KAMUSAL ALANDA SERBEST KIYAFET

Kodla Büyü
mahpiu' Alıntı:
spider23' Alıntı:
Kamusal alanda serbest kıyafet mi??? Kamusal alanda ÖRTÜNEBİLMEK Mİ ??? serbest kalmalı???
Sakal-SAÇ vs.. de serbest kalacak mı?? şayet bu yönde bir serbestlik getirilirse NE yazık ki hiç hoş olmayan manzaralarla karşılaşırız bu işin sınırı kalmazsa öğretmenlerden g.doğudakiler pkk üniformasına benzer kıyaftelerle de ; veya aşırı muhafazakrlar dan göbeğine kadar sakallılar;aşırı rahat bayanlardan da her yeri meydanda bırakan dapdar taytlarla da kısacık eteklerle de şalvarla da hatta BERMUDAYLA bile okullarda öğretmenler göreceksiniz..emin olabilirsiniz..

şunu hiç anlamıyorum kendinize özgürlük isterken başkalarınınkini yasaklamaya çalışmak. isteyen istedigini giysin demek yerine, başörtüsü serbest dierleri tu kaka demek pek de tarafsızız demek olmuyo kanımca...
Sadece Başörtüsüne değil kamuda tüm kıyafetlere özgürlük...
kesinlikle katılıyorum Rabbimiz bize irade vermiş vermek istemeseydi vermezdi bu yüzden onun verdiği özgürlüğü sınırlandırmanın ne mantıkta olduğunu tartışmanın gereği yok

tayinci42' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

gölge etme başka ihsan istemez..

Mesajın muhatabı değilsiniz öncelikle belirteyim.

Konuyu açan arkadaş gerekli cevabı vermiş. o sebeple mesajıda size iade ediyorum. Ben arkadaştan gerekli cevabı aldım artık size ne düşer? onun için de bir özlü söz bulursunuz... Kolay gele...

kur anı kerim dersi getirmek için 4+4+4 e gerek yok
millete şirin görünmek için bütün kitapları bedava dağıtmyada gerek yok
başörtüsü getirmek için bütün kıyafetleri serbest etmeyede gerek yok
kaş yapayım derken göz çıkarmayada gerek yok

monerello' Alıntı:
arkadaşlarım bayan arkadaşlar okula zaten başı açıksa sıkıntı yok istediği gibi mini etekle ve kolsuz kıyafetlerlede gelebiliyorlar ve kimsenin birşey dediği yok bencede olmasın ben bunada karşıyım zaten gelelim diğer eleştiriye sayfayı henüz kurdum daha içerik bile ekleyemedim sınavlarım vardı ve yarında var erkek personel içinde eklenecek gönlünüz rahat olsun kimsenin saçı bıyığı ve kıyafeti bu çağda konu bile edilmemeli bence

konuyu açan arkadaş eğer deseydin ki herkes özgürdür ve istediği gibi giyinmesini istiyoruz . kabulümdü.
ama tutup da başkaları işe giderken mini etek giyiyor kolsuz giyiyor dersen samimiyetine zerre kadar inanmam. o kadar okul okudum halen devlette çalışıyorum adliyeye nüfus müdürlüğüne vs devlet kurumlarına gidiyorum iş yerinde mini etek giyinen kolsuz giyinen görmedim. Dini bir sembolün serbest olmasını isterken onu takmayanlara mini kolsuz vs giyiniyor gibi ithamlarda bulunamazsınız. ki kaldıki çoğu devlet kurumunun iderecisinin cemaatçi olduğunu düşünürsek ( ki öyle ) başkası açık giyiniyor bizde böyle giyiniriz teziniz çürük bir düşüncedir.

şık giyinmekle açık giyinmek arasındaki farkı erkekler kavramaya çalışırlarsa ayrıca sevineceğim.

nosTRa' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

gölge etme başka ihsan istemez..

Mesajın muhatabı değilsiniz öncelikle belirteyim.

Konuyu açan arkadaş gerekli cevabı vermiş. o sebeple mesajıda size iade ediyorum. Ben arkadaştan gerekli cevabı aldım artık size ne düşer? onun için de bir özlü söz bulursunuz... Kolay gele...

