HTC mi? LG mi? Yorumlarınızı bekliyorum...

Kodla Büyü

sero35

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar HTC Desire Z ile LG P970 Optimus Black arasında kaldım.HTC hakkında tek çekincem klavyeli olması LG hiç kullanmadım
Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Bence hocam LG'nin bu modeli HTC'den üstün, HTC kampanyaları var 100-150 tl indirimler onlarla düşünülebilir ama ben şahsen klavyeli telefonları sevmiyorum.
LG'deki işlemci, ekran boyutu daha büyük, pil daha güçlü. Bence LG.

Ben HTC Desire kullanmıştım. Çok çok memnun kamıştım. Kaliteli malzeme ve muhteşem özellikler barındırıyor. Fakat LG hakkında ir fikrim yok. Youtube dan paket incelemelerine de bakmanı tavsiye ederim.

lg kesinlikle alma derim. Chipleri zayıf yapıda üretiliyor ve şarj giriş yerleri de çok zayıf, htc kullanmadım birşey söyleyemem

htc telefon konusunda kendini kanıtlamış bi marka ancak desire z ler klavyeli olduğu için benimde ilgimi çekmedi ama diğer modellerini almak istersen düşünmeden alabilirsin. htc sensation kullanıyorum ve ok memnunum.

Ben de HTC wildfire ya da Asus A10 almayı düşünüyordum.Asus a10 almak için vatan bilgisayara gittiğimde vazgeçip lg p503 aldım.Htc wildfire ile aynı özelliklerdeydi hemen hemen.Ama arada yaklaşık 150 tl fark vardı ve wildfire ın çözünürlüğü düşük olduğu için İGO navigasyon yazılımını tam ekran gösteremediği gibi sorunlara forumlarda rastlamam fikrimin değişmesinde etkili oldu.Lg den memnunum.Malzeme kalitesi ve dizaynı oldukça iyi.Müşteri temsilcisi ile hafta içi online olarak yazışıp sorularınıza cevap almanız çok güzel.Bilmiyorum diğer telefon üreticilerin de de var mı aynı uygulama.HTC kaliteli bir marka ama inanın bana LG nin de kalite olarak aşağı kalır bir yanı yok.Gerçi tercih ettiğiniz ürünlerde HTC fiyat ve işlemci olarak daha uygun görünüyor.Ancak oyun ve flash uygulamaları sizin için sorun değilse lg p 503 önerebilirim size.Ndrive navigasyon yazılımı ve araç içi şarj cihazı ve tutucu da ücretsiz ve fiyatı daha uygun.Ancak büyük ekran ve işlemci önemli ise sizin için onu bilemem.Şahsen benim için önemli değil.İşlemcimin hızı benim kullandığım uygulamalarda yeterli.Büyük ekrana da telefondan fazla internete girmediğim için ve taşıması zor olduğu için ihtiyaç duymadım.Benim önerim ile bu forumda cağdaş adlı bir arkadaş bu telefondan almıştı.En son bana özel mesaj attığında telefonundan memnundu.Bu arkadaşında fikrini alabilirsiniz.

yorumlarınız için teşekkür ediyorum
HTC Desire Z bu platformda cok iyi kafamdaki dezavantajı klavyeli olması
LG P970 Optimus Black klavyesiz özellikleri HTC Desire Z ile cok cok benzer tam alınacak cihaz ama cep bilgisayarı olarak marka bakımından soru işaretlerim var

:) bomba bi tartışma :)
Lg iyi cihaz yapıyor f/p acısından ama gerisi zayıf. Htc iyi cihaz yapıyor. Android alacaksınız bence cihaz artı destek önemli . Uğraşmayacam diyorsanız htc aama yok rom vs meraklıyım dersen lg

