KamudanHaber.com:"BT Öğretmenlerinin Sorunu Çözülüyor"

Kodla Büyü
Re: Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin Sorunu Çözülüyor

Talim Terbiye Kurulunun İlköğretim Kurumlarında Haftalık Ders Çizelgesi değişikliğinden sonra , ilköğretim kademelerinde bilgisayar derslerinin kaldırılması ve sadece 6-7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulacak olması okullarda ki bililişim teknolojileri öğretmenlerini norm kadro fazlası durumunun eşiğine getirmişti.
Kamudanhaber.com / Özel Haber

Talim Terbiye Kurulunun İlköğretim Kurumlarında Haftalık Ders Çizelgesi değişikliğinden sonra , ilköğretim kademelerinde bilgisayar derslerinin kaldırılması ve sadece 6-7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulacak olması okullarda ki bililişim teknolojileri öğretmenlerini norm kadro fazlası durumunun eşiğine getirmişti.

Bu konu hakkında basında çıkan haberler üzerine Personel Genel Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınlamıştı.

Bu haber üzerine sitemizde bir haber yapılmış ve Personel Genel Müdürlüğünün Yanlış Bilgilendirme yaptığını açıklamıştık.

Bu haberimize Bakanlık resmi yoldan Personel Genel Müdürlüğü makamının imzası ile bir açıklama göndermişti.

Bütün bu gelişmelerden sonra konuyu yakından takip eden Türkeğitimsen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bilişim Teknoloji öğretmenlerinin sorunlarını Genel Müdüre iletti.

Necmettin Bey bu konunun kendi alanlarında olmadığını ve konunun muhatabının Talim Terbiye Kurulu olduğu bilgisini verdi.

Bu gelişme üzerine Türkeğitimsen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Talim Terbiye Kurulu Başkanı Merdan TUFANLI ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bilişim Teknoloji öğretmenlerinin kanayan yarasını dile getirerek bu sorunun çözümü noktasında bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdi.

Talim Terbiye Kurulu Başkanı, Türkeğitimsen Genel Başkanı KONCUK'un önerilerini olumlu yönde karşılayarak bu konuda bir çalışma yapılacağını ve gerekli yasal düzenlemelerden sonra mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

hadi inşallah...

helal olsun Türkeğitimsene

Güzel bir haber İnşallah başarı sağlanır. Bizimde kafamızdaki soru işaretleri kalkar.

türk eğitim sene o kadar çok mail attım ki anlatamam bu kadar sessiz kalmaları beni çıldırtıyordu artık kırıcı mailler atacaktım ki bu çalışmanın yapıldığını duydum hadi hayırlısı inşallah iyi sonuçlar çıkar

inanasım gelmedi ama inşallah olur...

o basın açıklamasından sonra benim telefonda şunu dediler vs şeylere pek inanasım gelmiyo adamların yaptıkları işlerden haberleri yok ki kaldı ki birşeyler için geri adım atacaklar aynı adamar değil mi kademeli olarak bt dersini kaldıranlar
yine de umut diyorum inşallah diyorum

Tamam herkese helal olsun da. Bir çelişki var. Bu düzenlemeyi yapanda TTKB değilmiydi. Bunlar daha 1 sene dolmadan neden "çark" ettiler.

Zihniyet değişmeden bu sorunlar sadece TTKB nin basit bir düzenlemesi ile çözüme kavuşturulabilinecek mi? Derslerinizi geri aldığınızda müdürünüz ile yaşadığınız sorunlar son mu bulacak. Noldu sizin pedagogluğunuza, nerde bt destekli eğitim-öğretim. Durum bu noktada iken algıları, ön yargıları, kabullenmişlikleri, yöntem, teknik, strateji, öğrenme sürecinin de değiştirmesi lazım değil mi. FATİH bu kadar küçükcük bir proje mi olucak. Al-sat ekonomiye! can kat.

