internete bağlandığım zaman bilgisayar aşırı yavaşlıyor.

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar internete bağlandığım zaman bilgisayar aşırı yavaşlıyor. internette yeni sekme açmak çile olyur. neden acaba. internete bağlanmadığım zaman hızlı çalışlyor.

Değişik İşletim sistemini dene ve Cep telefonundan wireless internet bağlantısı nasıl ona da bak.

benim sistem vin7 ve explorerde aynı sorun var. farklı tarayıcıları dene. sorun tarayıcının sürümünde veya virüste olabilir, girer girmez kapıyordur

mse' Alıntı:
benim sistem vin7 ve explorerde aynı sorun var. farklı tarayıcıları dene. sorun tarayıcının sürümünde veya virüste olabilir, girer girmez kapıyordur

HOCAM ONU DA DENEDİM OLMADI

Re: Ynt: internete bağlandığım zaman bilgisayar aşırı yavaşlıyo

İçini fön makinası ile soğuk hava üflet, tozlar gitsin.
Sonra, Fanları fırça ile temizle.
Yeniden ethernet vifi sürücü güncelle.

karçiçeği' Alıntı:
arkadaşlar internete bağlandığım zaman bilgisayar aşırı yavaşlıyor. internette yeni sekme açmak çile olyur. neden acaba. internete bağlanmadığım zaman hızlı çalışlyor.

bilgisayarınız laptop ve 5 yaşında ise işlemci termal macununu yenileme zamanı gelmiştir, masaüstü ise tozunu almak zamanı gelmiştir :)

Sebebin bunlar olmadığını düşünüyorsanız combofix'i denemekte fayda var : http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
Üstüne de reklam virüslerini temizlemekte faydalı olabilir : http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

umarım çözersin. çözersen paylaş bilelim. kolay gelsin...

Tarayıcılardaki flash player da dahil olmak üzere tüm eklentileri kaldır ve sıfırla hocam tarayıcılarını. Öyle bir dene bakalım.

Hocam, uygulamalarınızın bant verilerini izlermisiniz?

Hangi yaramazın kullandığını hemen öğrenirsiniz.

geçmişte başıma gelmişti..
c ye format atıyorsunuz ancak d de e de virüs duruyor..
oradan tekrar c ye bulaşıyor olabilir mi??
tüm sürücülere format atıp deneyin..
ayrıca virüs programınız varmı. yükleyebildiniz mi formattan sonra tarattınız mı?

Sabit diskte bad sector çok olduğundan yapar. Bir kaç Fdiks Format ile de bazen çözülebilir.
Bad sector temporary internet files işlemlerini yavaşlatıyor olabilir. Bu durumda internet explorer açılışında ve internet gezintisinde ciddi yavaslama olabilir.

Geri