Joomla ile yaptığım forum sitesi

Kodla Büyü

ortamat

Üye
Ortaokul matematik öğretmenleri platformu

http://www.ortamat.com

Matematik öğretmeniyim siteyi kendim yaptım. Siz tecrübeli bilgisayar öğretmenlerinden sitedeki eksikler için yorum yapmanızı rica ediyorum. Ayrıca varsa işime yarayacak önerileriniz belirtirseniz memnun olurum.

Güzel Olmuş Hocam Elinize Sağlık :+1:
Ama Haberler Linkine Tıklayınca Aynı Sayfada Açılsa Daha Güzel Olur :)

FreePc' Alıntı:

Teşekkürler hocam. Umarım matematik öğretmenleride beğenir :) ve emekler boşa gitmez.
Aynı sayfadan kastınız nedir hocam. Haberin foruma bağlanmadan joomla sitesinde mi açılması yoksa manşet haberlerin aynı kategoride olması mı?

ortamat' Alıntı:
FreePc' Alıntı:

Teşekkürler hocam. Umarım matematik öğretmenleride beğenir :) ve emekler boşa gitmez.
Aynı sayfadan kastınız nedir hocam. Haberin foruma bağlanmadan joomla sitesinde mi açılması yoksa manşet haberlerin aynı kategoride olması mı?

Haberin Direk Joomla Sitesinde Açılması Hocam

FreePc' Alıntı:
ortamat' Alıntı:
FreePc' Alıntı:

Haberin Direk Joomla Sitesinde Açılması Hocam

Öyle yapacaktım ama onun için sitede yeni bir menü açmam lazımdı. ayrıca yeni bir yorum bileşeni yüklemem lazımdı. Siteyi mümkün olduğu kadar görsel olarak ve gezinti olarak sade tutmaya çalışıyorum. onun için direk foruma yönlendirdim. Dediğinizi localde deneyecem hocam, sonuç iyi olursa siteye uyarlarım.

başlangıç için fena değil sade ve anlaşılır bi site ama bazı ufak düzenlemeler yaparsan daha iyi olur forumdaki yazı boyutlarını biraz daha küçültmek gibi mesela

hocam bede böyle birşey yapmayı düşünüyorum bazı yerleri kaynak göstermek şartıyla altı yapabilirmiyiz...
saygılar

tema seçimin güzel ben bu temayla çok site yaptım fakat tema rasponsive değil mobil görünümü çok kötü mobil için ayrı modüller kullanman lazım ben bunu da yapmama rağmen yine de olmadı. en son bu temayla www.sivereksefkat.k12.tr yaptım. Bunu da 1 yılı dolduktan sonra benzer bir rasponsive özellikte temayla güncelleyeceğim.
Bir de bu tür siteler rakiplerin tarafından oldukça şikayet ediliyor teman warezse başın ağrıyabilir. Benim rehabilitasyon firması şikayet edilmiş yootheme den bana dönüt geldi orjinal kullandığın için teşekkürler diye.

k.cokol' Alıntı:
tema seçimin güzel ben bu temayla çok site yaptım fakat tema rasponsive değil mobil görünümü çok kötü mobil için ayrı modüller kullanman lazım ben bunu da yapmama rağmen yine de olmadı. en son bu temayla http://www.sivereksefkat.k12.tr yaptım. Bunu da 1 yılı dolduktan sonra benzer bir rasponsive özellikte temayla güncelleyeceğim.
Bir de bu tür siteler rakiplerin tarafından oldukça şikayet ediliyor teman warezse başın ağrıyabilir. Benim rehabilitasyon firması şikayet edilmiş yootheme den bana dönüt geldi orjinal kullandığın için teşekkürler diye.

Dediğiniz gibi mobil görünümü iyi degil. Bu yüzden kapattım mobil görünümü. Temayı henüz satın almadım hocam bir aylık deneme sürümünü kullanıyorum :). Site Tutulursa satın alacam :) Siz ne kadara almıştınız temayı kullanım şartları nedir bilgi verirseniz sevinirim.

k.cokol' Alıntı:
tema seçimin güzel ben bu temayla çok site yaptım fakat tema rasponsive değil mobil görünümü çok kötü mobil için ayrı modüller kullanman lazım ben bunu da yapmama rağmen yine de olmadı. en son bu temayla http://www.sivereksefkat.k12.tr yaptım. Bunu da 1 yılı dolduktan sonra benzer bir rasponsive özellikte temayla güncelleyeceğim.

Bu arada sitnizi inceledim çok güzel yapmıışsınız elinize sağlık. Siteniz hakkında kendi çapımda bir kaç fikir belirtmek istiyorum. Logonun bulundugu üstteki resme 5 piksel stroke uygulasaydınız ( sitedeki stil arka planıyla uygun bir renk ile ) daha şık görünürdü gibime geliyor. Ayrıca site arka plan seçimini temanın kendi seçeneklerinden yapabilirdiniz, temanın çok güzel arka planları mevcut. Son olarak işitme eğitimi kısmında yazıların fotonun üzerine binmesi iyi olmamış gibi, göze çarpıyor, o kısımda da bir düzenleme yapabilirsiniz.

k.cokol' Alıntı:
ben birkaç aya kadar üyelik yenileyeceğim.yenilemede 3 site lisanslayabiliyoruz. yootheme şifresini sizinle paylaşırım ücretin 1/3 ünü ödersiniz. 1 yıl boyunca tüm yootheme temalarını download edebilirsiniz. 1 site lisanslarsınız + tüm tenaları en temiz haliyle yapımcı firmadan download edersiniz.ücret 79 euro /3 olacaktır
temadaki düzenlemelere gelince site yaklaşık 1 yıllık tüm güncellemeleri eğitim kurumunun personeli yapıyor ben en başta tertemiz sorunsuz teslim ettim artık 1-2 aya kadar teması yenileneceği için uğraşmıyorum

k.cokol' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:
ben birkaç aya kadar üyelik yenileyeceğim.yenilemede 3 site lisanslayabiliyoruz. yootheme şifresini sizinle paylaşırım ücretin 1/3 ünü ödersiniz. 1 yıl boyunca tüm yootheme temalarını download edebilirsiniz. 1 site lisanslarsınız + tüm tenaları en temiz haliyle yapımcı firmadan download edersiniz.ücret 79 euro /3 olacaktır
temadaki düzenlemelere gelince site yaklaşık 1 yıllık tüm güncellemeleri eğitim kurumunun personeli yapıyor ben en başta tertemiz sorunsuz teslim ettim artık 1-2 aya kadar teması yenileneceği için uğraşmıyorum

Tabi hocam iyi fikir. Lisanslama süresi ne kadar 1 yıl mı yoksa ömür boyu mu?

k.cokol' Alıntı:
lisanslama ömür boyudur.
her lisanslanan site ömür boyu yootheme tarafından desteklenir.

İyimiş. Tamam hocam varım ben, bir kaç aya kadar üyelik yenileyeceğim demişsiniz. Tahminen ne zaman yenilersiniz?

Geri