Kızıma isim???

Kodla Büyü
Anane babane olacak isimleri düşüneceksek ayşe fatma hayriyeden başka isim konulmaz. Arkadaş isim düşünmüş aşağılar bir ifadeyle konuşuluyor. Herkesin kendi çocuğu. çocuğu küçük düşürecek bir isim olmadıkça herşey olabilir.

her_dem' Alıntı:
Anane babane olacak isimleri düşüneceksek ayşe fatma hayriyeden başka isim konulmaz. Arkadaş isim düşünmüş aşağılar bir ifadeyle konuşuluyor. Herkesin kendi çocuğu. çocuğu küçük düşürecek bir isim olmadıkça herşey olabilir.

yalnız dikkat et Ayşe ve Fatma ismi hiç küçümsenecek isim değil.. Bir müslüman olarak isim koyma konusunda kardeşimizi uyarıyoruz..

İsimleri de putlaştırmaya gerek yok. Mübareklik isimde değil. Ayşe ismini, Fatma ismini beğenmemek günah da değil ayıp da değil.

hocam çocugun yani birde soy adını da yaz bakalım eylül ada .... derken dile nasıl geliyor

aynenbadi' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

yalnız dikkat et Ayşe ve Fatma ismi hiç küçümsenecek isim değil.. Bir müslüman olarak isim koyma konusunda kardeşimizi uyarıyoruz..

haa sen müslümansın biz değiliz öyle mi. yav geçin bu işleri yaa. dini ipotek mi koydunuz kardeşim siz. sizden başka fikir söyleyen olduğunda dinsiz mi oluyoruz hemen. siz dindarsınız biz kafir mi. adamı kötü kötü söyletme yaa. git işine.

her_dem' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

haa sen müslümansın biz değiliz öyle mi. yav geçin bu işleri yaa. dini ipotek mi koydunuz kardeşim siz. sizden başka fikir söyleyen olduğunda dinsiz mi oluyoruz hemen. siz dindarsınız biz kafir mi. adamı kötü kötü söyletme yaa. git işine.

Arkadaşlar lütfen tartışmayın. Bu güzel olayı bile kavgaya dönüştürmeyelim...

Benimde kızım olacak daha isim telaşına girmedik :+1:

her_dem' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

Sakin ol şampiyon. Arkadaşın mesajında

* Dine ipotek koyma,
* Karşısındaki fikrini söylediği için dinsiz veya kafir ilan etme
* Kendisini dindar ilan etmek gibi

herhangi bir işaret yok. Yanlış anladınız herhalde.

sınıf arkadasım vardı gökçe ada idi ismi gayetde ismiyle kendine yakışan bir kişiliği vardı , bence abeste durmuyordu

biz Ceylin Ada koyduk kızımızın ismini....
Cennete açılan kapı, cennet kapısı anlamında olduğunu öğrenmiştik koyduğumuz zaman...
sonra bazı forumlarda cennet kapısı filan değil asıl anlamı Yengeç'tir bilgisi gördüm...
diyanete de sordum koymanızda bir sıkıntı yok cevabını yolladılar...

ceylin +1

ipek +1

aslında erkeklerde bu sıkıntı daha çok arkadaş yaa :) kızlara hangi ismi koysan yakışıyor kızlar şirinler zaten hayata hatta 1 sıfır önde baslıyor erkeklerden.... biz hanım doğum yaptı kucağımıza aldık ne olacağına hala karar vermemiştik son bir hamle ile Tuna nın önüne babamın adını ekledim ve herkes şok oldu :D hanım tabi daha kendine gelmediği için o anda fark edememişti :D

Ben Bilge koydum kızımın ismini, çok düşündük çok araştırdık, ceylin ecrin flan en son Bilge koymaya karar verdik. Allah herkesin çocuğuna İsmiyle uzun ömürler versin....

Meryem, Zeynep(Kızımın Adı), Eylül, Gökçe, Bengisu, Öykü en sevdiğim ve önerebileceğim isimler :+1:

Edit: Dikkat ettim de beğendiğim isimlerin hepsi ince ünlü harflerden oluşuyor.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. Çok kararsız kaldık ve en sonunda başa döndük en iyisi ADA olsun dedik sadece ADA adını verdik :)Hepinize teşekkür ederim...

Hocam tek isim olsun niye uğraşıyorsunuz. Öğrencilerimizden görüyoruz çift isim biraz sıkıntı olabiliyor. İşin dini boyutunu düşünürseniz o zaman Elif Ada ya da Nur Ada iyi gibi görünüyor.

Geri