Ilisik kesme islemleri

Kodla Büyü
arifa19' Alıntı:
arkadaşlar bu ilişiği kesme ve göreve başlama işlemleri arasında geçen sürede(örneğin bir hafta gibi) maaşımızdan kesinti oluyor mu?
Devletin memurluğundan çıkıp girmiyosun hocam maaşını alırsın ama ayın 6-10 u arası yapılıyor bunu geçirir isen başlamada geç alırsın maaşını

mkaratayy' Alıntı:
Önceki senelerde kararname ile eş özrü istenebildi. Ama bunun için MEB'den ayrıyeten okullara yazı gelmişti. ben de sizinle aynı durumdayım. Şuan bu konutla ilgili bir gelişme yok. Soracak olursak farklı farklı cevaplar alacağız. Bir kaç hafta beklemekte yarar var aslında.

Bende benzer durumdayım.Sadece Aydın yazdım ve çıktı.Ama eşim sınıf öğretmeni olduğunda Aydın kapalı görünüyordu isteyemedi.Mecburen özür durumuna kadar ilişik kesmeden beklemem gerekiyor.Yoksa perişan olurum.

İl dışı tayini çıkıp kararnamesi gelen ve eşi de Ağustos'ta eş durumundan tayin isteyecek olanlar görevden ayrılma (ilişik kesme) işlemi için eşinin eş durumu atama sonucunu bekleyebilir. Ancak diğer personel yani bekar olan veya eşi çalışmayanlar il dışı atama kararnamesi kendilerine okul idaresi tarafından tebliğ edildiğinde 15 gün içinde ilişik kesip eski okulundaki görevinden ayrılmalı ve yine 15 gün içinde yeni okulunda göreve başlama işlemlerini yapmalıdır. Benim araştırıp öğrendiğim bunlar arkadaşlar. Yarın yine sistemden bakarım bakanlıktan gelen bir yazı varsa paylaşırım burada.

senolak' Alıntı:
İl dışı tayini çıkıp kararnamesi gelen ve eşi de Ağustos'ta eş durumundan tayin isteyecek olanlar görevden ayrılma (ilişik kesme) işlemi için eşinin eş durumu atama sonucunu bekleyebilir. Ancak diğer personel yani bekar olan veya eşi çalışmayanlar il dışı atama kararnamesi kendilerine okul idaresi tarafından tebliğ edildiğinde 15 gün içinde ilişik kesip eski okulundaki görevinden ayrılmalı ve yine 15 gün içinde yeni okulunda göreve başlama işlemlerini yapmalıdır. Benim araştırıp öğrendiğim bunlar arkadaşlar. Yarın yine sistemden bakarım bakanlıktan gelen bir yazı varsa paylaşırım burada.
aynen doğrusun hocam geçen sene eylüle kadar bekleyen olmuştu

Dün okula dilekçe vermiştim. İlişiğimi eş özrü sonuçları açıklanana kadar kesmek istemiyorum diye.
Bugün şube müdürlüğünden cevap geldi 15gün içinde kesilecek diyorlar.
Telefonla aradım durumumu tekrar anlattım olmuyorsa iptal etmek istiyorum dedim.Bakanlıktan görüş isteyeceğiz dediler.
Bakalım ne olacak.

aliselma' Alıntı:
Dün okula dilekçe vermiştim. İlişiğimi eş özrü sonuçları açıklanana kadar kesmek istemiyorum diye.
Bugün şube müdürlüğünden cevap geldi 15gün içinde kesilecek diyorlar.
Telefonla aradım durumumu tekrar anlattım olmuyorsa iptal etmek istiyorum dedim.Bakanlıktan görüş isteyeceğiz dediler.
Bakalım ne olacak.
Sonucunu buraya yazarsanız seviniriz hocam :+1:

Ağustos eş özrünü bekleyenler ilişik kesmeden beklediği takdirde okula herhangi bir yazı filan vermesi gerekiyor mu ?

Bugün ilçeden atamadan sorumlu şef aradı ve bakanlıkdan görüş aldıklarını eş özrü sonuçlarına kadar bekleyebileceğimi belirtti.

Geri