KamudanHaber:"Türkeğitimsen'den BT Öğretmenleri İçin Girişim

Kodla Büyü

dizzy

Aktif Üye
http://www.kamudanhaber.com/sendika/tur ... irisim.htm

Türkeğitimsen Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin sorunları için Talim Terbiye Kurulu ve İlköğretim Genel Müdürlüğüne başvuru da bulundu.

Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Bilişim Teknolojisi öğretmelerinin yaşadığı sıkıntılar ile ilgili olarak Bakanlığa daha önce de başvurularımız olmasına rağmen, problemin çözümü yolunda bir gelişme sağlanamamıştır.
Talim ve Terbiye Kurulunun 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı Kararı ile 2007 yılından itibaren uygulanmakta olan İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesinde; 1,2,3. sınıflarda Bilim Teknoloji Dersi 1 ders saati, 4. ve 5. sınıflarda 2 ders saati, 6,7 ve 8. sınıflarda 1 ders saati olacak şekilde seçmeli ders olarak okutulmaktaydı. Talim ve Terbiye Kurulunun 20/07/2010 tarihli ve 75 sayılı Kararı ile 2010–2011 yılından itibaren uygulanacak olan İlköğretim Okulları Ders Çizelgesinde birinci kademede Bilişim Teknolojileri dersi tamamen kaldırılmış ikinci kademe de ise Bilişim Teknolojileri ders saati 1’e indirilmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan TUFAN ile görüştü. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Merdan TUFAN’ın da sorunun çözümü noktasında olumlu bir görüş içerisinde olduğu görüldü. Sayın TTK Başkanı Merdan TUFAN'ın samimiyetine, problemi çözmek konusundaki sözüne yürekten inanıyor, kendisine BT öğretmenleri adına teşekkür ediyoruz.

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin ders saatinin düşürülmesi sebebi ile aylık karşılığı okutacakları Ders saatleri düşülen bu personelin norm fazlası duruma düşmeleri sebebi ile mağdur edilmemeleri için birinci kademe 4. ve 5. sınıflara yeniden Bilişim Teknolojileri dersinin haftada 2 saat olarak konulması, bu derslere Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin girmesi, 6,7 ve 8. sınıflarda ders saatinin haftada 2 saate yükseltilerek zorunlu hale getirilmesi ve sözleşmeli olarak görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenlerine de formatörlük görevinin verilebilmesi hususunda Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına ve İlköğretim Genel Müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunduk

Sayı :GMT.430.00/970 02/03/2011

Konu : Bilişim Teknolojileri Dersi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

(Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına)

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Bilişim Teknolojisi öğretmelerinin yaşadığı sıkıntılar ile ilgili olarak daha önce de bakanlığınıza Türk Eğitim-Sen olarak yazılı başvurularda bulunulmuştur. Ancak; şu ana kadar belirtilen sıkıntılar ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

Talim ve Terbiye Kurulunun 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı Kararı ile 2007 yılından itibaren uygulanmakta olan İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesinde; 1,2,3. sınıflarda Bilim Teknoloji Dersi 1 ders saati, 4. ve 5. sınıflarda 2 ders saati, 6,7 ve 8. sınıflarda 1 ders saati olacak şekilde seçmeli ders olarak okutulmaktaydı.

Talim ve Terbiye Kurulunun 20/07/2010 tarihli ve 75 sayılı Kararı ile 2010–2011 yılından itibaren uygulanacak olan İlköğretim Okulları Ders Çizelgesinde birinci kademede Bilişim Teknolojileri dersi tamamen kaldırılmış ikinci kademe de ise Bilişim Teknolojileri ders saati 1’e indirilmiştir. Bilişim teknolojileri öğretmenleri ders saatinin düşürülmesi sebebi ile aylık karşılığı okutacakları ders saatlerini dolduramadıkları gerekçesi ile norm fazlası konuma gelmişlerdir. 6-7-8. sınıflarda haftada 1 saat seçmeli olarak okutulduğu halde, ders başarısı notla değerlendirilmemektedir. Bu durum, eğitim fakültesi mezunu olan ve KPSS puanı ile diğer meslektaşlarından farkı olmayan Bilişim Teknoloji öğretmenlerinin kendilerini öğretmen gibi hissetmelerini dahi engellemektedir.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 01/09/2010 tarih ve 22168 sayılı Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmesi ile ilgili bir açıklama yayınlamış bu açıklamada, ders saatlerinin düşürülmesi sebebi ile norm fazlası duruma gelen Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden sözleşmeli olarak istihdam edilenlerin formatörlük görevi dahi alamayacağı bildirilmiştir.