turkuazxyz' Alıntı:
Ben de HTC wildfire ya da Asus A10 almayı düşünüyordum.Asus a10 almak için vatan bilgisayara gittiğimde vazgeçip lg p503 aldım.Htc wildfire ile aynı özelliklerdeydi hemen hemen.Ama arada yaklaşık 150 tl fark vardı ve wildfire ın çözünürlüğü düşük olduğu için İGO navigasyon yazılımını tam ekran gösteremediği gibi sorunlara forumlarda rastlamam fikrimin değişmesinde etkili oldu.Lg den memnunum.Malzeme kalitesi ve dizaynı oldukça iyi.Müşteri temsilcisi ile hafta içi online olarak yazışıp sorularınıza cevap almanız çok güzel.Bilmiyorum diğer telefon üreticilerin de de var mı aynı uygulama.HTC kaliteli bir marka ama inanın bana LG nin de kalite olarak aşağı kalır bir yanı yok.Gerçi tercih ettiğiniz ürünlerde HTC fiyat ve işlemci olarak daha uygun görünüyor.Ancak oyun ve flash uygulamaları sizin için sorun değilse lg p 503 önerebilirim size.Ndrive navigasyon yazılımı ve araç içi şarj cihazı ve tutucu da ücretsiz ve fiyatı daha uygun.Ancak büyük ekran ve işlemci önemli ise sizin için onu bilemem.Şahsen benim için önemli değil.İşlemcimin hızı benim kullandığım uygulamalarda yeterli.Büyük ekrana da telefondan fazla internete girmediğim için ve taşıması zor olduğu için ihtiyaç duymadım.Benim önerim ile bu forumda cağdaş adlı bir arkadaş bu telefondan almıştı.En son bana özel mesaj attığında telefonundan memnundu.Bu arkadaşında fikrini alabilirsiniz.
hala memnunum hocam :D
ben Nokia c6-01 ile LG P503 arasında çok kalmıştım. c6-01 kasa ve telefon özellikleri olarak mükemmel (kamerası, gorilla ekranı, parlak kasası v.s.) fakat android olmaması, symbian ile hiç bir uygulama indirilememesi direk soğuttu (özellikle navigasyon olayı, igo symbian'da çalışmıyormuş, navigasyon da almayı düşünen biri olarak igo çok önemliydi benim için). sonuçta internette baya bir araştırdım, forumdan da turkuazxyz hocamın önerisi ile androidli bir tel olan LG p503'de karar kıldım. Dersenki android işletim sistemi başka birçok markada var, özeliklerine ve fiyatlarına bakarsan farkı görürsün.

HTC'yi hiç araştırmadım ama LG p503'ün eksikleri; HD desteklemiyor(bu fiyata bulunmaz zaten), flash desteği yok (pek eksikliğini çekmedim), kamera çözünürlüğü az ve flash'ı yok (gündüz çekimlerinde yeterli), kasa mat (parlak olanlar daha havalı görünüyor), birde yedek parçası (kılıf, ekran filmi v.s.) piyasada bulunmuyor.

artıları; fiyat-performans olarak en uygunu (ben vatandan 400 tl'ye aldım, araç navigasyon tutacağı-çakmak şarjı ve 2 GB sd kart içinde), android marketten hemen hemen her türlü şeyi indirip çalıştırabiliyorum fazlasıyla yeterli oluyor (HD oyunlar hariç), @turkuazxyz'ın belirttiği gibi igo ile mükemmel uyumlu, dokunmatiği hemen algılıyor.

sonuç olarak, bir telefona fazla para bağlamadan android'in ve dokunmatiğin keyfini süreyim diyorsan ve artı olarak saydığım özellikler sana yetiyorsa, eksilerde seni fazla üzmüyorsa LG P503 tam sana göre.

.Kaf-Kef.' Alıntı:
Lg iyi cihaz yapıyor f/p acısından ama gerisi zayıf. Htc iyi cihaz yapıyor. Android alacaksınız bence cihaz artı destek önemli . Uğraşmayacam diyorsanız htc aama yok rom vs meraklıyım dersen lg

Android alıpta uğraşmayacak bir BT ci olabilir mi dostum :)

haberici_47.jpg

1 saat önce aldım arkadaşlar süper bir telefon öneririm

Hocam hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Telefonun adını ve fiyatını merak ettim.

turkuazxyz' Alıntı:
sayın hocam telefon 1 aylık ama üzerinde en ince bir çizik bile bulamazsın süper sıfır gibi 350 tl ye aldım 10 tl de deri kılıf aldım ona verdım :D öneririm

donanımsal olarak ve android yönünden aslında fark pek yok ama htc sense ve destek önemli . Sistem bug veridikce htc güncelleme yapıyor . Lg biraz yavaştır bu konuda.

