kız çocuk anneleri

Kodla Büyü
internetten çocuklar için alışveriş yaptığınız kaliteli ve güzel kıyafetlerin olduğu bir site varmı?

netten alınacak son şey gibi geliyor bana kıyafet özellikle bebek için :)
bu arada bugün 40 ımız çıktı kızımızın, Allah isteyen herkese güzel bebişler nasip etsin, amin...

EynelMefer' Alıntı:
bu arada bugün 40 ımız çıktı kızımızın, Allah isteyen herkese güzel bebişler nasip etsin, amin...
hocam hayırlı olsun, bundan sonra hızla büyür, gelişir, Allah sağlık sıhhat huzur versin..

arkadaşlar benim kızım bana aşık acaba bu babasına aşık çocuklar için annelerin uyguladığı özel bir yöntem varmı.
mesela ben eve giderken aldığımız her şeyi baban aldı diyorum, baban seni seviyor baban şxöyle böyle ama vallahi sanki kızımı tek başıma büyütüyor gibiyim. :cry:

EynelMefer' Alıntı:
aminnnnn.....
sanırım güzel bebişler içinbol bol ayva yemek gerek :idea:

emines' Alıntı:
arkadaşlar benim kızım bana aşık acaba bu babasına aşık çocuklar için annelerin uyguladığı özel bir yöntem varmı.
mesela ben eve giderken aldığımız her şeyi baban aldı diyorum, baban seni seviyor baban şxöyle böyle ama vallahi sanki kızımı tek başıma büyütüyor gibiyim. :cry:
hocam annelerin değil babaların yapmaları gerekenler var. Çocuklar duyduklarını değil gördüklerini öğreniyor. Siz bütün gün seviyor deyin boşş.. Babanız ilgilidir mutlaka ama çocuğun istediği şeyler farklıdır belki...Konuyu açtığım zaman benimki daha babcıydı şimdilerde dengeli gidiyor. Ama geceleri uyandığında filan babasını istiyor çok zamn onunla uyumak istediği akşamlar da çok, babamız, ilginçtir, benden daha sabırlı ona karşı tabi ben yedirmek için bütün eforumu harcamaktan gösterecek sabır bulamıyorum çok zman :) babayla kaliteli mutlu anlar olması şart kısacası.

gelişimci' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
aminnnnn.....
ben çok yemiştim ayva :+1:

Basliga yazilanlari okudum genelde herkesin cocugu kucuk, belki insnmayacaksiniz ama sorunlar da kucuk, benim buyuk kizim 12, kucuk 5,5 yasinda. Zaman cok cabuk geciyor, dolu dolu yasamak lazim sevdiklerimizle. Bir cocugum daha olsa kiz olmasini isterdim herhalde...

şeffaf' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
netten alınacak son şey gibi geliyor bana kıyafet özellikle bebek için
aminnnnn.....
gamzeleri var mı peki
bi de haddinden çok mu fazla tatlı :)
biz de ona göre hareket ederiz artık :idea:

kelebeketkisi' Alıntı:
Basliga yazilanlari okudum genelde herkesin cocugu kucuk, belki insnmayacaksiniz ama sorunlar da kucuk, benim buyuk kizim 12, kucuk 5,5 yasinda. Zaman cok cabuk geciyor, dolu dolu yasamak lazim sevdiklerimizle. Bir cocugum daha olsa kiz olmasini isterdim herhalde...

hocam sorunların küçük olması değil aslında sorun, sorunların ilk olması daha etkili bu kadar duyarlı olmamızda..
karşınızda el kadar bebek ve derdini anlatamıyor, sadece içli içli ağlıyor ve siz karşısında aciz aciz bakmaktan başka bişey yapamıyorsunuz, dile gelse sorun şu dese sizde ona göre ne yapacağınızı bilirsiniz ve yapmaya çalışırsınız, zamanda hiç geçmiyor gibi ve bundan daha dolu olurmu bilmiyoruz :) zira 24 saat bağımlı dolu dolu...

gelişimci' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
gelişimci' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
netten alınacak son şey gibi geliyor bana kıyafet özellikle bebek için
aminnnnn.....
gamzeleri var mı peki
bi de haddinden çok mu fazla tatlı :)
biz de ona göre hareket ederiz artık :idea:
walla hocam haddinden fazla tatlı ama hiçbir anne aksini söylemez heralde. Tatlılıktan kastınız güzellikse evet güzel:)

malum havalar ısınmaya başladı, kızım için tuvalet eğitimine(korkuluu rüyam) başlamam lazım, işimi kolaylaştıracak deneyimleriniz varsa bekliyorum, kızım şimdi 26 aylık ve bu yaz inşallah bu işi bitirmek istiyorum, seneye kreşe verebilmek için...

