hundai getz nasıl bir araba?

Kodla Büyü

umay06

Aktif Üye
2005-2006 getz otomatik vites almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar eksi artı yönlerini yazabilir mi? Güvenlik konusu nasıl?

2005 Getz kullanıyorum düz vites. Bizzat içindeyim ve bir sıkıntı hissetmiyorum. Eksilerini söylemek gerekirse hatchback olduğu için arka kapıdan ses gelebiliyo. Ayrıca biraz hızlandığında (130-140) araba titreme yapıyo.(Bu birçoğunda varmış galiba) Ayrıca içeriye çok ses veriyo yine hızlandığında. Şu ana kadar başka sıkıntı yaşamadım. Arabam 1.3 Gls şehir içi için uygun fakat uzun yol düşünüyosan 1.4 - 1.5 al derim sollamalarda yokuşlarda sıkıntı cekebilirsin.Güvenlik konusunda , henüz bir kazam olmadı ve duymadım ama araba ile ilgili inceleme yaptığımda kasanın çelikten yapıldığından bahsediyodu. Zaten sınıfındaki ve boyutundaki arabalardan biraz ağır olması bu yüzden olsa gerek. Söyleyebileceklerim bunlar.

müthiş tutulan bir araba. ancak ben iç tasarımını ve işçiliğini beğenmediğim için getz yerine corsaya yöneldim

İlginç.. Ben de 2007 Getz 1.5 Dizel kullanıyorum fakat hiç daha hocamın dediği gibi titreme görmedim (170 km hızda bile). Valla arabam hiç de ucuz ama kalitesiz değil, ben de yıllardır içindeyim.
Hocam araba ekonomik bir araç, Süper bir çekişi var ve çok seri.. Benim sıkıntım bagajdan yana. çok küçük maalesef ve yetmiyor. Başka hiçbir eksi soyleyemem. Mesela arabama binen arkadaşlar özellikle bu kadar geniş ve rahat araba olacağını düşünmüyorduk derler. Saygılar..

2009 0 aldım baya ekonomik kullanıslı abimde de vardı ne ses ne titreme yasamıyom bagaj sorunu var ama bekar yada cocugun yoksa yetiyo
2. el de de kolay cıkarabilcen bi arac

130 km geçince Titreme var.Motor sesi içriye fazlaca geldiğini bende hissettim.Ama yakıt tüketim konusunda iyidir.Yinede düşük silindir hacimli olan tüm modeller özellikle otogazlı iseler yokuşlarda yavaş çıkıyor burasıda bir gerçek.

Ya Allah aşkına bırakın şu Opel işgüzarlığını geçen bi Corsa'ya bindim, bırak 120 yi geçmeyi 90'da sesten içinde durulmuyor.

Araba almak birazda para ile ilgili. Yoksa her arabanın daha güzel ve daha konforlusu var. 17 bin bütçem var. Aslında polo corsa gibi (17 bine) arabalarıda düşündüm ama km düşük bulmak çok zor. Şehir içi kullanacağım, o fiyata bir de otomatik vites istiyorum. 120 yi geçmeyen bir sürücüyüm zaten. Bu mantıklı geldi ama hiç sürmedim. Skoda fabia ve fiyat panda yı eledim.
Getz in artısı japon arabası. Tüp takılması sorun teşkil eder mi?

hyundai den uzak dur baika modele bak. honda jazz al. mazda2 al. getz alma.

2005 düz vites aldım 1 yıl önce arkadaşların dediği gibi içeriye ses geliyor ama yüksek hızlarda titreme yok kalkışlarda çok seri şehir içi 8-9lt arası yakıyorum (kullanıma göre değişir) sekmentindeki benzerlerine göre içi daha geniş bence hidrolik direksiyonu bana biraz sert gelmişti ilk başlarda sonra alıştım.
şehir içi kullanım için bence çok iyi bir araç param olursa sıfırını alıcam

wixland' Alıntı:
2005 düz vites aldım 1 yıl önce arkadaşların dediği gibi içeriye ses geliyor ama yüksek hızlarda titreme yok kalkışlarda çok seri şehir içi 8-9lt arası yakıyorum (kullanıma göre değişir) sekmentindeki benzerlerine göre içi daha geniş bence hidrolik direksiyonu bana biraz sert gelmişti ilk başlarda sonra alıştım.
şehir içi kullanım için bence çok iyi bir araç param olursa sıfırını alıcam