kirsehirli' Alıntı:
turkuazxyz' Alıntı:
sayın hocam telefon 1 aylık ama üzerinde en ince bir çizik bile bulamazsın süper sıfır gibi 350 tl ye aldım 10 tl de deri kılıf aldım ona verdım :D öneririm
Hocam uygun almışsınız o fiyata.Bu telefon HTC Desire S ise fiyatı 1100-1200 tl .350 tl ye telefonu olan bile alır bu telefonu.

turkuazxyz' Alıntı:
kirsehirli' Alıntı:
turkuazxyz' Alıntı:
Hocam uygun almışsınız o fiyata.Bu telefon HTC Desire S ise fiyatı 1100-1200 tl .350 tl ye telefonu olan bile alır bu telefonu.
hocam telefon 2. el ama üzerinde çizik bile yok 1 ay kullanılmış süper

.Kaf-Kef.' Alıntı:
donanımsal olarak ve android yönünden aslında fark pek yok ama htc sense ve destek önemli . Sistem bug veridikce htc güncelleme yapıyor . Lg biraz yavaştır bu konuda.
HTC fiyat konusunda acımasız bence.Ben telefonu aldığımda çoğu android telefon üreticisi android 2.1 sürümlü telefonları vardı ve 2.2 güncellemesi yoktu.Ben de telefonumu android 2.1 yüklü iken aldım ve mevcut 2.2 sürümüne güncelledim.HTC sense gibi marketteki arayüz kullanım programllarının htc sense arayüzünün sağladığı özellikleri sağladığını forumlarda okumuştum.Ben de bir kaç tane yüklemiştim ama telefonu yavaşlattığını görünce kaldırdım.

.Kaf-Kef.' Alıntı:
hocam bence rom vs olaylarında htc bir numara çünkü çok fazla kullanıcısı ve takipçisi var.
2 yıldır HTC HD2 modelini kullanıyorum en küçük bir sorun yaşamadım ve desteklediği sistem ve romlarda cok fazla.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=531

bu sitede htc tüm modelleri için rom veriliyor zaten. sanırım LG içinde olacak bakmak lazım.
LG hakkında, hiç kullanmadığım için bir fikrim yok ama her zaman HTC tercihim olacaktır.

cagdas' Alıntı:
turkuazxyz' Alıntı:
ben Nokia c6-01 ile LG P503 arasında çok kalmıştım. c6-01 kasa ve telefon özellikleri olarak mükemmel (kamerası, gorilla ekranı, parlak kasası v.s.) fakat android olmaması, symbian ile hiç bir uygulama indirilememesi direk soğuttu (özellikle navigasyon olayı, igo symbian'da çalışmıyormuş, navigasyon da almayı düşünen biri olarak igo çok önemliydi benim için). sonuçta internette baya bir araştırdım, forumdan da turkuazxyz hocamın önerisi ile androidli bir tel olan LG p503'de karar kıldım. Dersenki android işletim sistemi başka birçok markada var, özeliklerine ve fiyatlarına bakarsan farkı görürsün.

HTC'yi hiç araştırmadım ama LG p503'ün eksikleri; HD desteklemiyor(bu fiyata bulunmaz zaten), flash desteği yok (pek eksikliğini çekmedim), kamera çözünürlüğü az ve flash'ı yok (gündüz çekimlerinde yeterli), kasa mat (parlak olanlar daha havalı görünüyor), birde yedek parçası (kılıf, ekran filmi v.s.) piyasada bulunmuyor.

artıları; fiyat-performans olarak en uygunu (ben vatandan 400 tl'ye aldım, araç navigasyon tutacağı-çakmak şarjı ve 2 GB sd kart içinde), android marketten hemen hemen her türlü şeyi indirip çalıştırabiliyorum fazlasıyla yeterli oluyor (HD oyunlar hariç), @turkuazxyz'ın belirttiği gibi igo ile mükemmel uyumlu, dokunmatiği hemen algılıyor.

sonuç olarak, bir telefona fazla para bağlamadan android'in ve dokunmatiğin keyfini süreyim diyorsan ve artı olarak saydığım özellikler sana yetiyorsa, eksilerde seni fazla üzmüyorsa LG P503 tam sana göre.
nokia c6-01 modelini almaya çok yakındım ta ki yorumları okuyana kadar.
symbian ile android arasındaki farkları çok iyi bilmiyorum. Androidin daha hızlı olduğunu söylüyorlar. Symbian ile internetten program indirip kullanmak mümkün olmuyormu bunu öğrenmek istiyorum. Mesela teamwiever programı symbian da çalışmaz mı?
ayrıca symbian telefonlara android işletim sistemi yüklenemez mi acaba?