hocam bu süreçte sabır çok çok önemli.bizde o süreci yeni atlattık. çok şükür bizimkisi sorunlu olmadı kolay alıştı. burda çocuğun hassasiyetleride önemli tabiki her çocuk farklılık gösterebiliyor.mesela bana gece gündüz birden alıştır dediler.ama benim oğlum gece kaldırdığımızda çok tepki verdi çok ağladı ve gece uyandırmalarına hazır değildi.bizde gece işini erteledik.sadece gündüzleri söylüyor ben geceleri altını bağlıyorum.bence birden çocuğa yüklenmemek lazım.zaten o hazır olunca kendi kendine istiyor.şimdilerde sabahları bezi kuru uyandığında kendisi bunu farkediyor ve çok mutlu oluyor.artık geceleride hazır olduğunu hissettirmeye başladı.
umarım sizde bu sürece en rahat ve sorunsuz bir şekilde adapte olursunuz :)

inşalllah biz de atlatırız koluylıkla, çok büyüttüm gözümde..peki klozet mi lazımlık mı nasıl başladınız

kolay gelsin gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor olmuyor. benim oğlum biraz terstir :) gece hiç kaçırmadı ama gündüz 1-2 kez kaçırdı.
ben tam 2,5 yaşında başladım. önceleri öğlen uykusu ve gece uykusunda bağladım bezini, ama bağlarken anlattım sen daha yeni öğreniyorsun kaza olmasın diye bağlıyorum yapmazsan anne çişim dersen çok sevinirim falan dedim. 2. gün öğlende gecede kuru kalktı.
bende 3 gün sonra uykuda da bağlamadım.
bizim sorunumuz büyük tuvaletinde oldu. 2 ay kadar çamaşırına yaptı ama sonunda alıştı.
tuvalete yapmama sebebi tuvaletin kirleneceği korkusu ve meşhur domestos reklamında ucube mikroplarmış, sonradan anladık.
neyse sabırla kilodunu yıkadım temizledim her seferinde üzüldüğümü anlattım. sonunda kendi kendine yapmaya başladı sakın bağırmayın, kızmayın hocam.
bi ara kiloduna yapmazsan araba alıcam dedim. olmadı olan arabalarından bitanesini kaldırdım, ertesi gün geldi peşin peşin arabasını verdi anne ben yine kiloduma yaptım al arbamı dedi. oda olmadı
tuvaleti süsledik. her tuvaltinden sonra duvarlara bişeyler yapıştırmasına izin verdim. sonunda 2 ay sonra başardık...

bizde 27 aylıkken bıraktık. ben hem gündüz hem gece aynı anda başladım. başta çok garipsedi, bol bol anlatık neden buraya yapması gerektiğini. hem çişini hem kakasını kaçırdığıda oldu tabi. kızmak bağırmak asla, ödüllendirme evet. sinirleriniz yıpranacak biraz tabi. gündüzleri çok sıkıntılı olmadı öğrenmek. 1,5 -2 saat aralıklarla götürdüm tuvalete. bol bol tuvalet yıkadık. ben normal tuvalete alıştırdım. arada klozetede yapıyor tabi. lazımlık işine hiç girmedik.akşam yatmadan önce ve gece 1 kere tuvalete kaldırdığım zaman altına yapmadı. tabi hasta veya akşam çok sulu şeyler yememişse. geceleri altına naylon ve bez açtım. geceleri bez bağlayan arkadaşlar sıkıntı çektikleri için bezi bir bıraktık pir bıraktık. şuan 33 aylık ama halen arada oyuna tv ye dalmışsa kiloduna 1-2 damla kaçırır. benc hocam yazı bekleyin çünkü sürekli ilgilenmeniz gerekecek. en azından yanında olursanız daha etkili olur

hocam yazı beklemek isabetli olacak bence de...bu defa da ramazan girecek araya ama uğraşıcaz artık mecburen. bir de merak ettiğim bişey daha var alıştırma döneminde dışarıda uzun vakit geçirdiğinizde bez taktınız mı.. özellikle hafta sonları avmlerde saatler geçiyor..

hocam bende lazımlık hiç kullanmadım.benim oğlumda normal tuvaleti daha çabuk benimsedi ara ara klozettte kullanıyoruz.lazımlığı hiç önermem. ben özellikle avm ya da çarşı gibi tuvalet sorunu olabileceğini düşündüğüm yerlerde bağladım.çünkü böyle yerlerdeki tuvaletlerin hijyeni malum.ama ilk bir hafta evden çıkmamaya gayret gösterdik mecbur kalmadıkça çıkmadık.

