i5 480M işlemcili,8 GB Ramli,640GB HDli, hd 5650'li laptop

Kodla Büyü
8 gb ram :eek: maşallah dicem ama normal olcak artık yakında. fiyat/performans iyi gözüküyor hocam hayırlı olsun

özellkikleri iyiye benziyor ama casper kullanmadım hiç, arkadaşlarımdan da kullanan olmadı. işlemci hızı 2.66 GHz yazıyor, birazda şans işi işallah sıkıntısız kullanırsın umaykut hocam ;)

Kardeş makina bence gayet iyi.
bende aynı işlemci modelini free dos olarak 4 gb ram ile asus tan 1220 ye aldım.
hayırlı olsun güle güle kullan.

makinanın özellikleri çok güzel, fiyatıda güzel ama marka güzel değil be hocam. casperın o özellikleri performans olarak yansıtacağını sanmıyorum.

Ben olsam bu paraya kesinlikle başka marka alırdım.Ram 4gb olsun ama sağlam bi marka olsun.

sahrak' Alıntı:
makinanın özellikleri çok güzel, fiyatıda güzel ama marka güzel değil be hocam. casperın o özellikleri performans olarak yansıtacağını sanmıyorum.

Al benden de o kadar. Daha önceki laptopum Casperdı. Bir daha tevbe.

arkadaşlar makina elime ulaştı..
yorum yapan herkese teşekkür ediyorum..
şunu da belirtelim markası önemli değil arkadaşlar içindeki parçaları hepsinde aynı..
kasa önemli değil bence..
klavyenin üzerinde GPU diye bir tuş var bastığınız zaman ekran kartı 1 GB oluyor, bir daha basınca ekran kartı 4 GB oluyor..
Windows 7 performans değerlendirme'de en düşük puan 5,9..
o da harddiskin veri aktarım hızı..
evdeki masaüstü bilg.ımın bile en yüksek hızı bu :))
özellikleri gayet iyi..

arkadaşımla birlikte 2 farklı model casper laptop almıştık. yaklaşık 2,5-3 sene geçti makinelerden eser yok.en dandik soğutucu,kasa vs kullanınca biraz daha ucuz oluyor tabi. ençok zoruma giden de aldığımda internette 512 ekran kartı yazıyordu eve geldiğinde 256 çıkmıştı. ben tavsiye etmiyorum ama yine tercih sizin

herkes caspere burun kıvırıyor ama bence güzel model.şimdiye kadar sıkıntı çıkaran casper duymadım.duyan varsa yazsın.

Özellikler süper de casper...

asus al, paraya kıy sony vaio al olmadı toshiba, dell al ama casper...

iyi düşün

ben şimdiye kadar 3 casper kullanıcısı tanıdım.
1. casper'ın sesi hiç yok gibi birşeydi.
2. casper servis yollarında yaşlandı.
3. casper o parlak şerit, elinin değmesi ile kalktı.

top sende.

sesi bayaaa çıkıyo..
yarının altında şu an..
ve çoğu zaman kısıyorum..
evet parlak şerit benimd e hoşuma gitmedi..
ama çok da önemli değil..
ısınma problemi hiç yok gibi..
üzerinde 64 bitlik win 7 premium olması da artı bir özellik..
tek korkum hepsiburada dan aldığım için servis sıkıntısı olursa..

8 gb ram in yarısı anca çalışır diğer yarısı da bi kenarda yatar. casper alınmaz alan arkadaşlar çok var yakından tanıyorum . basit bir hatadan 1 ay serviste gezdiğini biliyorum arkadaşın bilgisayarının..

hocam 8 gb ramin yarısı çalışıp, yarısı çalışmama olayını biraz açabilir misiniz?
ekran kartı ayarlarında gördüğüm 1 GB harici, ve 4 GB dahili ekran kartı bir ilüzyon mudur sizce?
64 bitlik bir win 7 'de ram'in 8 GB gözükmesi de mi bir ilüzyondur?
bu kadar önyargılı olmayın..
makina şu an elimde,evdeki masaüstü bilgisayarımdan daha hızlı ve daha stabil çalışıyor..
(evdeki masaüstü bilgisayarım 4 GB Ram var..)
arka arkaya 15 firefox sayfası açıyorum, hepsinin içinde videolar var..
takılma, zorlanma yok..

Özellikleri çok iyi güle güle kullan. Hangi model olursa olsun teknoloji ürünleri biraz şansa bakıyor. 2 bin liralık laptop alırsın bir ayda arıza verir, Bin liralık laptop alırsın 3-4 yıl kullanırsın biraz şans işi.
ama casperların çok ısınma problemi yok kullandığım kadarıyla. Servisi hakkında söylenenler malesef doğru, servisi çok bekletiyo.

yok hocam demek istediğim şey ilizyon değil tabiki win 7 64 bitte 8gb ram i görürsünüz. fakat ancak gireyim bi test yapayım derseniz ancak o zaman ram i fulleyebilirsiniz. onun haricinde kaç tane uygulama açarsanız açın 8 gb belleği full dolduramazsınız. üst sınır olarak 4gb bellek herşey için yeter de artar. 4gb tan sonra hızını arttırmak için 8 lik alayım diyosanız hız gözle görülür biçimde pek artmaz. frekans hızı fazla olan 4 gb bellek almak daha mantıklı..

7 yıllık asus'um, daha 2 kez format gördü. iç donanım olarak hiç bir parçası hata dahi vermedi. sadece plastik kısımları yorulmaya başladı. küçük çatlamalar olmaya başladı. en ünlü japon teknik servisine (japon yapıştırıcısı) götürüyorum hallediyorlar. dağılana kadar çalışmaya devam. :D

benim de demek istediğim zaten bu hocam..
içindeki parçaların hepsi aynı..
harddisk olarak ya samsung ya seagate kullanıyolar..
sonuçta hiç biri kendi üreticisi değil..

Tim207' Alıntı:
Ben olsam bu paraya kesinlikle başka marka alırdım.Ram 4gb olsun ama sağlam bi marka olsun.

bende bu modelin i3 lüsü var çok memnunum.
sanki casperin rami, işlemcisi, harddiski, ekran kartı başka markalardan farklı mı? aynı ürün. diğer markalarda sadece ismine 300-400TL belki daha fazla para vermek doğru mu?

umaykut' Alıntı:
sesi bayaaa çıkıyo..
yarının altında şu an..
ve çoğu zaman kısıyorum..
evet parlak şerit benimd e hoşuma gitmedi..
ama çok da önemli değil..
ısınma problemi hiç yok gibi..
üzerinde 64 bitlik win 7 premium olması da artı bir özellik..
tek korkum hepsiburada dan aldığım için servis sıkıntısı olursa..

hocam her yerde casper bayisi var. zaten herhangi bir problem olsa hepsiburadaya göndermiyeceksin.

casper kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim.

casper markasına laf eden arkadaslar sizin marka olarak gösterdiğiniz bilgisayarlar da aynı parçaları kullanmıor mu? yoksa kendi ramlerini hddlerini mi ürtiyor. hocam kesinlikle doğru karar diyorum hayırlı olsun...

Geri