internet sıkıntımız....

Kodla Büyü

H_M

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Günaydın arkadaşlar iyi çalışmalar.

Modem sinyallerimiz tam. Ama internet erişimimiz yok. . Ttnet i aradım bizden yana sıkıntı yok diyorlar sistemde sinyaller tam gözüktüğünden. Modem firmasını aradım sonuç yok. . Ne yapmalıyım ki ben şimdi? ??
Internet bir geliyo 1saat gidiyor surekli sıkıntı var 1 haftadır. ..

DNS'yi elle verin hocam. Benim başıma da gelmiş cihazlarla kablolarla epey boşuna uğraşmıştım.
195.175.39.40
195.175.39.39

modem ip adresi aliyor siteler acmiyorsa dnsden olablir. modem ip adresi almiyorsa o zaman ttnet kaynakli oluyor.

Dns yi elle verdim hocam onu yapmıştım

H_M' Alıntı:
Günaydın arkadaşlar iyi çalışmalar.

Modem sinyallerimiz tam. Ama internet erişimimiz yok. . Ttnet i aradım bizden yana sıkıntı yok diyorlar sistemde sinyaller tam gözüktüğünden. Modem firmasını aradım sonuç yok. . Ne yapmalıyım ki ben şimdi? ??
Internet bir geliyo 1saat gidiyor surekli sıkıntı var 1 haftadır. ..

modemi resetlemeyi bi deneyin hocam.

telekomu aradığınıza ve sıkıntı olmadığını söylediklerine göre sizin modeme atılan pingler geri dönüyor demek. okulunuz da FATİH var mı?

1. modeme gelen kabloları takip edin, dışarıdaki telefon (veya elektirik ) direğine kadar, direkteki kutucuğa kadar bir göz gezdirin, temessızlık, kısa devre olabilir. veya bir mobilya-eşya üzerine gelmiş ve kablo ezilmiş olabilir.

2. Takılı telefon veya fax cihazı var mı aynı hat üstünde. belki onlarda sıkıntı vardır.

3. İnternet ile aynı hatta bağlı telefonu açınca çok cızıltı geliyor ise ADSL sinyallaeri iletilmiyor olabilir.

4. yağmur bozmuş olabilir. bahsini ettiğiniz bozulmalar eğer bir yağmur sonrasına denk geldiyse, bir yerde birikmiş ve sorun çıkarmış olabilir.

5. modem çok ısınıyor mu? modemin takılı olduğu elektrik prizi sağlam mı?

6. başka bir modem denediniz mi? mevcut modemi resetldiniz mi?

7. Adsl splittera gelen uçlar denk takılı mı? gevşeme var mı?

8. Modeme direkt bağlı bir hub veya swicth'de sıkıntı olabilir. Zamanında okul memuru arkadaş bir ağ kablosunun iki ucunu da aynı switch'e takmıştı.

9. Faturalar muhtemelen ödenmiştir.

10. Telefon hattı bağlantı yerlerini kontrol edin, bazı telekomcular çok patavatsız beren-ağrı elektrik bandı ile sarıyorlar, bu tarz bağlantı yerlerini açın ve kontrol edin.

11. her şey normal ise, acil durum ilan edin ve modemin sadece okula idare bilgisayarlarına bağlanmasını sağlayın.ç Gerekirse modemin yerini değiştirin. Çoğaltıcı swicth'i idareye taşıyın. Müdür, memur ve müdür yardımcısı bilgisayarı dışında hiç bir PC bağlı olmasın.

12. O da olmadı ise okulda Kırmızı alarm verin. Okul internetini mümkünse kablolu bir şekilde sadece bir bilgisayar takılı şekilde çalıştırın, başında bekleyin, benzer şeyler olacak mı? gözlemleyin. modeme Sadece elektrik kablosu, bilgisayarın ağ kablosu ve tel kablosu takılı olsun.

okulun adsl kullanıcı adını ve şifresini bilmiyorsanız?

. TTNET Müşteri Hizmetleri 444 0 375 arayın ve hatta arıza kaydı oluşturun.

ercinc98' Alıntı:
okulun adsl kullanıcı adını ve şifresini bilmiyorsanız?

. TTNET Müşteri Hizmetleri 444 0 375 arayın ve hatta arıza kaydı oluşturun.

2-3 kere arıza kaydı oluşturdular hocam.

ercinc98' Alıntı:
telekomu aradığınıza ve sıkıntı olmadığını söylediklerine göre sizin modeme atılan pingler geri dönüyor demek. okulunuz da FATİH var mı?

