iPhone4S mi? Samsung Galaxy SII mi?

Kodla Büyü

oziie

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Ben de merak ediyorum bunun cevabını - dışarıdan getirtme ihtimalim var , ikisinden birini düşünüyorum

bellagio' Alıntı:
her türlü apple önde bence uygulama desteğinde bariz önde

jailbreak yapmadıktan sonra iphone senin telefonun değil. aldığın telefonu hackleyerek kullanabiliyorsun.

tabii ki de iki telefonunda üstün özellikleri var fakat samsung daha iyi gibi.
Yalnız samsung un en kötü yanı satma istediğinde yarı fiyatına bile satamazsın. i phone u iyi bi fiyata satabilirsin, her zaman piyasası olur.
iphone 3 ler bile hala iyi fiyata alıcı bulabiliyor. bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Daha önce iphone kullanmadıysanız 4s i alın hocam, samsungu alırsanız aklınız kalır hep birilerinde gördüğünüzde, ikinci eli değerli olduğu için canınız istediği zaman satar sgs2 alırsınız. Daha önce iphone kullandıysanız s2 alın derim.

gösteriş ve hava atmak istiyorsan iphone
daha işlevsel ve kişiselleştirilmiş bir telf. istiyorsan Samsung S II

testlerde s2 biraz daha önde...

Apple kullanıcıyı kısıtlamasa samsung'dan çok daha avantajlı olacak ama bu şekilde samsung daha avantajlı...

biseydicemm' Alıntı:
bunların şarjı ortalama ne kadar gidiyo ? kullanıma bağlı tabide ..stabil olarak?

İphone 4s günde bir kaç saat wifi ile takılma, ortalama 1 saat telefonla konuşma, 50 sms şeklinde kullanılarak 2 gün gidiyor. telefon yeni ileride bu süre düşer tabi..

Galaxy' i detaylı incelemedim ama İphone 4s bir başka geliyor bana:)

allpier03' Alıntı:
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-S-II-4G-vs-Apple-iPhone-4S

burada güzel bir karşılaştırma yapılmış tercih senin fakat apple her zaman bir başkadır derim.
bu ne ya radyo bile yok diyor iPhone4S için, ekran TFT koymuşlar koskoca iPhone'a (diğeri, süper amoled plus), işlemci daha yavaş ram yarısı kadar, flash desteği yok 2500 TL para verecem ve bukadar eksikle karşılaşacam. samsung neredeyse yarı fiyatına çok daha kaliteli duruyor. bu başlığı okumadan önce gözüm kapalı iPhone derdim şimdi gözümden düştü.

Bir Iphone 4 kullanıcısıyım. Eşimde de android var.

Bir arkadaşta da galaxy s2 var baya kurcalama şansım oldu, hatta program falan yükleyiverdim.. 4s kullanmadım hiç..

S2 yi elime aldığımda aşırı kontrastlı renklerinden, hafifliği ve büyük ekranından baya etkilendim. Plastik kasalı olmasından dolayı vs. iphone a göre daha gösterişsim ama sağlam bir yapısı var..

Android bana göre gerçekten geleciğin işletim sistemi (sadece mobil değil)
FAKAT

Stabilite ve kolay kullanım diyorsanız kesinlikle IOS.Android kullananlar genelde "yav ne basit telefon" şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar IPHONE a. Android te stabilite sorunları mevcut hala..

IOS taki Jailbreak reset gibi işlemler zor işler değil bu arada, gayet çocuk oyuncağı....Jailbreak şart mı, değil tabi ki 1500 lira bir telefona veriyorsanız 5-10 lirada da uygulamay verin,uygulamalar öyle uçuk fiyatlarda değil zaten(binlerce bedava uygulamayı saymıyoruz)

İphone um eskidikten sonra Apple'a devam edermiyim? --Muhtemelen Hayır...

Ne İphone Ne Galaxy S2 ne de XXX bu parayı hak eden telefonlar değil....

500-600 LİRALIK ANDROİD TELLER FAZLASIYLA İŞİNİZ GÖRÜR. Yok işlemci yok şöle böle diye paranızı kaptırmayın boşuna..

ha illa S2 mi 4S mi derseniz testlere dayalı olarak 4S derim... İşlemci gücüne aldanmayın, İOS işlemci ve ram ı gayet iyi kullanıyor..

cagdas' Alıntı:
allpier03' Alıntı:
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-S-II-4G-vs-Apple-iPhone-4S

burada güzel bir karşılaştırma yapılmış tercih senin fakat apple her zaman bir başkadır derim.
bu ne ya radyo bile yok diyor iPhone4S için, ekran TFT koymuşlar koskoca iPhone'a (diğeri, süper amoled plus), işlemci daha yavaş ram yarısı kadar, flash desteği yok 2500 TL para verecem ve bukadar eksikle karşılaşacam. samsung neredeyse yarı fiyatına çok daha kaliteli duruyor. bu başlığı okumadan önce gözüm kapalı iPhone derdim şimdi gözümden düştü.

