iş teklifi aldım çok kararsızım

Kodla Büyü
Annemlerin komşusuda ilkokul mezunu uçak kanat teknisyeni odası tavana kadar yabancı uçak kitap dergileri ile dolu.Adam tam bir fizik matematik uçak dehası.Tahsili ilkokul.Emrinde çalışanlar makine mühendisi,uçak mühendisi,elektronik mühendisi.İnsanları küçümseyin aa bilgilerini uzmanlıklarını asla.

Buzkırıcı' Alıntı:
ben cevap vereyim o zaman adamın tahsili ortaokul...bu adamın hayatta tek bildiği bilgisayarın devrelerinden tut halı desen sisteminden tut işi gücü bilgisayar desen halı başka bir şeyden çaktığı çok.Bir halı fabrikasında harikalar yaratıyor tam tamına 6 bin tl maaş alıyor.Emrinde 4-5 tane bilgisayar mühendisi var ama bu mühendisler maalesef diplomalı.İlçemdeki halı fabrikasının en iyi bilgisayarcısı.
Sağol buzkırıcı hocam piyasadaki durum bu gerçekten,4bin tllik iş teklifi aldım diye bazı arkadaşların bir sahtekar demedikleri kalmış.Konuyu özetlemişsin

sazan diyen arkadaşlar özel sektör ve ticaretten haberleri yok galiba... daha cumartesi günü 75 bin liraya mal edilen bir aracın urfadan aynı gün içerisinde ankaraya 86 bine satıldığına bizzat sazan zihniyetli birisi olarak ben şahidim :)

özel sektörde de 4000 lira çok değil bildiğimiz işçilerden 2000 -2500 alan var... Onu geç okuldaki hizmetli senden çok alıyor oradan hesapla :D

mert66' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
ben cevap vereyim o zaman adamın tahsili ortaokul...bu adamın hayatta tek bildiği bilgisayarın devrelerinden tut halı desen sisteminden tut işi gücü bilgisayar desen halı başka bir şeyden çaktığı çok.Bir halı fabrikasında harikalar yaratıyor tam tamına 6 bin tl maaş alıyor.Emrinde 4-5 tane bilgisayar mühendisi var ama bu mühendisler maalesef diplomalı.İlçemdeki halı fabrikasının en iyi bilgisayarcısı.
Sağol buzkırıcı hocam piyasadaki durum bu gerçekten,4bin tllik iş teklifi aldım diye bazı arkadaşların bir sahtekar demedikleri kalmış.Konuyu özetlemişsin

Birader olayın özeti şu; donanımlı bir insansın ki iş teklifi almışsın ne güzel. İş teklifini kabul etmemişsin , en iyi kararı verecek kişi sensin. Kendinle gurur duymalısın önce. Eğer formatörsen belli bir ders saatin vardır, başka bir iş teklifi gelirse okulda veya evde yürütebileceğin bir işin peşinde koşman senin için daha iyi olur. Hem öğretmenliğini devam ettirirsin vatana millete hayırlı insan yetiştirirsin hem de geri kalan zamanlarında uzmanlık alanına göre özel iş alırsın. saygılar..

hemen gel yarın başka ile 4bin TL veren firmayı gerçekten ben de merak ettim doğrusu :) Özel sektörün İnsan Kaynakları adı altında insanların etinden sütünden derisinden gerisinden faydalanma yoluna gitmeyi amaçlayan kapitalist düzenin icatını kullandığını düşündüğümüzde aşırı iyimser yorumlar var burada.
Ya özelde çalışan olmamış yada şehir efsaneleri yazmayı seven arkadaşların sayısı fazla:)
Senin için hayırlısı olsun örtmen kardeş
saygılar

yok arkadaşlar sazan olduk sahtekar olduk ütopyacı olduk ceo teklif edenler oldu yemin ettik yine durmadılar pes artık.bir daha asla bu sitede hiçbir şekilde yorum yapmayacağım paylaşmayacağım,hepimiz öğretmeniz ya biraz seviyeli saygılı olalım

mert66' Alıntı:
yok arkadaşlar sazan olduk sahtekar olduk ütopyacı olduk ceo teklif edenler oldu yemin ettik yine durmadılar pes artık.bir daha asla bu sitede hiçbir şekilde yorum yapmayacağım paylaşmayacağım,hepimiz öğretmeniz ya biraz seviyeli saygılı olalım
Hasetlik insanın en temel duygularından birisi hocam yapacak bir şey yok, inşallah hakkınızda hangisi hayırlısıysa ona karar verirsiniz.

mert66' Alıntı:

Hocam 70 cevaptan 3-4 tanesi hoş olmamış, siz geri kalanları da yakarım diyorsunuz. Bir daha düşünün derim. İş hakkında Son kararınızı da vermişsiniz hakkınızda hayırlısı hocam.
İyi forumlar

ücretsiz izin al sigortanı kendin yatırabilirsin bunlarda bir sıkıntı olmaz. başka iştede sıkıntı yaşamazsınız, geri dönmenizdede sıkıntı olmaz.

bu formdaki bazı arkadaşlar gerçekten çok saygısız. adam bir fikir için soru sormuş abuk subuk yorum yapmak bir öğretmene yakışmaz, hiç tanımadığınız bir kişi 4 bin tl ücret niye almasın gerçeketen hak edecekse o donanımı varsa helal olsun derim ben.

bu formda lütfen kişileri rencide edecek laflarda bulunmayalım.

mert66' Alıntı:

hocam sen onları yokmuş gibi düşün bazen öğretmen de olsalar insanlar tam olgunlaşamayabiliyor.
benim fikrim ömer dinçer öğretmenliği her geçen gün çekilmez hale getirmekte kararlı bence ücretsiz izin al bir dene derim. Atanmayı bekleyen öğretmen çok olduğu için bakanlığın gözünde pek kıymetimiz yok. İleride keşkelerle yaşama olasılığı yüksek bir durum arz ediyor seninki.

