf malzemesi verileri okunamadı. Sarf malzemesini yeniden takın. Hata mesajı yeniden görünürse, desteğe başvurun."

nasıl çözebilirim sorunu?

Hocam valla tam üstüne bastın. Bizdede Hp 1610 renkli var. Kırmızı tonerinde sürekli hata veriyor. Bir türlü yazdıramadık... Şimdilik sürekli dolum yaptırdığımız firmada duruyor. Cevap bekliyoruz... Sizede iletirim ben bilgi edindiğimde. Sizde bana iletirseniz sevinirim. İyi çalışmalar...

sorunumu çözdüm ama aynı sorunla karşılaşan olursa aklında bir seçenek olarak kalsın diye yazıyorum...

sorun toner çipinden kaynaklanıyormuş... birinin çipi çıkarırken poşetine düşmüş, bulup taktım, düzeldi :)

beslenmeciler' Alıntı:
Hocam valla tam üstüne bastın. Bizdede Hp 1610 renkli var. Kırmızı tonerinde sürekli hata veriyor. Bir türlü yazdıramadık... Şimdilik sürekli dolum yaptırdığımız firmada duruyor. Cevap bekliyoruz... Sizede iletirim ben bilgi edindiğimde. Sizde bana iletirseniz sevinirim. İyi çalışmalar...

hocam ben yazarken siz göndermişsiniz... aynı sorun olabilir, gerçi servis onu gözden kaçırmaz benim gibi... başka bir ciddi sorunu da olabilir, hala gelmediğine göre...

Geri