http://tefbis.meb.gov.tr/

Kodla Büyü
Türkiye genelinde, bölge, il, ilçe ve eğitim-öğretim kurumu bazında tüm kaynaklardan sağlanan gelirler, yapılan harcamalar ve eğitime gönüllü olarak yapılan yardımların ayrıntılı bir şekilde kayıt altına alınması, izlenmesi ve raporlanması
Okul bazında harcamaların belirlenmesi ve etkin olarak izlenmesi
Bağış /katkı yapanların yaptıkları bağış ve katkıların kullanımını izleme imkanlarına kavuşturulması ve harcamalarda şeffaflığın sağlanması
Araştırmacılar için güncel ve analiz edilebilir eğitim harcamalarına ilişkin verilerin üretilmesi
Uluslararası kurum ve kuruluşlara anlaşmalar gereği sağlanması gerekli olan verilerin zamanında, güncel ve hızlı bir şekilde sağlanmasıdır.

.com domainini regledim arkadaşlar. Seminerlerine ilçeyi temsilen beni göndermişlerdi 1 ocak 2011 itibariyle MEB'e bağlı bütün kurumların bu sisteme geçmesi hedefleniyor.

Zaman buldukça siteye döküman ekliycem, http://www.tefbis.com

İlçeyi temsilen dün ile görevlendirildik müdür yardımcımızla bunun için. Toplantıya katıldıki, sanırım bu hafta içerisinde de ilçedeki tüm okulların katılacağı toplantıda biz anlatacağız projeyi ve kullanımını.

Amaç, program, kullanım açısından gayet başarılı bir proje. Zamanla daha da oturacaktır e-okul gibi. Elbette bir sürü sorun da yaşanacaktır. Çünkü çok kompleks bir sistem.

Hayırlı olsun.

Bu arada kullanım kılavuzları sistemin bulunduğu sitede mevcut.

eya' Alıntı:
İlçeyi temsilen dün ile görevlendirildik müdür yardımcımızla bunun için. Toplantıya katıldıki, sanırım bu hafta içerisinde de ilçedeki tüm okulların katılacağı toplantıda biz anlatacağız projeyi ve kullanımını.

Amaç, program, kullanım açısından gayet başarılı bir proje. Zamanla daha da oturacaktır e-okul gibi. Elbette bir sürü sorun da yaşanacaktır. Çünkü çok kompleks bir sistem.

Hayırlı olsun.

Bu arada kullanım kılavuzları sistemin bulunduğu sitede mevcut.
Ucu yine bilgisayarcılara dokunur, ama yapı olarak e-okuldan daha basit tasarlandığını düşünüyorum.

tefbis okula yapılan bağışları okul aile birliği gelir giderlerinin kaydının yapılacağı bir sistem. 1 ocaktan itibaren uygulanacak şeffaflık ön planda olacakmış

bizim ilçede de sadece bilgisayarcı ve idarecilere bu konu hakkında toplantı yapıldı.

öncelikle il bütün kurumları tanımlaması gerekiyor.. şifreyi de il veriyor..

kullanıcı adı 90000+okul kodu
şifre : biraz karıştırdıktan sonra herkes kullanabilir

Şu anda sistemde sorun varmış arkadaşlar, size verilen şifrelerle giriş yapamayabilirsiniz..

Bizim ilçede de toplantı yapıldık . Mali konuların işlendiği veritabanı sistemi. Şifresi doğal olarak okul müdüründe. Fakat giriş yapıldığında soldaki menülerin hiçbiri henüz çalışmıyor. asp sayfasına gidemiyor. Ama Meb in sayfasında tefbis girişlerinizi, kayıtlarınızı yapın diyor. Yine komik bir durum var ortada.

ymb' Alıntı:
ilkbaharsu' Alıntı:
Şifreyle giriş yapamıyorum. Modüle girip işlem yapabilen var mı?
Tefbis çalışıyor, ama Tahmini bütçeyi Okul Aile Birlikleri modülünden girmeniz gerekiyor. Önce modül atama ve yetkilendirme işlemlerini yapmak gerekiyor. Linkte video da var.
http://osmancik.meb.gov.tr/haber_detay.php?haberID=63

okul aile birliği modülünü tanımlayınca sistem atıyorDU AMA ŞU AN İTİBARİYLE PROBLEM YOK TANIMLADIM :)

yav bu sistem başlı başına problem nedir bu yaa... doğru durust çalışmıyor.

Arkadaşlar sisteme girebilen var mı? Dün il milli eğitimde duyuru vardı, artık işlem yapabilirsiniz diye. Kullanıcı veya şifre geçersiz deyip duruyo yine. Acaba bizim okulda mı bir problem var?

:? :?

hocanın elinden kaptığım gibi fotosunu çektim ,
şaka felan eğil ha veli göndermiş bunu

Geri