Android daha hızlı
Symbian yüklü telefonlara android yüklenmiyor
Symbian bitmek üzere nokia bile windows mobile 7 işletim sistemli telefonlar çıkarıyor
Android programları marketten indirebilirsiniz çoğu ücretsiz symbian programlar için ise varez sitelerinde biraz dolaşmanız gerekir,symbian programları internetten indirip kurabilirsiniz ama androidde ücretsiz olan çoğu program symbianda ücretli.
Her symbian programın hemen hemen androidde karşılığı vardır ama her android programın symbian karşılığı yoktur.
Android işletim sistemli bir telefon almanızı tavsiye ederim.

Kaç yıldır HTC kullanıyorum, çeşitli modellerini kullandım, bence 1 numaraa

mystreous' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
turkuazxyz' Alıntı:

nokia c6-01 modelini almaya çok yakındım ta ki yorumları okuyana kadar.
symbian ile android arasındaki farkları çok iyi bilmiyorum. Androidin daha hızlı olduğunu söylüyorlar. Symbian ile internetten program indirip kullanmak mümkün olmuyormu bunu öğrenmek istiyorum. Mesela teamwiever programı symbian da çalışmaz mı?
ayrıca symbian telefonlara android işletim sistemi yüklenemez mi acaba?
http://forum.donanimhaber.com/ sitesine gir android-symbian diye arat her türlü istediğin bilgiyi bulursun hocam.

Htc'nin telefonlarının çoğunu beğenirim özellikle işlemci hızları ve işletim sistemleri çok iyi olur,Ama bu model için aynı şeyleri söylüyemiycem 800 mhz işlemci hızı ve android 2.2 işletim sistemi kullanıyor,Ve şarj konusunda sıkıntılı bi telefon bu modeli,Optimus Black ile karşılaştırdığımda biraz daha aşağıda diyebilirim,1 ghz işlemci hızına ve bu ayın sonunda güncellemeyle beraber android 2.3 gingerbread'e yükselicek bi telefon,Lg zaten bilindiği gibi en kaliteli ekranlar yapan firmadır bu yüzden ekran konusunu hiç konuşmuycam,Fiyat olarakta birbirlerine yakındır,Ben optimus black'i tavisye ederim bu şartlarda

Bende bugün Huawei İdeos X5 aldım. Uzun zaman hiç bir özelliği olamayan telefon kullandım artık bir telefon almanın zamanı geldi dedik bu modeli aldık.
f/p dengesinde bütün testlerde birinci gözüküyor. Alanlarda memnun. Android yüklü en ucuz telefonlardan biri.

umarım pişman olmam. :|

htc malesef teknik destek konusunda sınıfta kalmış bir firma. forumlarda biraz bakındığınızda sıkça şikayetlerle karşılaşabiliyorsunuz. tamam smartphone denildiğinde başı çeken firmadır doğru. ilklere imza atmış başarılı bir firmadır o da doğru ama hem fiyatı pahalı ürünler satıyorlar hem de son zamanlarda çıkarttıkları ürünlerde sorunlar var. şarj sorunu başı çekiyor mesela. android işletim sistemli cihazların çoğunda şarj sorunu var evet ama htc'de bu oran biraz daha fazla. özellikle wildfire s'te bu kendisine açıkça belli etmiştir. lg ise smartphone piyasasında yeni sayılabilecek bir firma. optimus black modeli ile adını sağlam bir şekilde duyurdu. tek sıkıntısı yazılım konusunda biraz geriden geliyor gibi olması. onun haricinde hem kaliteli hem de fiyat performans ürünleri sunuyorlar. optimus black satış rakamlarında oldukça başarılı görünüyor.

Geri