Arkadaşım keşke çoğu arkadaşın dediği gibi ücretsiz izin alıp çalışssaydın en azından kafandaki şüpheler netleşirdi...
Bu arada saygısız, küçümseyici vs.. konuşan arkadaşları da kafana takma, onlar o teklifi alamadıkları yada alamayacaklarından ötürü konuşuyorlardır.

Ben yazın 1,5 ayda 10.000TL kazandım özel bir şirket personeline BT eğitimi vererek, keşke sürekliliği olsaydı hiç düşünmezdim... Kendine güveniyor ve biliyorsan gelen fırsatları değerlendirmeyi de bileceksiniz

Bana 4bin Tl başlangıç parası veren şirket olsa şu anda buraya değil, aylıksız izin dilekçemi yazıyor olurdum 1 saniye bile beklemeden. Açık ve net olayım, böyle şanslar insanın ayağına 1 kere gelir. Sen o şirkette büyür kendini geliştirirsin, ummadığın yerlere gelirsin. Her ne kadar çok kızsakta evet öğretmenlik rahat bu bir gerçek AMA yıpranma payını düşün. 50 yaşına geldiğinde ne halde olacağını düşün hocam, birkaç sene içinde memurlarda işten çıkarmanın ne kadar kolaylaşacağını düşün.

Hocam gözünü seveyim git. Çok yanarsın ilerde. Git dene olmadı geri gelirsin. ücretsiz izin en mantıklısı yada bir kaç ay rapor al, işi dene sonrasında karar verirsin.

backir' Alıntı:
Arkadaşım keşke çoğu arkadaşın dediği gibi ücretsiz izin alıp çalışssaydın en azından kafandaki şüpheler netleşirdi...
Bu arada saygısız, küçümseyici vs.. konuşan arkadaşları da kafana takma, onlar o teklifi alamadıkları yada alamayacaklarından ötürü konuşuyorlardır.

Ben yazın 1,5 ayda 10.000TL kazandım özel bir şirket personeline BT eğitimi vererek, keşke sürekliliği olsaydı hiç düşünmezdim... Kendine güveniyor ve biliyorsan gelen fırsatları değerlendirmeyi de bileceksiniz
hangi dersleri verdiniz hocam?. haftada kaç saat ve toplam kaç saat? ve sizi nasıl bulmuşlar? kusura bakma sorgu gibi oldu ama merak ettim :)

riske atmayın hocam kendinizi teklif eden iş yeri güvenilir mi? bunları araştırın kötü bir durum olduğunda bunun altından kalkabilecekmisiniz? diyelim işler kötü gitti ve sizi çıkardılar yada maaşınızı düşürdüler ailenizide düşünerek bunlara göğüs gerebilecekmisiniz? bunları düşünmelisiniz ona göre karar verin bence

Hemen aylıksız izin almanızı ve işe başlamanızı tavsiye ederim. İzin sonunda fikirleriniz netleşecektir.

Önceden İyi 1-2 firmada Bilişim eğitimleri veriyordum zaten... Compita A+ ve Network+, MCSE dersleri verdim... Sosyal mecralardaki iş ağları vb.. sağolsun :)

backir' Alıntı:
Önceden İyi 1-2 firmada Bilişim eğitimleri veriyordum zaten... Compita A+ ve Network+, MCSE dersleri verdim... Sosyal mecralardaki iş ağları vb.. sağolsun :)
Aynen . :)
Ama özel sektör çok üçkaatçı :)

Cemal hocam özel sektördeki eğitim firmaları dediğiniz gibi çoğu öyle... Ama olay zaten yaparak yaşayarak öğrenmede değilmi :) Ben Teknik lise bilgisayar bölümüne girdiğim o günlerden beri mesleğimi sevdim, öğretmen olduk öğrenmeyi öğretmeyi sevdik, hem teknik hemde eğitim açısından iyi olursanız zamanla da para kazanmayı öğrendik :))

Emek harcayan, yılmayan, kendini geliştiren bir çok arkadaşım güzel işler yapacağına inanıyorum forumda yapanlarda var zaten...

Yeterki fırsatları değerlendirin :))

En son 2 gün için 500 tl acaktım ama vermedi hala hıyartolar :)

O zaman çek senet mafyası sektörüne giren arkadaşlar olursa aramızdan bi gözük :) En kötü %50 alırsın Cemal hocam...
Umarım en kısa zamanda ödemeni alırsın hocam...

4000 tl iyi para..
bir arkadaşım var makine mühendisi kendisi. çok ünlü bir fabrikada çalışırken başka bir yerden aylık 7000 tl ye teklif geldi o da gitti. gittiği yer yeni kurulan bir fabrikaydı arkadaşım fabrikayı çalışır duruma getirdikten sonra ki bu 3 ay falan sürdü yeni patronları ona "biz senin maaşını ödeyemiyoruz 2000 tl ye çalışırsan kal, değilse git" dediler. o da bıraktı tabi. eski işine de dönemedi, piyasadaki itibarı da zedelendi.
yani hocam gidecekseniz bile sağlam bir sözleşme yapın derim

Geri