Kaç tane atölye veya laboratuvar şefi görevlendirilir?

Kodla Büyü
Okulda şeflik görevlendirmesiyle ilgili iş geldi yönetmeliğin aşağıdaki fıkrasına takıldı.
Ayrı atölye/laboratuvar olarak belirlenmekle birlikte sahip olduğu donanım, fiziki büyüklüğü, yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin özelliği
ve yoğunluğu gibi
hususlar dikkate alınarak bu atölye ve laboratuvarın sorumluluğunun diğer atölye ve laboratuvar şeflerinden birinin uhdesine verilipv verilemeyeceği,
Okul müdürü, bu hususa istinaden şef görevlendirilmesine sıcak bakmıyor. Hadi buyurun.
Burada ne denmek istiyor?
hocam bahsi geçen atölye diğerlerinden farklı değilse (fiziki büyüklük, kullanım yoğunluğu vb.) müdür ister sıcak isster soğuk baksın ayrı şeflik oluşturulur.

Son düzenleme:
Müdür, yönetmeliğin yukarıdaki maddesine göre bir laboratuvar şefi, iki Laboratuvarın da işini yapabilir diyor.
bu sadece tek atölyesi olan okullar için alan şefi atölyeye de bakar ayrı atölye şefi olmaz madddesi ile ilgilidir. atölye şefinin birden fazla atölyeeye bakması ancak diğer atölyeni çok nadir kullanılması ve fiziki olarak küçük olması durumunda olur. bunun kararını da müdür deği komisyon verir. (komisyon üyeleri : müdürün başkanlığında br müdür yardımcısı, alan şefler ile değerlendrmenn yapılacağı alandan bir alan öğretmeni)

Ortaöğretim kurumları yönettmeeliği madde 84 bunlarla ilgili
Tereddüte düşülecek bir konu yok ortada. Müdürün at koşturmasına izin vermeyin. Usulsüzlük durumunda da dilekçe vermekten çekinmeyin. Okullar patron şirketi değildir. Müdür okulu kafasına göre değil yönettmeliklere göre yönetmek zorundadır.

hocam görüş yazısı talebiniz oldu mu cevap geldi mi?
Evvela şunu söyleyeyim: Laboratuvar şefliği görevlendirilmem yapıldı ve hâl-i hazırda laboratuvar şefiyim.
Gerek valilikle gerekse de bakanlıkla bizatihi görüştüm. Valilik, yönetmeliğin gayet açık olduğunu, tereddüt yaşanacak bir durum olmadığını bundan dolayı da bakanlıktan görüş almaya ihtiyaç olmadığını söyledi. Bakanlıktaki yetkili de aynı minvalde konuştu.
Aslında bu düğümü, okuldaki alan şeflerinden ve idarecilerden teşekkül eden heyet çözdü. Şöyleki:
Yönetmelik, her ne kadar her atölye ve laboratuvar için bir laboratuvar şefi görevlendirilir dese de yönetmeliğin alt maddelerin birinde şef görevlendirilecek laboratuvarın tesbiti için yukarıda bahsi geçen heyetin kararını da istiyor. Yani bu heyet,
1- Laboratuvarda en az 10 öğrencinin aynı anda eğitim alıp alamayacağı
2- Laboratuvarın fillen eğitim öğretimde kullanılıp kullanılmadığı,
3- Laboratuvarın başka bir şefin uhdesine verilip verilmeyeceği
4- Laboratuvarda yeterli sayıda makine, teçhizat vs olup olmadığı
hususlarında karar vermeliydi.
1, 2 ve 4 üncü madde de karar ittifakla çıktı. Lakin 3 üncü madde, çoğunluk kararıyla çıktı. Neticede, laboratuvara laboratuvar şefi görevlendirilmesi istikametinde karar verildi, valilik de bu talebimizi tasdik etti ve bizi laboratuvar şefi olarak görevlendirdi.

Son düzenleme:
Evvela şunu söyleyeyim: Laboratuvar şefliği görevlendirilmek yapıldı ve hâl-i hazırda laboratuvar şefiyim.
Gerek valilikle gerekse de bakanlıkla bizatihi görüştüm. Valilik, yönetmeliğin gayet açık olduğunu, tereddüt yaşanacak bir durum olmadığını bundan dolayı da bakanlıktan görüş almaya ihtiyaç olmadığını söyledi. Bakanlıktaki yetkili de aynı minvalde konuştu.
Aslında bu düğümü, okuldaki alan şeflerinden ve idarecilerden teşekkül eden heyet çözdü. Şöyleki:
Yönetmelik, her ne kadar her atölye ve laboratuvar için bir laboratuvar şefi görevlendirilir dese de yönetmeliğin alt maddelerin birinde şef görevlendirilecek laboratuvarın tesbiti için yukarıda bahsi geçen heyetin kararını da istiyor. Yani bu heyet,
1- Laboratuvarda en az 10 öğrencinin aynı anda eğitim alıp alamayacağı
2- Laboratuvarın fillen eğitim öğretimde kullanılıp kullanılmadığı,
3- Laboratuvarın başka bir şefin uhdesine verilip verilmeyeceği
4- Laboratuvarda yeterli sayıda makine, teçhizat vs olup olmadığı
hususlarında karar vermeliydi.
1, 2 ve 4 üncü madde de karar ittifakla çıktı. Lakin 3 üncü madde, çoğunluk kararıyla çıktı. Neticede, laboratuvara laboratuvar şefi görevlendirilmesi istikametinde karar verildi, valilik de bu talebimizi tasdik etti ve bizi laboratuvar şefi olarak görevlendirdi.
Hayırlı olsun hocam yani şu kadar basit bir işi bile ne kadar uzatıyorlar.
6 lab var atölye şefi yok
Nasıl yani tek alan Şefi mi var ?

Geri