Hayırlısı bakalım. En azından bazı şeyleride duymaya başladık diyelim, kendimizi avutalım da aldığımız maaşı yerken birazık olsun kendimizi rahat hissedelim.

eğer gerçekten bunlar olup olumlu bir gelişme yaşanırsa 5 yıllık sendika karşıtlığımı bir kenara bırakıp buraya üye olacağım...en azından derdimizle ilgilenip çözüm getiriyor...benim içinde bu yeterli bir sebep...hakkımızda hayırlısı olsun

Türk-Eğitim Sen bir çok konuda olduğu gibi bunda da iyi bir iş yapmıştır.Ancak arkadaşlar haber olan siteye bir teşekkür mesajı yazmaya lütfen üşenmeyelim. Bu bile bir katkıdır.

Umarım iyi şeyler olur. Hocam lütfen başlığı değiştirin, yanlış anlamalara sebep olur, öğretmene 1 maaş ikramiyeye döner sonra, lütfen başlığı değiştirin.

arkadaşlar bir parmak bal meselesi bence...

bdogretim' Alıntı:
Tunay Bey, sorunlardan haberdarız, çözüm için çalışıyoruz dedikten 1 ay sonra BT öğretmenleri okullarından sürülmüştü.

Daha büyük bir makam sorunu çözecez dediyse vay halimize. Bütün BT öğretmenleri için bir güzellik! düşünüyorlar sanırım. :shock:
:++:

Güne böyle haberlerle başlamak başka güzelmiş....

Sorunlarımızın çözümü için çaba harcayan herkese teşekkürler

Olumlu düzenlemeler yapılacağı haberlerinin artması güzel.

Verilen Sözlerin icraate dökülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

ben de PGM 'nin açıklamasından çok önce Merdan TUNCEL'e sorunlarımızı anlatan bir mail atmıştım. kopyala yapıştır maillerden değil açık ve net bir şekilde ifade etmiştim. lütfen sesimize kulak verin diye mailimi sonlandırmıştım. ardından PGM facia açıklaması geldi.

arkadaşlar ben kendi adıma dava açmayı düşünüyorum. avukatlarla görüşmelerim devam ediyor. gelişmelerden sonra ilk işim dava açmak olacak.

Bilişim Öğretmenleri güzellik uykusuna devam etsin :verymad:

ben kendi hakkımı almaya kararlıyım. :x

Bir tek olumlu gelişmeyle bu iş olmaz. Tamamen olması gereken olana kadar çaba sarfedilmeli. olumlu gelişme dediklerinde geçen 2 seneye döneceksek bir anlamı olmaz. Bu durum daha fazlasıyla daha da üstüne gidilerek sadece BT öğretmenlerinin çıkarları doğrultusunda değil eğitimde olumlu gelişmeler kaydedecek şekilde istenilenler alınmalı.

Uzun zamandır aldığımız en güzel haber. Umarım verilen sözler icraate dökülür mağduriyetlerimiz giderilir.

Türk eğitim sen Genel Başkanı KONCUK' a teşekkür ediyorum. ben 15 gün önce yine isamil kocuk beye durumu izah etmiştim onlarda zaten durumu bildiklerini ve gereken çalışmları yaptıklarını söyledi. sendikamdan şimdi bir kat daha gurur duydum iyiki varsın

herkez gayret ediyor umarım çözüm olacak. şunu belirtmek istiyorum bakanlık ve hükümet bilişimcilerin durumunu biliyor ama çözüm yapmak gibi gayretleri malesef yok

teşekkürler öncelikle destek veren tüm sitelere. inş en kısa zamanda da çözülür sorunumuz.

çözüm olacak. ama ne yönde bunu bilemiyorum. ne yönde olursa olsun bu çözümde sendikaların -hiç birinin- katkısı olmadı. şimdiden kendine mal etmeye çalışanlar var.

ben nisandaki eylemde pankartımda yazacak olanı söyleyeyim..
REHBER öĞRETMENLERİ 15:00'DA GİDERKEN BİZ NEDEN 08:00 - 17:00 ÇALIŞIYORUZ?YOKSA ONLARDAN DAHA FAZLA ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN HAKKIMIZ MI YENİYOR?SİZ ÇALIŞAN PERSONELİNİZE BU ŞEKİLDE Mİ ÖDÜL VERİYORSUNUZ?

Geri