Bende oradaki facebook sayfasına üyeyim.. Sen şimdi benim üye olduğum bir topluluğa eleştiride bulunmuşsun.. Doğrudan muhatap oluyoruz aslında.. Ayrıca bu forumda da sadece konu açanlara cevap yazılır diye bir kural yok.. Olsaydı her cevabın altında alıntı butonu konmazdı..

ama illaki seni muhatap almamamı istiyorsan.. Tamam seni bu konuda muhatap almıyorum! :sleep: Haydi git gölge etme artık... 8)

başörtüsü tabii ki serbest olmalı ama bu şekilde siyasete ve oy için yapılan konuşmalara oyuncak edilerek değil biz destekliyoruz buyrun çıkarın kim yok diyecek o kadar yönetmelıkle müdür atayıp sonra kaldırılıyo bi şy mi oluyo

"kamusal alanda sivil kıyafet" değil de şuna "başörtüsüne özgürlük" deyin. böylece daha dürüst olursunuz...
sivil kıyafeti tartışalım ama çok boyutlu tartışalım...facebook sayfanızda sadece başörtüsü var...sanki amaç sadece oymuş gibi..
serbestlik güzel şey de yarın bir gün ben erkeklerin olduğu ortamda çalışmam diyen müslüman bayanlara ne cevap vereceksiniz..?
özgürlükse o da özgürlük...bunun sonu erkeklerin çalıştığı ayrı bölümler kadınların çalıştığı ayrı bölümlere kadar gider..

ylmz' Alıntı:
başörtüsü tabii ki serbest olmalı ama bu şekilde siyasete ve oy için yapılan konuşmalara oyuncak edilerek değil biz destekliyoruz buyrun çıkarın kim yok diyecek o kadar yönetmelıkle müdür atayıp sonra kaldırılıyo bi şy mi oluyo
:++: iste hocam olay budur. AKP ve Tayyip Erdoğan biz muhafakar insanları kandırıyor. Keser gibi hep kendine yontuyor. Ben artık bunu farkettim tüm herkesin bunu idrak etmesini umuyorum. Başbakan kendi ve cevresinin menfaatlerinde yorgan yakarken bu konularda hiç kasımpaşalılığını görmedik.

format_01' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Türban yada başörtüsü serbest olmalı ama serbest kıyafete karşıyım. Bu akparti cok korkak be kardesim. Adam akıllı çık serbest et kim ne diyecek. Dolandırmalı is yapıyorlar. Türbanı serbest kılmak icin tüm ogrencilerie serbest kıyafet getirmek sadece korkaklık. Aynı sekilde imam hatiplerin önünü acmak icin tüm egitimin icine ettikleri gibi. Ne gerek vardı 4+4+4 e. Zaten padişah oldun çıkar bir ferman de ki türban da serbest imam hatipte. Birkaç gün tartışırlar olur biter. Bir kaç yüz kadrolu eylemci eylem yapar onlarada biraz biber gazı ve jop. İste bu kadar.

Her kelimesine kadar haklısın. :alkis:
bence de haklı. ama bu polemikler olmasa bu karışıklıklar yaşanmasa gündemi nasıl meşgul edecekler. Başbakan çok akıllı bir adam yada akıl hocaları çok akıllı. gündemi meşgul etmeyi çok iyi beceriyorlar. yoksa zaten bakmaz kimsenin lafına. Tiz zamanda olacak der ve olur.

sitedeki herkesin başörtüyle kamusal alanda hizmet verebileceğini söylemelerini görmek çok ama çok güzel. herkese katkılarından dolayı teşekkürler. Toplumsal mutabakat bu olsa gerek,kanımca referandum olsa %80 evet çıkar bu konuda.