Çocuk büyütmenin her dönemi ayrı meşakatli:) Benimki daha 6 aylık şimdilk diş problemimiz var.Burayı okuyunca farkettim ki bundan sonra tuvalet olacak. Sonra okul seçimleri, dersleri... Biraz büyüsünler diye hayatı ertelerken yıllar geçecek:) Altını bağladığımız kuzucuklar yuvamızdan uçuverecek:(

şeffaf' Alıntı:
hocam yazı beklemek isabetli olacak bence de...bu defa da ramazan girecek araya ama uğraşıcaz artık mecburen. bir de merak ettiğim bişey daha var alıştırma döneminde dışarıda uzun vakit geçirdiğinizde bez taktınız mı.. özellikle hafta sonları avmlerde saatler geçiyor..

hocam hayatınıza ara vermeyin.bu dönem atlatılacak.havalar ısınmaya başladı ki siz yazı düşünüyorsunuz bırakmak için. herkes gezerken evde oturmak sizin içinde çocuğunuz içinde sıkıcı bir dönem olur. biz gezmelere de gittik, misafirliklere de hiçbirşeyden kısmadık. ilk avm ye girdiniz çişini yaptırın sonra gezin aradan diyelim 1 saat geçti tekrar götürün. avm veya misafirlikten çıkarken muhakkak götürün ki yolda arabada herhangi bir sıkıntı olmasın. yanınızda muhakkak peçete, ıslak mendil, ilk başlarda 2 kat ilerleyen zamanlarda tek kat yedek kıyafeti olsun. eminim zaten vardır :) ama o bezden kurtulmak o kadar rahat ki, gerçekten çocuğun kendine olan özgüveni bile artıyor. çişini söyleme gibi bir sorumluluğu oluyor. Darısı en yakın zamanda size de olsun inşAllah.

bu konuda erkek anneleri daha şanslı :) bizim yanımızda hep boş bir pet şişe bulunur :D

bizim de aynı konuda farklı bir sorunumuz var malesef...ilk 15 gün düzenli ve sorunsuz yapabiliyordu, sonrasında günlerce yapamadı ve sonunda doktora gittik, darlık varmış bikaç hafta tedavisi sürdü, sonrasında bi iki gün güzel yapar oldu ama kısa sürdü ve tekrar düzensizleşti, neredeyse her yolu denedik ve bu haftada yapmadı daha 7gün oldu, bir sıkıntısı yok gibi görünüyor karnıda şiş değil ama bilemiyoruz ki bu işin normali nedir ne yapmak lazım, öylece bekliyoruz bakalım, bi hafta sonra 4 aylık olacak kızımız inş...

hocam heralde büyük tuvaletinde bahsediyorsunuz. o çocuklarda travmaya yol açıyormuş kendilerinden bir parça gittiğini sanıyorlarmış, zamanla alışacaktır ama bu arada kabızlık ve çatlak oluşması gibi sıkıntılar olabiliyormuş bol sıvı verilmesi gerekiyor.

seldabal' Alıntı:
hocam heralde büyük tuvaletinde bahsediyorsunuz. o çocuklarda travmaya yol açıyormuş kendilerinden bir parça gittiğini sanıyorlarmış, zamanla alışacaktır ama bu arada kabızlık ve çatlak oluşması gibi sıkıntılar olabiliyormuş bol sıvı verilmesi gerekiyor.

o yönden sorun yok zira sadece anne sütü ile besleniyor ve çatlakları için krem kullandık ve geçti, neyse inşaallah düzelir...

seldabal' Alıntı:
sadece anne sütü derken :?:

hani sindirimi mamaya göre çok daha kolay ya, bu sayede kabızlık olmuyor ya ondan dedim, çatlak içinde krem kullanıyoruz, ancak yarım fitille yaptırabiliyoruz onuda en son aşamada bi hafta geçince veriyoruz, öyle işte hocam...

:) hocam 4 aylıkmış kuzu tuvalet eğitimi ya konu
düşünüyorum en az 2,5 yaşında nasıl sadece anne sütü dedim
4 aylıkken çocuklarda kabızlık olabiliyo hocam bizde atlattık ama bizim en fazla 2 gün oldu kabızlık o bile çıldırtıyordu bizim oğlanı biraz gazlıydıda kendileri

hocam aylık bebeklerde özellikle ilk dönemde gazdan kaynaklı bizim de oluyordu çok uzun sürmedi Allah'tan 1 günü de geçmezdi ama yapmadan önce 2 saat filan ağlardı kızım. Biliyorsunuzdur siz de mutlaka ama, emdikten sonra gece de olsa gazını çıkarttırın o gaz önce midede olsa da zamanla barsaklara iniyor, eğer uyuyorsa ve gazını çıkarmadıysa yüzüstü yatırın, yüzüstü yatan çocuklarda gaz problemi azalıyor, ama sizinki 1 haftayı buluyorsa gaz problemi denir mi bilmem..geçer inşallah Allah yardımcınız olsun..

Geri