Kablosuz Ağdan Bağlantı Kesme Engellenebilir mi?

Kodla Büyü

hsnhsynisler

Aktif Üye
Merhabalar arkadaşlar,
okuldaki lab'ımda kablosuz ağ üzerinden Netsupport Schooll kurdum ve bu şekilde bilgisayarları kontrol edebiliyorum fakat ağ kablosuz olduğu için şöyle bir sorunum var ve çözüm bulamadığım için en son çareyi konuyu açmakta gördüm.

NSS kablosuz ağ üzerinden haberleştiği için öğrenci bağlantıyı kestiği zaman öğrencinin bilgisayarına erişme imkanı ortadan kalkıyor doğal olarak. İşte bu yüzden öğrencinin kablosuz ağdan ayrılmamasını istiyorum yani kablosuz ağlardan bağlantıyı kes menüsü aktif olmasın veya donanımı devre dışı bırak gibi seçenekleri kullanamasın ki sürekli NSS'den kontrol etme imkanım olsun.

Böyle bir şeyi yani kablosuz ağı sürekli kablolu gibi hiç bir şekilde bağlantıyı koparmasını nasıl engelleyebilirim. Çözümlerinizi bekliyorum.

hocam donanımı kaldıramama işlemini öğrenciye administrator değilde standart hesap açarak halledebilirsiniz. diğer söylediğinizi tam bilmiyorum ama kayıt defterindeki bir düzenlemeyle yapılabilir belki.

gpedit.msc ile yapılması lazım ama baya uğraştım bir sürü ayar denedim bir türlü yapamadım kafayı yedirtcek ya artık

Merhaba hocam, netsupport protect adlı yazımla engel konabilir diye tahmin ediyorum, denemek lazım.

Geri