antigen' Alıntı:
monerello' Alıntı:
arkadaşlarım bayan arkadaşlar okula zaten başı açıksa sıkıntı yok istediği gibi mini etekle ve kolsuz kıyafetlerlede gelebiliyorlar ve kimsenin birşey dediği yok bencede olmasın ben bunada karşıyım zaten gelelim diğer eleştiriye sayfayı henüz kurdum daha içerik bile ekleyemedim sınavlarım vardı ve yarında var erkek personel içinde eklenecek gönlünüz rahat olsun kimsenin saçı bıyığı ve kıyafeti bu çağda konu bile edilmemeli bence

konuyu açan arkadaş eğer deseydin ki herkes özgürdür ve istediği gibi giyinmesini istiyoruz . kabulümdü.
ama tutup da başkaları işe giderken mini etek giyiyor kolsuz giyiyor dersen samimiyetine zerre kadar inanmam. o kadar okul okudum halen devlette çalışıyorum adliyeye nüfus müdürlüğüne vs devlet kurumlarına gidiyorum iş yerinde mini etek giyinen kolsuz giyinen görmedim. Dini bir sembolün serbest olmasını isterken onu takmayanlara mini kolsuz vs giyiniyor gibi ithamlarda bulunamazsınız. ki kaldıki çoğu devlet kurumunun iderecisinin cemaatçi olduğunu düşünürsek ( ki öyle ) başkası açık giyiniyor bizde böyle giyiniriz teziniz çürük bir düşüncedir.

şık giyinmekle açık giyinmek arasındaki farkı erkekler kavramaya çalışırlarsa ayrıca sevineceğim.
özel hayata müdahele kapsamına girmese idi bunu size fotolarla ispatlardım ama gerek yok çünkü siz at gözlüğü takanlardansınız.

only61' Alıntı:
"kamusal alanda sivil kıyafet" değil de şuna "başörtüsüne özgürlük" deyin. böylece daha dürüst olursunuz...
sivil kıyafeti tartışalım ama çok boyutlu tartışalım...facebook sayfanızda sadece başörtüsü var...sanki amaç sadece oymuş gibi..
serbestlik güzel şey de yarın bir gün ben erkeklerin olduğu ortamda çalışmam diyen müslüman bayanlara ne cevap vereceksiniz..?
özgürlükse o da özgürlük...bunun sonu erkeklerin çalıştığı ayrı bölümler kadınların çalıştığı ayrı bölümlere kadar gider..
bırakın bu vesayetçi düşüncelere artık

dostum devlet dediğin sistem kurallarla yönetilir.ve bu kurallar insan inancının üstünde bir hegamonyadır.devleti devlet yapan sa bu ciddiyetttir.kaldı ki biz tarihe devlet örnek gösteren bir efsane milletiz.Devletin en üstünde bulunan bulunan yöneticiler dahil bu kurallara uyarken kamuda çalışanların(öğrenciler hariç) buna uyması bir medeniyet göstergesidir.muhakkaki unutulmasın 1.sultan süleyman han'a kanuni ünvanı verilmesi ve devleti yasal kanun ve şekillerle yönetmesidir.

bu hükümet madem serbest kıyafet istiyor neden mecliste serbest kıyafet yok. geçen yıl meclise başörtülü ve serbst kıyafetle girebilmesi için önerge verildi. ve bu önergeyi mhp , chp ve bdp destekledi ama akp ret etti. kendine istemediğinide başkasına dayatma

kadir58' Alıntı:
bu hükümet madem serbest kıyafet istiyor neden mecliste serbest kıyafet yok. geçen yıl meclise başörtülü ve serbst kıyafetle girebilmesi için önerge verildi. ve bu önergeyi mhp , chp ve bdp destekledi ama akp ret etti. kendine istemediğinide başkasına dayatma
hocam işte burada siyasetin pisliği ortaya çıkıyor. siyasi rant böyle bir teklifi kendisinin yapmasını gerektiriyor çünkü. yoksa diğer partilere niye oy kaptırsın.
kendileri de isteseler bu sorunu çoktan çözerlerdi. ama siyasete malzeme yapmak için uzatıyorlar bence.
bu arada sayfayı kuran arkadaşı tebrik ediyor ve destekliyorum.

antigen' Alıntı:
monerello' Alıntı:

ben kimin ne giydiğine karışmam küsmem gücenmem ama böşörtülü olmayan arkadaşların ojesinden aşırı makyajına, giydikleri etek veya pantolonların kumaşına darlığına kadar birçok şek kılık kıyafet yönetmeliğine aykırıdır aslında, siz nerde yaşıyorsunuz, tam olarak uyanları tenzih ediyorum... benim şu anda okulumda ısrarla kotla gelen bir stajyer arkadaş var. diğer arkadaşlar tarafından müdüre bildirildiği halde devam eiyor müdürürn de hiçbir uyarısı olmadı. Ama ben dersim olmaan bir gün müdürle görüşmek için odasına girdiğimde beni bu şekilde girmemem gerektiği konusunda uyardı.