Yukarıda izah edildiği üzere ders saatleri düşülen bu personelin norm fazlası duruma düşmeleri sebebi ile mağdur edilmemeleri için birinci kademe 4. ve 5. sınıflara yeniden Bilişim Teknolojileri dersinin hafta 2 saat olarak konulması, bu derslere Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin girmesi, 6,7 ve 8. sınıflarda ders saatinin hafta da 2 saate yükseltilerek zorunlu hale getirilmesi ve sözleşmeli olarak görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenlerine de formatörlük görevinin verilebilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

Sayı :GMT.430.00/971 02/03/2011

Konu : Bilişim Teknolojileri Dersi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

(İlköğretim Genel Müdürlüğüne)

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Bilişim Teknolojisi öğretmelerinin yaşadığı sıkıntılar ile ilgili olarak daha önce de bakanlığınıza Türk Eğitim-Sen olarak yazılı başvurularda bulunulmuştur. Ancak; şu ana kadar belirtilen sıkıntılar ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

Talim ve Terbiye Kurulunun 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı Kararı ile 2007 yılından itibaren uygulanmakta olan İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesinde; 1,2,3. sınıflarda Bilim Teknoloji Dersi 1 ders saati, 4. ve 5. sınıflarda 2 ders saati, 6,7 ve 8. sınıflarda 1 ders saati olacak şekilde seçmeli ders olarak okutulmaktaydı.

Talim ve Terbiye Kurulunun 20/07/2010 tarihli ve 75 sayılı Kararı ile 2010–2011 yılından itibaren uygulanacak olan İlköğretim Okulları Ders Çizelgesinde birinci kademede Bilişim Teknolojileri dersi tamamen kaldırılmış ikinci kademe de ise Bilişim Teknolojileri ders saati 1’e indirilmiştir. Bilişim teknolojileri öğretmenleri ders saatinin düşürülmesi sebebi ile aylık karşılığı okutacakları ders saatlerini dolduramadıkları gerekçesi ile norm fazlası konuma gelmişlerdir. 6-7-8. sınıflarda haftada 1 saat seçmeli olarak okutulduğu halde, ders başarısı notla değerlendirilmemektedir. Bu durum, eğitim fakültesi mezunu olan ve KPSS puanı ile diğer meslektaşlarından farkı olmayan Bilişim Teknoloji öğretmenlerinin kendilerini öğretmen gibi hissetmelerini dahi engellemektedir.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 01/09/2010 tarih ve 22168 sayılı Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmesi ile ilgili bir açıklama yayınlamış bu açıklamada, ders saatlerinin düşürülmesi sebebi ile norm fazlası duruma gelen Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden sözleşmeli olarak istihdam edilenlerin formatörlük görevi dahi alamayacağı bildirilmiştir.

Yukarıda izah edildiği üzere ders saatleri düşülen bu personelin norm fazlası duruma düşmeleri sebebi ile mağdur edilmemeleri için birinci kademe 4. ve 5. sınıflara yeniden Bilişim Teknolojileri dersinin hafta 2 saat olarak konulması, bu derslere Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin girmesi, 6,7 ve 8. sınıflarda ders saatinin hafta da 2 saate yükseltilerek zorunlu hale getirilmesi ve sözleşmeli olarak görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenlerine de formatörlük görevinin verilebilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

İSMAİL KONCUK
GENEL BAŞKAN
Haber Kaynağı: Türkeğitimsen

Turk eğitim senliyim Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olaral hakkımı aradıkları için tek kelime helal olsun diyorum inşallah haklarımız söke söke alacağız

Türk eğitim sen başkanı ismail koncuk'a duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz :+1:

şu türkeğitimsen'e üye olacağım bu gidişle. adamlar gerçekten sendikacılık yapıyor. :alkis:

Türk Eğitim Sen yaptıkları çalışmalarla (+1) üye daha kazandılar. Hakkımızı aramamızda bize destek çıktılar teşekkürler

Bu işin içinde olan bir kişi olarak söylüyorum her gün hukuk savaşı veriyoruz belki birileri siz reklam yapıyorsunuz diye bilir ama ben adalettili bir yönetimin olmasına herşeyin kurallara uygun yapılmasına MEB in kısa orta ve uzun vadede yapılanmasına haksılıkların yaşanmamasına gayret gösteriyoruz. Türk eğitim sen ilkeli ve dürüst bir sendikacılık yapmasaydı bu gün 170 bin üyesi olan türkiyenin en büyük sendikası olamazdı. bu günlerde çok baskıya uğramamıza rağmen yetkili sendika olmayı üyelerimizin sayesinde başarmışızdır.

Geçen okula temsilcisi gelmişti epey anlattım, duyarsızlıklarından dem vurdum ve şunu söylemiştim...

Ne zamanki bakanlıktan biri bizi duyacak ancak siz o zaman hak aramış olacaksınız... Öyle de oldu...

Yinede teşekkürler...