8-9 lt nasıl uygun oluyor hocam merak ettim :)

hocam kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama ben emanet almıştım arkadaştan benzinli GLS modelini. İçeri çok fazla gürültü veriyo, 120 den sonra araba havalanıp uçacak hissi veriyo. güvenemiyosun arabaya. çok kaliteli işçilik olduğunda söyleyemem. Ama içine bindiğinde dışardan göründüğü kadar dar ve küçük bi araba olmadığını anlayacaksın. Hocam bence o paralara al bi 2000 - 2001 vectra 1.6 Comfort LPG'li. bak keyfine..

unbreakable' Alıntı:
Ya Allah aşkına bırakın şu Opel işgüzarlığını geçen bi Corsa'ya bindim, bırak 120 yi geçmeyi 90'da sesten içinde durulmuyor.
hocam bindiğin corsa neydi kaç modeldi bilmiyorum ama yanlışın var. 2005 corsayla 180 bastım, dizeldi ve titremeyi bırak çevreyi seyrederek gittim. getz ile corsa karşılaştırılmaz bile. corsa 2 gömlek üstün her açıdan. ikisini de deneyen biri olarak diyorum bunu.

corsa ile getz'i karşılaştıranla araba konusunda kimse tartışmaya girmesin bence

Tamam dıştan Toyota Yariste küçük gözüküyor ; ama sınıfının en geniş araçlarından.Getz de bu yok.

umay06' Alıntı:
Araba almak birazda para ile ilgili. Yoksa her arabanın daha güzel ve daha konforlusu var. 17 bin bütçem var. Aslında polo corsa gibi (17 bine) arabalarıda düşündüm ama km düşük bulmak çok zor. Şehir içi kullanacağım, o fiyata bir de otomatik vites istiyorum. 120 yi geçmeyen bir sürücüyüm zaten. Bu mantıklı geldi ama hiç sürmedim. Skoda fabia ve fiyat panda yı eledim.
Getz in artısı japon arabası. Tüp takılması sorun teşkil eder mi?

Hyundai Japon değil, güney kore malıdır.

hocam hem de otomatik vites düşünyorsunuz hyundai hiç bulaşmayın derim.

Arabalardan çok anlamasam da bir bayan olarak benim de gözüme küçük görünen bir araç.. İçinin geniş olduğundan bahsedenler var ama..Yine de alacak kişinin kararı tabi ki..Bir de bagaj sorun olabilir diye düşünüyorum. Aslında herşey maddiyata bakıyor, ne kadar para o kadar kalite:)

bende 110 beygir 1.5 dizeli var 196 ile ceza yedim araba değil elim tiredi bu paraya bu araba bence bi harika
iyi yönleri yol tutuşu güzel, acaip seri bi araç mercedes vito dışında rampada sollamadım pek bişi kalmadı
70.000 km yol yaptım bi masraf ta çıkarmadı bakımı serviste 320 tl özelde 150 tl
parçalar ucuz iç hacmi çok geniş lakin bagaj ufak
araba yı kullanmamıs yanından geçmemiş tiplerin 60-70 beygir corsalarla fiestalarla yarislerle karşılaştırmasını anlamlı bulmuyorum
benzinlisinin se performansı çok iyi değil
dizelin yakıtı da şehir içi 5.5 lt civarı şehirlerası da 5 litre altı ama 190 yaparssanız benim gibi şehirlerası 6 lt yakıyor tek eksiğim 6. vites

nisan gibi i30 alacağım bunu verip
siz siz olun bilmediğiniz hiç bi bilgi sahibi olmadığınjz konuda külhan beylik yapmayınız binmesem bu yalanlara kanıcam

adamın torpidodan ses geliyor çünki polen filtresi oturmamıs teyp üstü ses var çünki teyp sabitlenmemiş bagajdan ses gelio çünki istetme üstünde gereksiz malzeme vs var kimse demio ki bendemi acaba sorun bişi varsa külliyen malediyor

