idare sınıfımdaki bilgisayarı almış

Kodla Büyü
cyln' Alıntı:
bilgisayarlar eskimiş demirbaştan düşecem derse yapamaz
bilgisayarları sınıflara dagıtacagım derse yapamaz
bt sınıfını kütüphaneye tasıyacagım derse yapamaz (bt sınıflarının yerinin secimi ile ilgili yonetmelik.)
eksik parçaları almıyorum diyemez
ben bu bilgisayarı alıyorum derse yapamaz...

tüm bunların cevabı gonderdiğim dosyada var.
siz dişli olursanız hakkınızı savunursanız alırsınız bilgisayarları
ama boşver ben müdürle takışmayayım derseniz o ayrı...

çok teşekkür ederim istediğim buydu işte artık o bilgisayarı almak benim için namus meselesi :)

arkadaşlar çok üzgünüm ama ilçe milli eğitimdeki şube müdürü "okul müdürü istediği gibi alır kullanır bilgisayar öğretmeninden izin almak zorunda değil sakın tartışmaya girmesin demiş" ama yinede gönderdiğiniz dosyaları kullanarak dilekçe yazıcam isticem ilçe formatöründende rica ettim okullara böyle bi yazı gönderin diye ama bi bakiim araştıryım dedi umarım gönderir yoksa sınıfım elden gidicek..

O ilce muduru gerizekalisi sunu diyemiyor mu?
Mudur, altindaki ogretmenden izin almak zorunda degil ama
Mudur ustundeki bakanligin da izin vermedigi birseyi yapamaz...
Salaklar siz simdi gidip bakanligin yetkisinde birsey isteyin onlardan bakanlik izin vermeyince bisi yapamayiz derler de bakanligin alma dedigi bilgisayarlari izin vermeseler de aliriz derler okuzlerrrrrrr

üzerinizee zimmet :idea: yapılmamışsa boş verin gitsin hocam hiç bir şey olmaz....Gerçi üzerinize zimmeti yapılmışsa da hiç bir şey farketmez gene bir şey olmaz, Sonuçta okulun malı, Okul da müdürün malı :puhaha: her şey onun sorumluluğun da.....

okul müdürün malı değil ben bunu kabul etmiyorum...birde bu müdür olacak adam ilkokulun müdürü oldu binası falan ayrı onların aslında..ortaokula başka müdür gelecek yakında...sen ortaokuldan gidip ilkokula bilgisayarı nasıl taşırsın? bt sınıflarıyla ilgili kocaelinin yada bakanlığın işime yarayacak bi yazısını bulamazsam olayı bu şekilde irdelemeyi düşünüyorum..

artos sa artos yoksa bu iş himalayalara kadar gider diyorsanız
dilekçeyi eklerini de ekleyerek verin okula. yalnız bundan once dilekçenizi yazı eklerinizi de alın yanınıza herhangi bir sendikaya gidip durumu anlatın onların hukuk işleriyle ilgilenen bölümleri var il temsilcisi bile o bölümünü arar bilgi alır oyle hareket eder. gösterin dilekçeyi ekleri anlatın durumu
mutlak 3-5 noktaya olumlu yonde mudahale eder size de yol gosterirler... ve verirsiniz dilekçeyi arkasında durursunuz alırsınız neticeyi...
bakalım o gerizekalı sube muduru iş resmiyete dokulunce okul muduru isterse alır diyebilecek mi?

ayrıca sendika gorusmenizden sonra belki dilekçeye bile gerek kalmadan eşşek gibi size bilgisayarını pis pis baka baka getirir

BUGÜN AYNISI BAŞIMA GELDİ. SINIFA GİRİNCE EN BAŞTAN 2 BİLGİSAYARIN YERİNDE.. HİÇ BİŞEY YOK
GİDİP SORDUM ANA SINIFINA KOYMUŞLAR.
BEN ORAYA DAHA İYİSİNİ VERİYİM DEDİM VE GERİ ALDIM ANASINIFINA FAZLADAN BT SINIFINA AİT OLMAYAN 2 KASA VARDI GÖNDERDİM.
MD. YARDIMCISINA DA BENDEN HABERSİZ BİR DAHA ALMAYIN DEDİM. SERT SERT BAKTI :d
AMA ANLATINCA ANLADI YAZIYLA ÇIKAR BURADAN ANCAK DEDİK.

ilçe formatörüyle görüştüm "benim kocaelinin yada bakanlığın böyle bi yazısına ihtiyacım var dedim" araştırcam dedi bi kaçgün sonra öyle bir yazı var evet bulmam lazım dedi size göndercem dedi..ben "okullarada bt snıfı araç gereçlerinin alınmaması gerektiğini ve sınıfların dağıltılmaması gerektiğine dair okula yazı gönderirseniz iyi olur dedim" tamam dedi ama kursu falan varmış fazlada ilgilenemiyo ben her gün arıyorum...sizin gönderdiklerinizden bide etg nin yazılarından bşeyler buldum onları dayanak gösterip pazartesi vercem müdüre dilekçemi..