Hafta sonunda Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK Bey ile yüz yüze görüşme fırsatı yakaladım. Dersimizin sorunları ve PGM nin açıklamaları hakkında sorunlarımızı dile getirmiştim. Kendisi durumumuzdan haberdar olduklarını söylemişti. Bu hafta içinde de TTK başkanı ile görüşerek durumumuz hakkında çözüm arayışına gitmesi beni çok sevindirdi. Duyarlılığı için burdan teşekkür ediyorum..

Arkadaşlar İsmail beye sosyal paylaşım sitelerinin birinden mesaj atmıştım geri mesaja bizzat kendisi cevap verdi 1-2 gün sonrada medyada bu mesaj yayınlandı çok teşekkürler Türk Eğitim-SEN

TÜRK EĞİTİM SEN'li olarak ben de helal olsun diyorruuuummmmm :alkis: :alkis:

Ben Harranlıyım :D , yani sendikalı değilim. Ve kendimi sendika olarak Eğitim-Bir Sen'e yakın gören bir insanım. Eğer sendikaya girmeye karar verirsem ve Eğitim-Bir Sen sendikasından bir hareket göremezsem kesinlikle TES sendikasına girebilirim. Çoook teşekkürler.

aslında bu işi eğitim bir sen türk eğitim senden daha etkili bir çözüm üretebilirdi geçenlerde kongreleri oldu kongreye nimet çubukçu eğitim bir senin kongresinde konuşma yaptı. orda yaşanan bir çok olaya aslında üzüldüm detaylı anlamak istemiyorum. karalama anlamı taşımasın diye ama hükümete daha yakın bir sendikanın bu işi çözme noktasında bu kadar uzakkalmasını anlamak mümkün değildir.

Türk Eğitim Sen üyesi olarak sendikama teşekkür ediyorum.helal olsun.sorunlarımızı dile getirdiğiniz için. :alkis: :+1:

:alkis: Teşekkürler TES.
Biraz gecikti ama umarım sağlam bir adım olur. Hep düşündüğüm gibi sendika girişimi olmadığı sürece bir sonuca varılması imkansız. Kim ne derse desin bu işin çözüm yolu sendikadan geçiyor.

helal olsun sendikama

2 hafta önceki Antalya kurultayına giden baskanımızla bnde de sorunlarımızı içeren bi not pusulası yollamısdım
bizzat lgilenceğini soylems

cok tesekkurler TES

Teşekkürler sendikaya, inşallah bu yanlışa bir an önce son verilir...
2 yıldır Türk eğitim sene üyeyim, ben de hiçbir işime yaramıyor çıksam mı diye düşünürken bu haberi okudum
durayım bari :)

doğru sendikada olduğum artık tescillendi, Adam gibi adam bir Genel başkan var... geçen hafta İsmail başkana iletmiştim konuyu bizzat telefondan kendisi bilgisi olduğunu ve gerekli çabayı harcayacağını söylemişti. helal olsun teşekürler... :)

arkadaşlar türk eğitim sen işin başından beri arkamızda zaten

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=1285

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=1639

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13014

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2039

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2663

Bir tane sendika daha bilişim teknolojileri öğretmenleri için girişimde bulunsunda sitesinde yayınlasın. özellikle eğitim bir sen.

sendikamdan memnunum ve teşekkür ediyorum.

kesinlikle alakalı oldukları siyasi görüşü paylaşmasam da, ismail koncuk hakkında duyduklarım ve izlenimlerim çok şahsiyetli biri oldukları noktasındadır. inşallah sorunlarımız sadece çözülmek kalmayıp kişilikli insanlar tarafından çözülür.

ido1907' Alıntı:
kesinlikle alakalı oldukları siyasi görüşü paylaşmasam da, ismail koncuk hakkında duyduklarım ve izlenimlerim çok şahsiyetli biri oldukları noktasındadır. inşallah sorunlarımız sadece çözülmek kalmayıp kişilikli insanlar tarafından çözülür.
herkez bu sendikayı bir siyasi partiyle eşleştirsede bence pekde alakası yok zaten bu sayılardanda bellidir türk eğitim sen türkiyenin en büyük sendikası eşleştirdikleri siyasi partinin pek bu sayı ile alakası yok

her kim ki bilişim teknolojileri öğretmenlerinin bu sorununu çözmeyi başarırsa inanıyorum ki çok büyük bir başarıya imza atmış olacak. Şu anda hiçbir sendikaya üye değilim hatta sendikaların gerçek işlerini yapmadıklarını düşünenlerdenim. Ama bu çalışmalarından sonra Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Bey'e Şimdiden teşekkür ederim.

2009 dan beridir genel başkan İsmail koncuk bilişimcilerin sorunları ile ilgileniyor gerekli yazışmlar yapılıyor. diyelim ki amacına ulaşmadı yinede helal olsun uğraşmasıda onun iyi bir başkan olduğunu gösterir ama inşallah bu sorunu onun gayretleri ile çözeceğiz

Geri