yilmaz_ars' Alıntı:
2005 Getz kullanıyorum düz vites. Bizzat içindeyim ve bir sıkıntı hissetmiyorum. Eksilerini söylemek gerekirse hatchback olduğu için arka kapıdan ses gelebiliyo. Ayrıca biraz hızlandığında (130-140) araba titreme yapıyo.(Bu birçoğunda varmış galiba) Ayrıca içeriye çok ses veriyo yine hızlandığında. Şu ana kadar başka sıkıntı yaşamadım. Arabam 1.3 Gls şehir içi için uygun fakat uzun yol düşünüyosan 1.4 - 1.5 al derim sollamalarda yokuşlarda sıkıntı cekebilirsin.Güvenlik konusunda , henüz bir kazam olmadı ve duymadım ama araba ile ilgili inceleme yaptığımda kasanın çelikten yapıldığından bahsediyodu. Zaten sınıfındaki ve boyutundaki arabalardan biraz ağır olması bu yüzden olsa gerek. Söyleyebileceklerim bunlar.

Hocam kocaman bir jeep ile carpıştıgına sahit oldum karşıdaki aracın tekeri bile yamuldu getz in sadece camurlugu dustu. Evet celikten oldugunu orda gorduk :D

hocam 2009 dizel 1,5 4 silindir kullanıyorum, altı yüksek olduğu için 1280 kilo olmasına rağmen yol tutuşu biraz zayıf fakat onun dışında kriterlerin söz konusu olduğunda ideal bir araba. ama alacaksan mutlaka 4 silindir olmasına dikkat et, 3 silindir olan seçenekleride mevcut bu konuda mutlaka dikkat et derim. Fakat benzinli modellerinde 3 silindir varmı bilmiyorum. Ama hocam performans ve kalite açısından beklentin yüksek olasın, daha önce 94 opel ve 2000 wolksvagen kullandım onlardaki konfor, rahat ve kaliteyi bulamadım. Israrla tavsiye edeceğim bir araç değil fakat, bahsettğiniz rakamlar için en ideal ve performanslı araba diyebiliriz. Performans ve kalite dersek alman ve japon açık ara önde, getz ise kore malı. Bu bile opel, mitsubishi, wolksavagen, honda ile kıyaslama yapılamayacağını gösterir bence.

COBOL' Alıntı:
130 km geçince Titreme var.Motor sesi içriye fazlaca geldiğini bende hissettim.Ama yakıt tüketim konusunda iyidir.Yinede düşük silindir hacimli olan tüm modeller özellikle otogazlı iseler yokuşlarda yavaş çıkıyor burasıda bir gerçek.

Araba 100'ü geçince titreme yapıyorsa balans ayarı yaptırın.

fiyatına göre ideal bir memur arabası, kendi sınıfında en az yakıt tüketenlerden birisi. Alınabilir ve kolay satılabilir bir araç. Şehir içi için süper ama bagaj küçük. LPG de varsa daha az yakıt tüketini zor bulursun. Bence alabilirsin

hocam bende 2006 benzinli var 1.4 dohc tabiki ben lpg li kullanıyorum performansını çok beğeniyorum ben titreme yapan arkadaşlar arabalarını balansa soksunlar olmadı lastiklerin balanslarını yaptırsınlar bende düzeldi.Küçük araba çocuk varsa tavsiye etmem.Ama tasaruflu ve fiyatı uygun.Tabi ben aldığımda daha uygundu iki yıldır çok arttı piyasa.

öncelikle hyundai kore malı
sonra motor olarak 1.5 crdi motoru güzel ama benzinli motorları çok iyi değil zaten araba 1300 kilo cıvarı işin garibide standart değil biraz araştırın nerdeyse her getz farklı kiloda :) zaten bu kiloyu 1.4 motor çekmez iç döşeme ise parasına göre yani düşük kalite konfor pek yok beğenen beğenir ben beğenmedim özellikle bagaj yok gibi bişey fekat euroncup tan 4 yıldız almıslığıda var bunuda gözardı etmemek lazım

Geri