ilçe formatörüyle görüştüm bahsettiğim yazılar varmış ama bulamamış yeniden yazıp okullara gönderebilir misiniz dedim ama yazılmış zaten gerek yok dedi yani yardımcı olamadı mail adresimi aldı bana bulduğu yazıları mail atacaktı hala göndermedi. elimde eğiteğe ait 3 tane yazı var onları kullanacam bugün veriyorum dilekçeyi artık formatörün yardım edeceği yok oda okul müdürü ama istediğini yapar diyo bana :( okulda müfettişlerde var teftişe gelmişler onlarada dicem ortaokulun bilgisayarını ilkokula taşıdı diye.

müfettiş bana hak ben bu müfettişlerin şefiyim bana bişey diyemez ben bi konuşayım müdürle yapmasın öyle bişey dedi.

hocam ilçenin söylediği şeyler çok normal. benim şu ana kadar tecrübe ettiğim tek şey, resmi yazı yazılmadığında kimsenin sizi ciddiye almadığı ve işe bulaşmaya çalışmadan baştan savuşturma yaptıkları.

bu tür işlerde tüm resmi yazıları elde ederek olayın resmi dayanaklarını mutlaka bulman lazım. o nedenle size gelen ya da imzalatılan yazıların bi arşivini mutlaka yapmak gerekli.

çabanı takdir ediyorum. başarını da sabırsızlıkla bekliyorum...

müdüre verdim dilekçeyi bu gün yazılı olarak cevabını verirsiniz dedim çıktım..müfettişte konuştuysa iyice korkmuştur bizim müdür korkak biraz başına bi iş açılır diye..ilçede pek sevmiyo müdürümüzü fazla destek bulabileceğini sanmıyorum ilçeden..
şimdi kaç gün içinde cevap vermek zorunda...o süre içinde cevap vermezse ne yapmam gerek

s.sultan' Alıntı:
müdüre verdim dilekçeyi bu gün yazılı olarak cevabını verirsiniz dedim çıktım..müfettişte konuştuysa iyice korkmuştur bizim müdür korkak biraz başına bi iş açılır diye..ilçede pek sevmiyo müdürümüzü fazla destek bulabileceğini sanmıyorum ilçeden..
şimdi kaç gün içinde cevap vermek zorunda...o süre içinde cevap vermezse ne yapmam gerek

Müdürün dilekçeyi gelen evraktan kayıt altına aldı ise cevap verir, sümen altı ise birsey çıkmaz.

normalde alması gerekiyor ama iş uygulamada öyle olmuyor, bu sümen takımı bu iş için var hooooop sümen altı. onun için evrakı bizzat keyıt ettirip gelen evrak defterinden numara almak gerekli her zaman... cevap verme süresi 15 gün... cevap vermezse bir üst birime gitmen geerk...

benim müdürüm bu konuda çok duyarlı valla, hatta sınıfın 2 bilgisayarı başka yerlere konmuş, yerlerine başka kasalar getirilmiş onları da istersen al, sınıfın bilgisayarları dursun burda demişti.. ayrıca internet kafe vs sağdan soldan bilgisayar topluyo..bu konuda sıkıntı yaşamıyorum..

arkadaşlar bu gün öğleden sonra masamda müdürün aldığı bilgisayar vardı geri getirmiş koymuş oraya bütün parçalarıyla :D ben alırım ötekileride alıcam diyodu artis böyle getirsin işte :D artiss beee

hakkını aramayıp burayi ağlama duvarına çeviren aciz arkadaslarada ders olur umarım. tebrikler hocam

Hocam gonderdigim belgeleri mi kullandiniz yoksa dilekcede baska belgeler mi kullandiniz?

Sablon olarak paylasirsaniz en azindan ihtiyaci olan arkadaslar kullanir

Fatih projesi 3 yıl sonra da olabilir.
Hocam bir de burada yazdıklarınızı görebilirler adınız ya da rumuzunuz sizi ele verebilir. Dikkat edin derim.
bozuk olan bilgisayarları yaptırıp zil bilgisayarı olarak kullansınlar.33 öğrenciye 14 bilgisayar az. kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 2010 labın dağıtılması RET.jpg
    2010 labın dağıtılması RET.jpg
    224 KB · Görüntüleme: 462
  • 2011 Eski PC lerin demirbaştan düşmesi RET.JPG
    2011 Eski PC lerin demirbaştan düşmesi RET.JPG
    48 KB · Görüntüleme: 462
Geri