1. modeme gelen kabloları takip edin, dışarıdaki telefon (veya elektirik ) direğine kadar, direkteki kutucuğa kadar bir göz gezdirin, temessızlık, kısa devre olabilir. veya bir mobilya-eşya üzerine gelmiş ve kablo ezilmiş olabilir.

2. Takılı telefon veya fax cihazı var mı aynı hat üstünde. belki onlarda sıkıntı vardır.

3. İnternet ile aynı hatta bağlı telefonu açınca çok cızıltı geliyor ise ADSL sinyallaeri iletilmiyor olabilir.

4. yağmur bozmuş olabilir. bahsini ettiğiniz bozulmalar eğer bir yağmur sonrasına denk geldiyse, bir yerde birikmiş ve sorun çıkarmış olabilir.

5. modem çok ısınıyor mu? modemin takılı olduğu elektrik prizi sağlam mı?

6. başka bir modem denediniz mi? mevcut modemi resetldiniz mi?

7. Adsl splittera gelen uçlar denk takılı mı? gevşeme var mı?

8. Modeme direkt bağlı bir hub veya swicth'de sıkıntı olabilir. Zamanında okul memuru arkadaş bir ağ kablosunun iki ucunu da aynı switch'e takmıştı.

9. Faturalar muhtemelen ödenmiştir.

10. Telefon hattı bağlantı yerlerini kontrol edin, bazı telekomcular çok patavatsız beren-ağrı elektrik bandı ile sarıyorlar, bu tarz bağlantı yerlerini açın ve kontrol edin.

11. her şey normal ise, acil durum ilan edin ve modemin sadece okula idare bilgisayarlarına bağlanmasını sağlayın.ç Gerekirse modemin yerini değiştirin. Çoğaltıcı swicth'i idareye taşıyın. Müdür, memur ve müdür yardımcısı bilgisayarı dışında hiç bir PC bağlı olmasın.

12. O da olmadı ise okulda Kırmızı alarm verin. Okul internetini mümkünse kablolu bir şekilde sadece bir bilgisayar takılı şekilde çalıştırın, başında bekleyin, benzer şeyler olacak mı? gözlemleyin. modeme Sadece elektrik kablosu, bilgisayarın ağ kablosu ve tel kablosu takılı olsun.
Okulumuzda Fatih var hocam.

Yağmurlu hava sonrasında bu sıkıntı oluşmaya başladı.

hocam bizde bunun gibi bi sorun olmuştu. belki aynıdır. ben yazıyım.

modem kurulumu yaparken İnternet abone bilgilerini hani şu (okulkodu@meb) yanlış yazmışız. birine okulkodu@ttnet falan yazılmış yani 2-3 defa yazmışız. sinyallerde internet var görünüyor ama gririlmiyordu. özellikle elektrik gidip gelince. sonra o modem sistem kurulumundaki yanlış yazılan hesapları silince bidaha sorun olmadı.

malkolm' Alıntı:

modem kurulumu yaparken İnternet abone bilgilerini hani şu (okulkodu@meb) yanlış yazmışız. birine okulkodu@ttnet falan yazılmış yani 2-3 defa yazmışız. sinyallerde internet var görünüyor ama gririlmiyordu. özellikle elektrik gidip gelince. sonra o modem sistem kurulumundaki yanlış yazılan hesapları silince bidaha sorun olmadı.
Hocam dün ttnet müşteri hizmetleri yetkilisi ile modem kurulumunu yaptık. İlgili Kişi yazdırdı bilgileri.

malkolm' Alıntı:

Hocam dün ttnet müşteri hizmetleri yetkilisi ile modem kurulumunu yaptık. İlgili Kişi yazdırdı bilgileri.

hocam aynı sorun benim evimde vardı telekom müdür yardımcısı sonunda evime geldi. Sorun şuymuş bulunduğum ilçede merkezden benim internet için bağlanan port arızalıymış farklı bir porta taktılar düzeldi.

Hocalarım bi hocamizla konuşurken tesadüfen evlerinde telefon bağlantısınin olmadığını öğrendim. Nedeni işçiler çalışma esnasında telefon direğini devirmişler. Dediği direk okulun yakınında, arka tarafında. Oradaki sıkıntı bizi etkiliyor olabilir değil mi. ..