Hocam alınma İphone iyidir demiyorum :)

Lakin Iphone'un ekrana laf atmışsın yalnız Retina display e yakından bir bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tamam süper amoled e de lafımız yok ama gözümü biraz ekrana yaklaştırınca pikselleri görüyorum bu da beni rahatsız ediyor. Iphone de ciddi ciddi çıplak gözle piksel görmen imkansız(üstünde mat jelatin vardır o piksel gibi görünür o ayrı )

İşlemci zayıf giibi görünebilir ama işletim sisteminden dolayı IPhone işlem hızında da önde, altta test var..Fiziksel işlemci gücü yetmiyor bunu kullanan işltim sistemi var vir de..
http://crave.cnet.co.uk/mobiles/iphone- ... -50005683/

branta' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
allpier03' Alıntı:

Lakin Iphone'un ekrana laf atmışsın yalnız Retina display e yakından bir bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tamam süper amoled e de lafımız yok ama gözümü biraz ekrana yaklaştırınca pikselleri görüyorum bu da beni rahatsız ediyor. Iphone de ciddi ciddi çıplak gözle piksel görmen imkansız(üstünde mat jelatin vardır o piksel gibi görünür o ayrı )

İşlemci zayıf giibi görünebilir ama işletim sisteminden dolayı IPhone işlem hızında da önde, altta test var..Fiziksel işlemci gücü yetmiyor bunu kullanan işltim sistemi var vir de..
ona laf atma demeyelimde, bu kadar üst modelleri kullanmadığım için enteresan geldi bu paraya amoled olmaması (son teknoloji olarak super amoled'i biliyorum çünkü). diğer düşük özellikler de cabası.
2500 TL hocam az paramı. araba alırım kendime yaw :D şaka bir yana IPhone hız ve stabilite olarak önde evet, fakat sanırım yine stabil olsun diye flash desteği hatta radyosu bile yok.
sonuçta herkesin parası kendinin istediği telefonu alır. hatta bende şu meşhur 4S'i denemek isterdim, lakin o parayı bir telefona bağlayamam şu halimle.

cagdas' Alıntı:
branta' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
allpier03' Alıntı:

ona laf atma demeyelimde, bu kadar üst modelleri kullanmadığım için enteresan geldi bu paraya amoled olmaması (son teknoloji olarak super amoled'i biliyorum çünkü). diğer düşük özellikler de cabası.
2500 TL hocam az paramı. araba alırım kendime yaw :D şaka bir yana IPhone hız ve stabilite olarak önde evet, fakat sanırım yine stabil olsun diye flash desteği hatta radyosu bile yok.
sonuçta herkesin parası kendinin istediği telefonu alır. hatta bende şu meşhur 4S'i denemek isterdim, lakin o parayı bir telefona bağlayamam şu halimle.

Hocam aman deyim. 2500 lira verilmez zaten. Ben 1000 kusur verdim ama degmez, en temizi 400-500 luk bir android her isinizi gorur:)

Bu arada radyoya lafım yokta Flash çok hantal kaldığı için istenmiyor apple'de.. Zaten Adobe de direnemedi mobil platformlardan çekileceğini açıkladı yavaş yavaş..

branta' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
branta' Alıntı:
cagdas' Alıntı:
allpier03' Alıntı:

Hocam aman deyim. 2500 lira verilmez zaten. Ben 1000 kusur verdim ama degmez, en temizi 400-500 luk bir android her isinizi gorur:)

Bu arada radyoya lafım yokta Flash çok hantal kaldığı için istenmiyor apple'de.. Zaten Adobe de direnemedi mobil platformlardan çekileceğini açıkladı yavaş yavaş..
hocam şu anda lg p503 telefonum var ötv zammından önce 400 tl'ye almıştım şimdi 550 oldu. her işime çok rahat yetiyor igo yükledim navigasyon cihazınada ihtiyacım kalmadı, android marketten istediğim uygulamayı da indiriyorum, dokunmatik keyfini de yaşıyorum daha ne olsun. varsın HD olmasın veya kamerada flash'ı olmasın. gerçekten fazla para verenleri anlamıyorum 500-700 bandında süper telefonlar var, zaten ondan sonra ufak tefek şeyler öne çıkıyor. tabi ki yine tercih ve zevk meselesi.

Iphone 3gs ve iphone 4 kullanmış birisi olaraktan diyebilirim kii..iphone telefonsa diğerleri ne??
extra özellikleri de ilave edecek olursak tabiki dee iphone 4S :idea:

birçok sitede bu iki kıyaslama var.tabiki bizler hangisini kullandıysak onu daha önde olarak görüyoruz.aynen araba meseleleri gibi.bence ikisini birden kullanmış (ciddi anlamda kullanmış) ve teknik açıdan az çok kıyaslama yapabilecek birilerinin fikirlerini edinmek lazım.bende yakın zamanda benzer bir telefon almayı düşünüyorum.yukarıda yazdım htc sensation xl favorimdi.ancak htc lerin hiçbirisinde görüntülü konuşma olmadığını (3g üzerinden) öğrenince vazgeçtim.şu anda galaxy s II önde duruyor...tabi fiyat da bu kıyaslamaya dahil edilmeli bence...

Geri