Huzur Hakkı: sınav görevi / ek ödeme koordinatörlük

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Arkadaşlar meslek lisesinde çalışan öğretmenlerin huzur hakkı adı altında aldığı ücret sene sonu yapılan beceri sınav görevi için mi oluyor sadece acaba onun dışında alınan bir ek ödeme var mı daha önceleri huzur hakkı adı altında aldığım ücret bu sene 58 lira gibi gördüm daha fazla aldığımı da biliyorum da başka bir ücret mi var acaba aldığımız bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır

Arkadaşlar meslek lisesinde çalışan öğretmenlerin huzur hakkı adı altında aldığı ücret sene sonu yapılan beceri sınav görevi için mi oluyor sadece acaba onun dışında alınan bir ek ödeme var mı daha önceleri huzur hakkı adı altında aldığım ücret bu sene 58 lira gibi gördüm daha fazla aldığımı da biliyorum da başka bir ücret mi var acaba aldığımız bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır
Hepsi içinde hocam. Koordinatörlük ten dolayı alınıyor. Cüzi bir miktar ama 58 TL kadar olmaması lazım. 200 TL civarı olabilir

yazısını bulamadım hocam yazısında direk sınav görevi olarak yazıyor ve hesaplaması da 2022 yılı için 58 lira gözüküyor.
Onu demek istedim hocam. Sınavdan dolayı 58 TL ise 140 civarı da koordinatörlük görevi yapmış olmaktan kaynaklı diye biliyorum.

Hocam haziran ayında yaptığımız işletmelerde beceri eğitimi sınavı ve ilk 6 ay boyunca koordinatörlük yapmışsak onun ücreti çıkar. Onun için ocak ayında bize 326,5 lira yattı.
Temmuz-Aralık döneminde ise sınav yok sadece koordinatörlük olduğu için o da eylül, ekim, kasım, aralık ayından dolayı ücreti daha az. Bugün Temmuz-Aralık 2022 yılı için 186,57 lira yattı.

Yazı burda hocam. 2022'nin ikinci dönemi (Temmuz-Aralık dönemi) için net 186,57 ödedik biz de. Sadece 4 aylık (Eylül-Ekim-Kasım-Aralık) koordinatörlük süresi için. Birinci dönem (Ocak-Haziran dönemi) için hem 6 ay koordinatörlük hem de beceri sınavı için huzur hakkı ödendiği için tutar daha fazla oluyor.

Tabi her okulun eğitim-öğretim şekline göre değişebilir hesaplamalar. Yazın staj olup olmaması ya da yıl içinde farklı dönemlerde beceri sınavları yapılıyor olması hesabı etkiler.

Geri