Bu problemin giderilmesi için kiminle görüşmem gerekir bilmiyorum ama :?

ben de benim sorunu yazayım.çok garip ubak 2008 experlerde yaşadığım sorun.bilgisayarın inerneti bazı açılıyor bazı ağ kablosunu bile görmüyor sorun Ethernet kartında gibi görünüyor.Başka bilgisayar taktım yine aynı bu sefer kabloda sorun var gibi görünüyor.Yanlışım var mı

eses' Alıntı:
ben de benim sorunu yazayım.çok garip ubak 2008 experlerde yaşadığım sorun.bilgisayarın inerneti bazı açılıyor bazı ağ kablosunu bile görmüyor sorun Ethernet kartında gibi görünüyor.Başka bilgisayar taktım yine aynı bu sefer kabloda sorun var gibi görünüyor.Yanlışım var mı
kablonun bağlı olduğu switch portunu değiştirip tekrar dene.

gezegen10 hocamın başına gelen santral hatası benimde başıma gelmişti, meğer santralda benim interneti komşuma bağlamışlar.
düzelttiklerini söylediler bu sefer komşuyu arayanlar benimle görüşmeye başlamılardı. Ama 1 hafta sonra düzelmişti.

hocam ağınıza bağlı bir access-point olabilir ya da nadir de olsa bazen kablosuz modem kablosuz ağ şifresi verilmemesinden kaynaklanan bağlantı hataları da olabiliyor.

Ayni sıkıntı bizde de vardi. Ttnet sorun yok diyordu. Telekomdsn geldiler sonra toprağın altındaki kabloda kopma vardı yeniden bağladılar düzeldi. Büyük ihtimalle benzerdir

Arkadaşlar Günaydın.

Şunu sormak istiyorum belki basit gelecek ama..

Şimdi okula geldiğimde üç adet ağ ismi görünüyordu okul, okul1, okul2 diye. Fatih kabini içinde bir adet modem ve okul içinde 3 adet access point var. Ben internet sıkıntısı olduğunda kabin içindeki modemi resetledim ağ adını ve şifresini değiştirdim. Labratuvar kabine yakın. Ben nete girebiliyorum değiştirdiğim ağ adını görebiliyorum fakat diğer bilgisayarlar göremiyor. Ben nete girebiliyorum ama yerel ve kablosuz bağlananlar giremiyor. Okul 2 ağını gören müdür yardımcısı yeni isimdeki ağı göremiyor ve gördüğü ağa da bağlanamıyor. Benim kafam karıştı ağ işlerinden pek anlayamıyorum. Access pointleri de bi kapatıp açtım. Şimdi her bilgisayara ip atıcam tek tek.

Peki diğer bilgisayarların da internete girebilmesini nasıl sağlıcam şimdi??? Anladığım kadarıyla access pointlere müdaale etmem gerekiyor ama nasıl?

benim okulda adamin biri modem arayuzune girip mac filtresi koymustu 2 gun ugrastilar telekomcular sorunu bulmak icin bizimde aklimiza gelmemisti boyle bi essek sakasini yapabilecek birisinin olmasi.. 2 gun sonra saka yaptim diyerek soylemisti..

birde modem internet ayarlarından mtu değerini 1300 yapıp deneyin hocam

H_M' Alıntı:
Hocalarım bi hocamizla konuşurken tesadüfen evlerinde telefon bağlantısınin olmadığını öğrendim. Nedeni işçiler çalışma esnasında telefon direğini devirmişler. Dediği direk okulun yakınında, arka tarafında. Oradaki sıkıntı bizi etkiliyor olabilir değil mi. ..

Bu problemin giderilmesi için kiminle görüşmem gerekir bilmiyorum ama :?
Hocam il dışından geldiğim ilçede yeni binaya taşındım. Altyapı yetersizliği nedeniyle nakil başvurum sürekli iptal edildi. Nedenini sordum.. Eve yakın bir yere direk dikelecekmiş. Sürekli müşteri hizmetlerini aradım TTnet bürolarına gittim..Sonuç ellerinde malzeme yokmuş. En sonunda Telekom İl Müdürlüğünü aradım santraldeki bayana Müdür Bey makamında mı dedim. O da kimsiniz dedi.. Okulu söyledim bağlar mısınız diye de rica ettim. Daha sonra santral bir kişiye bağladı.Planlama Müdürüymüş telefondaki beyfendi. derdimi anlattım. Sitem dolu sözlerle derdimi anlattım adam söz verdi 1 hafta içinde direk dikildi. Komedi resmen.. Bence siz de Müdürlüğü arayın.. teknik ekipler sürekli geçiştiriyor..
Devrilen direk bile bağlantınızı etkileyebilir..

Geri