Kablosuz modem öneriniz?

Kodla Büyü
Hasari hocam, Getnet hiç kullamadım ama Airties Rt-211 kullanıyorum, daha öncede airties'ın başka bir modelini kullanmıştık, hiçbir problem yaşamdım, tavsiye edebilirim, tabi ucuz yollu olanını bilemiyorum :)

aakcakaza' Alıntı:
http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/tp-link-td-w8901g-4-port-wireless-modem-trend-micro-internet-security-2010_30.024.9250.0011.htm

bunu tavsiye ederim. bir arkadasım için aldık, gayet memnun.
Bunuda düşündümde açıklamalarda "Anten Gücü 5dbi" yazıyor diğer odalarda kablosuzun çekmesi sıkıntı olmazmı?

hasari' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/tp-link-td-w8901g-4-port-wireless-modem-trend-micro-internet-security-2010_30.024.9250.0011.htm

bunu tavsiye ederim. bir arkadasım için aldık, gayet memnun.
Bunuda düşündümde açıklamalarda "Anten Gücü 5dbi" yazıyor diğer odalarda kablosuzun çekmesi sıkıntı olmazmı?

kullanan arkadas evin her yerinde çektiğini söylüyor, ama denemek lazım yine de!

ben pek orda yazan açıklamalara itibar etmiyor, en güzeli tecrübeyle sabitlemek:)

kaliteli bir şey olsun isterseniz zyxel'in modellerini öneririm...çekim gücü daha kuvvetli olan yok :)

@isikayhan hocam o biraz pahalı olur. :)

@birtanyildiz fiyatı uygunmuş fakat onun anten gücü düşükmüş. Diğer odaya geçtiğimde bağlantıda sorun yaşamak istemiyorum. :)

tplink 8901 i okula almıştım çok memnun kaldım evede aldım yayın gücü çok iyi. modem,access point veya bridge olarakta kullanılabiliyor, tavsiye ederim

benim de taahhütüm devam ediyordu taahütün bitmemiş olsada yararlanabiliyorsun. ve taahhütün kampanyaya katıldığın tarihten başlıyo. yani benim taahütümün bitmesine daha 9 ay vardı ben ekstra 3 ay taahhüt vermiş oldum. çünkü ister 2tl ile 24 ay istersen de 4tl ödeyerek 12 ay taahhüt verebiliyorsun.

hasari hocam tplink airties zyxel pikatel zoom vs. bir çok modem kullandım hangisi diye sorarsan arada çekim olarak fark yok desem yalan olmaz. 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı. 5db 7db vs aldanma hepsi aynı. 7db airties antenini aldım ekstradan taktım ve sonuç yine aynı. çekim mesafesi 1m bile farketmedi.

onun için en ucuzu hangisi ise onu al bence. çekermi çekmez mi diye düşünme bile. evde kullanıcaksan hele hiç düşünme en kötü modem bile heryerde çeker. hatta 120-130 tl verip pahalı bir modem alana kadar 2 tane ucuz modem al köprüle daha geniş bir çekim alanı oluşturursun. bu yüzden tavsiyem aldıgın modemin kablosuz köprü özelliği olsun. hepsinde bu özellik bulunmuyor.

standart modemler için çekim gücünü modemden daha çok bilgisayarının sinyali alım gücü etkiliyor. aynı mesafeden bir laptop çekerken diğeri çekmeyebiliyor.

Hasari hocam hangi modemi aldınız memnun musunuz?
Arkadaşlar kablosuz bir modem alacağımda ucuz ve iyi bir modem tavsiyesi olan?

teşekkür ederim formatör33 arkadaşım
Verdiğiniz linki inceledim de indirimli telefon görüşmesi nasıl oluyor bir de
AirTies Mesh Teknolojisi sayesinde AirTies Erişim Noktaları kullanarak kapsama alanınızı genişletebilirsiniz
deniliyor bunları nasıl yapıyoruz?

Fiyatları çok fazla air tiesın ...bence ev kullanıcısı için bu kadar fiyata değmez.

Geri