il dışı tayin ve becayiş

Kodla Büyü

waa

Aktif Üye
arkadaşlar selamlar
Kahramanmaraş ilinde 18 yıldır çalışmaktayım, merkezi bir okula geldim haliyle ancak memleketim olan Kayseri'ye gitmek istiyorum. Pek şansımız yok açılan yerler malumunuz. becayiş açılır mı diye bir ümit ediyorum. hatta cimere de yazdım konuyu becayiş açılması için. Ne dersiniz olur mu? Kayseri den Kahramanmaraş'a gelmek isteyen çıkar mı...

arkadaşlar selamlar
Kahramanmaraş ilinde 18 yıldır çalışmaktayım, merkezi bir okula geldim haliyle ancak memleketim olan Kayseri'ye gitmek istiyorum. Pek şansımız yok açılan yerler malumunuz. becayiş açılır mı diye bir ümit ediyorum. hatta cimere de yazdım konuyu becayiş açılması için. Ne dersiniz olur mu? Kayseri den Kahramanmaraş'a gelmek isteyen çıkar mı...
Neden olmasın sizin gibi memleketine geçmek isteyenler illaki olacaktır denk gelmesi önemli olan birde becayis sistemi mebbiste düzgün kurulursa herkes becayiş isteklerini görebilse istediği yere gidebilmek için insanlar başvurularını yapabilseler daha da güzel olacak tayin işi artık (tüm branşlarda bir kaç tane ders hariç onlarda yakında dolar)yalan oldu gibi bir şey.

• Beğen
Tepkiler: waa
Bence zor özellikle kahramanmaraş hatay adıyaman malatya buralar artık mahrumiyet bölgesi

• Beğen
Tepkiler: vgm
malatya başka hocam orayı katma orda hala depo öğretmen var 17 yıldır gidemedim

benim branş farklı.Bilişme de şimdi baktım 5 okul açılmış ama il içi ildışı mı anlamadım

Bence zor özellikle kahramanmaraş hatay adıyaman malatya buralar artık mahrumiyet bölgesi
hocam sizin böyle düşünmenizi anlıyorum, depremde ciddi zarar gördü şehir evet ama ayakta kalan yerlerde bir sıkıntı yok, merkez de çalışmalar var tekrardan yapılıyor, öyle düşündüğünüz gibi olsa en dezavantajlı yer dahi olsa geçen sene yazar giderdim. bu ilde aldığım hizmeti başka yerde almam mümkün değil şu anda 3 tane çocuğum var okullarından çok memnunum depreme rağmen buraya geldiğime pişman değilim. o yüzden becayiş dedim kayseri de herhangi bir yere gitmek istemiyorum

hocam sizin böyle düşünmenizi anlıyorum, depremde ciddi zarar gördü şehir evet ama ayakta kalan yerlerde bir sıkıntı yok, merkez de çalışmalar var tekrardan yapılıyor, öyle düşündüğünüz gibi olsa en dezavantajlı yer dahi olsa geçen sene yazar giderdim. bu ilde aldığım hizmeti başka yerde almam mümkün değil şu anda 3 tane çocuğum var okullarından çok memnunum depreme rağmen buraya geldiğime pişman değilim. o yüzden becayiş dedim kayseri de herhangi bir yere gitmek istemiyorum
Gecen hak verildi mi hocam deprem bölgesine özel ? Arkadaşlar şartları var dedi tepki çekti filan dediler.

Yazın Hak verildi ama düzgün yerler açılmadı. Hak verilen eviağır hasarlı olan ve 1.derece yakınını kaybeden. Bir de depremin ilk zamanı tayin harici dilekçe ile gidenler oldu sağlık özrü sebebiyle ona da başvurmadım yalan dolan istemedim hem de şükür ki bulunduğumuz yerde evde okulda bir sıkıntı yok. Görünen zaten tayin biraz hayal ben yerimden memnunum yani biraz nazlı yım bu konuda. Ama becayiş güzel olur diye düşünüyorum.

Geri