internet explorerda ki güvenlik uyarısını kaldırma

Kodla Büyü

bilogrtmn

Üye
arkadaşlar dreamweaver da web sitesi yapıyorum.
F12 ye basıp sitemin internet explorerda nasıl göründüğüne bakmak istediğimde sürekli bilgi çubuğunda şu uyarıyı veriyor;

"güvenliğinizin korunmasına yardımcı olmak için, internet explorer bu dosyanın bilgisayarınıza erişilebilecek etkin içeriği göstermesini kısıtladı.seçenekler için burayı tıklayınız".

bu uyarıyı engelleyebileceğim ya da kaldırabileceğim bir yol biliyor musunuz? yardımcı olursanız çok sevinirim..

ben de bunu araştırıyorum şu ara...firefox'da sorun olmuyo ama ie hep bu uyarıyı veriyo. kullanıcının o uyarıyı kapatmasına(ya da ie ayarlarıyla oynamasına) gerek kalmadan biz nasıl halledebiliriz acaba?..
bu konuda bilgisi olan var mıydı acaba?...

meb haber bandı bunun çıkmasına sebep oluyo. galiba flash için bu uyarı. ama bazılarının web sitesinde de flash hatta bu haber bandı var ama uayrı çıkmıyo. uyarının çıkmaması için bir yol var ama acaba ne?...

arkadaşlar.. çoğu okulun sitesinin flashları sorunsuz çalışıyor..
Siz nasıl başardınız bunu? sadece AC_ActiveX.js dosyasına Scripts klasörüne kopyalayıp index'de <script> etiketli bi kod satırı daha mı eklediniz
<script src="Scripts/AC_ActiveX.js" type="text/javascript"></script>
şeklinde? Yoksa başka bişeyler de yaptınız mı
kaç saattir uğraşıyorum, yapamadım bi türlü... Lütfen yardımcı olun.. :(

Öncelikle bahsettiğiniz uyarı bandı kendi bilgisayarınızda çalıştırdığınız bir javascript kodunun ya da flash dosyasının sizden habersiz dışarıya bilgi gönderme tehlikesi olabileceğini söyler. Eğer bir problem olmadığını düşünüyorsanız izin vermeniz yeterli. Normalde İnternet Seçeneklerinden güvenlik ayarlarını kurcalayarak bu uyarıyı görünmez yapabilirsiniz ama tavsiye etmem.
İnternete taşıdığınız flash kullanan dosyalarınızda problem yaşamamak için http://www.katrasa.com/content/valid-fl ... bject.html adresinde kullanımı anlatılan swfobject kütüphanesini kullanabilirsiniz.

Evet swfobject en temiz ve sağlam çözümdür. Fakat bu yöntemi tercih etmeyecekseniz şunu bir deneyin hocam:
Internet Seçenekleri > Gelişmiş > CD'lerdeki etkin içeriğin bilgisayarım üzerinde çalışmasına izin ver*

ben ie seçeneklerini değiştirip bunu kendimizin görmemesinden bahsetmiyorum. web sitemi açan kullanıcıların bu uyarıyı görmesini istemiyorum, benim sorunum bu..
yakuphan' Alıntı:
İnternete taşıdığınız flash kullanan dosyalarınızda problem yaşamamak için http://www.katrasa.com/content/valid-fl ... bject.html adresinde kullanımı anlatılan swfobject kütüphanesini kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim yakuphan hocam, ama bahsettiğiniz yol karışık gibi. ne yapcağımı pek anlayamadım. hem o makale yazarının örnek çalışmasını indirp deniyorum, bahsettiği uyarı kaldırıcı şeyi kendi yaptığı halde, bende yine o uyarıdan çıkıyo. yani onun kodalar da bi işe yaramamış gözüküyor.
üstelik bişeyi daha farkettim, benim meb haber bandı olmayan(içinde hiç swf içermeyen) alt sayfalarımda da aynı uyarı veriliyor.
YAPAMADIM BE ARKADAŞLAR... BECEREMEDİM BU İŞİ... :(

ii günler arkadaşlar...
eokul işlemlerini yaparken internet explorer da sürekli güvenlik uyarısı çıkıyor her defasında tamam tıklamak vakit kaybı ve sinir
bozucu...bunu yokedebilmenin bir yolu var mı???? çok yol denedim ama bir türlü yokedemedim.....yardımcı olursanız sevinirim

internet seçeneklerinden kaldırılıyor, gelişmiş sekmesinde etkin içeriğin bilgisayarımda çalışmasına izin ver kutusunu işaretleyin bir daha gelmez o uyarı ama tavsiye etmem siz her seferinde uyarı görün daha sağlıklı. kaldırırsanız webdeki zararlı içeriklerede açmış olursunuz

çÖZÜM aşağıdaki sitede arkadaşlar. İngilizce ama

https://sites.google.com/site/twublackb ... ty-warning

Kısaca özeti vereyim

İnternet seçenekleri - Güvenlik - Güvenilir Siteler sekmesinden varsayılan ayarlar yapıp orada özel ayarlar bölümüne girin ve herşeyi devre dışı bırak diyerek sadece kendi bilgisayarınızda bu sinir bozucu mesajı almamayı sağlayabilirsiniz.

Tasarım yapanlara bunu engelleyecek kodu bulmalarının zor olacağını söyleyebilirim sadece

Çözüm için DOCTYPE satırının altına aşağıdaki kodu ekleyin
<!-- saved from url=(0014)about:internet -->

Geri