Huzur hakkı ne zaman yatar?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
meslek lisesinde teknik öğretmenim. forumda araştırdım bazılarına 21 aralık tarihinde huzur hakkı yatmış. bize hala yatmadı. aralık ayında okula sormuştum hocam yeni yapıyoruz demişlerdi. ilk defa alacağım. bu huzur hakkı ne zaman ve ne kadar yatar?

hocam bizegeçen ay yattı.ben 1 hazıranda atanıp 6 eylülde görevebaşladım bana 40 tl yattı.galiba benımkı 6 aylık .eğer öncesinde başladıysanız 80 tl falan yatar

bu huzur hakkı nedir ya 4 senelik öğretmenim böyle brşeyden haberim yok. kimlere yatıyor bu huzur hakkı

meslek lisesinde çalışan teknik öğretmenlere yatıyor hocam. yılda 2 defa. cüzi birşey ama ona bile ihtiyacımız oldu işte. şimdiye kadar yatmaması anormal mi peki arkadaşlar. birşey yapmam gerekir mi bu saatten sonra yatması için.

İdareye sor hocam yatması lazımdı ki hesaplarını kontrol et belki yatmıştır. 50-60 lira ya arada kaynıo.

ben temmuzda ildışından meslek lisesine atandım. bana 91 tl yattı aralıkta... bizim okuldaki diğer bilişim öğretmenine 123 lira yatmış.. o 2 senedir atandığım okulda.... herkese farklı yatıyor heralde....

senede iki kez ödeniyor ilki temmuzda 6 aylık, ikincisi aralıkta 4 aylık ücret. aralıkta 52 tl para aldım. hesabıma yatmadı elden aldım.

ben de ilk defa böyle bir şey duyuyorum... gerçekten çok ilginç...teknik lisedekiler tazminat ta alıyorlar...biz de ne huzur var ne tazminat...off of...

only61' Alıntı:
ben de ilk defa böyle bir şey duyuyorum... gerçekten çok ilginç...teknik lisedekiler tazminat ta alıyorlar...biz de ne huzur var ne tazminat...off of...
vallahi bu ne ya, bizde okuduk 4 yıl üniversitede, 16 yıl dirsek çürüttüm bi meslek sahibi olayım diye. ne farkımız var birbirimizden. hani eşit işe eşit ücret. herkese vurdu bu kural bi öğretmenlere vermediler. hatta ellerinden gelse düşürecekler bile! hay ben böyle işin......

sgulkurusu' Alıntı:
only61' Alıntı:
vallahi bu ne ya, bizde okuduk 4 yıl üniversitede, 16 yıl dirsek çürüttüm bi meslek sahibi olayım diye. ne farkımız var birbirimizden. hani eşit işe eşit ücret. herkese vurdu bu kural bi öğretmenlere vermediler. hatta ellerinden gelse düşürecekler bile! hay ben böyle işin......

Hocam abartmayın altı üstü yılda 1 defa verdikleri 30-40 lira bi para. onu da alamadık zaten.

Formatöre bu dünyada huzur hakkı yok, belki öbür tarafta vardır. Orda formatörlük yoktur inşallah

sehzade84' Alıntı:
sgulkurusu' Alıntı:
only61' Alıntı:

Hocam abartmayın altı üstü yılda 1 defa verdikleri 30-40 lira bi para. onu da alamadık zaten.
abarttığım birşey yok hocam. 50 alın 500 alın, güle güle harcayın gözüm yok. benim değindiğim bu değil. nasıl bir zamanlar sözleşmeli ile kadrolu aynı okulda farklı paralar alıyor, yan sınıfta ders işlerlerken nasıl dengesizlik oluyor diye itiraz ettiysek bu da aynısı hiç bir farkı yok. benim derdim sizin aldığınız parada değil eşitsizlikte. nerde kaldı adalet. siz de 4 yıl okudunuz bizde. e fark nerde oluyorda maaşta olsun. şahsi fikrim budur, kimse parasında gözüm varmış gibi davranmasın..

bu konuda şu şekilde açıklama getireyim. Mesleki okullarda öğretmenler koordinatörlük görevi ile işletmelere gönderilir. Öğrenciler staj yapar. Bu iş için illerde komisyon kurulur işletmelerden alınan ücretlerle bir fon oluşurulur. Huzur hakkı bu fondan ödenir. Senede 6 aylık dönemlerde olmak kaydıryla 2 kez 50-100 TL arası ödeme olur.

sgulkurusu' Alıntı:
sehzade84' Alıntı:
sgulkurusu' Alıntı:
only61' Alıntı:

abarttığım birşey yok hocam. 50 alın 500 alın, güle güle harcayın gözüm yok. benim değindiğim bu değil. nasıl bir zamanlar sözleşmeli ile kadrolu aynı okulda farklı paralar alıyor, yan sınıfta ders işlerlerken nasıl dengesizlik oluyor diye itiraz ettiysek bu da aynısı hiç bir farkı yok. benim derdim sizin aldığınız parada değil eşitsizlikte. nerde kaldı adalet. siz de 4 yıl okudunuz bizde. e fark nerde oluyorda maaşta olsun. şahsi fikrim budur, kimse parasında gözüm varmış gibi davranmasın..

bu dünyanın neresinde hangi çağda hangi devlette adalet oldu. bu dünyada adalet yok.

Geri