Madde 5- 2 nci maddede sözü edilen personelin kılık ve kıyafette uyacakları hususlar;

a) (Değişik: 3.1.2002/24629 RG) Kadınlar;

Elbise, pantolan etek temiz, düzgün, ütülü ve sade, ayakkabılar ve/veya çizmeler sade ve normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, tırnaklar normal kesilmiş olur. Ancak bazı hizmetler için özel iş kıyafeti varsa görev sırasında kurum amirinin izni ile bu kıyafet kullanılır.

Kolsuz ve çok açık yakalı gömlek, bluz veya elbise ile strech, kot ve benzeri pantolonlar giyilmez. Etek boyu dizden yukarı ve yırtmaçlı olamaz. Terlik tipi (sandalet) ayakkabı giyilmez.

şu madeye bizlerden(başörtülü bayanlar) başka kim tam anlmıyla uydurulmaya çalışılıyor Allah aşkına, "Sade"likten eser var mı:D

hükümet istese çözer başbakanın bir konuşmasında geçiyordu başörtülülerden aldığım oy %3 bunun içibn riske girmem tarzı bir şey diyordu

hakanotuken' Alıntı:
Türban yada başörtüsü serbest olmalı ama serbest kıyafete karşıyım. Bu akparti cok korkak be kardesim. Adam akıllı çık serbest et kim ne diyecek. Dolandırmalı is yapıyorlar. Türbanı serbest kılmak icin tüm ogrencilerie serbest kıyafet getirmek sadece korkaklık. Aynı sekilde imam hatiplerin önünü acmak icin tüm egitimin icine ettikleri gibi. Ne gerek vardı 4+4+4 e. Zaten padişah oldun çıkar bir ferman de ki türban da serbest imam hatipte. Birkaç gün tartışırlar olur biter. Bir kaç yüz kadrolu eylemci eylem yapar onlarada biraz biber gazı ve jop. İste bu kadar.

kesinlikle kelimesi kelimesine katılıyorum!

facebook sayfasını beğenmekten vazgeçtim...
sayfada vurgulanan sadece türban!

Serbest kıyafete tamamen karşıyım...
Benim gözümde öğretmen her zaman idoldür ve ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar bu imaj silinmeyecektir.
Öğretmen demek çağdaş örnek insan demektir.Köylere devletimizin elini öğretmenler sayesinde uzatacağız.Onlara öğretimden önce eğitimi vereceğiz ve örnek olacağız.
Ben şimdi köye örnek olmak için gidip bir kucak sakalla , kot pantolon ,kulağımda küpe,boynumda zincir,Elimde türlü türlü yüzükler ile mi örnek olacağım.Veya başımda namaz şapkası ile mi gireceğim.
Bakın hiç bir zaman öğretmen dersinde kendi iç dünyasını yansıtmamalıdır.Senin işin iyi olanı doğruyu yanlışı ortaya koymaktır.Öğrenci doğru olanı seçip alacaktır.
Kendi giyim tarzınızı yaşam felsefenizi düşüncelerinizi öğrencilere empoze etmeye çalışmamalıdır öğretmen.
Söylediklerimden kimse yanlış anlamasın.Ben genele konuşmuyorum fakat kıyafet serbestliği ortalığı karıştırır.Tek tip kıyafet ülkemiz için hele ki ergenlik döneminde neyin ne olduğunu öğrenecek olan çocuklar için bu şekilde geçmemelidir.Üniversite gibi yeterince bilince kavuşmuş yerlerde bu gibi şeyler düşünebilinir fakat ilkokul ortaokul ve lisede kesinlikle karşı çıkıyorum,bu benim düşüncem saygılar...

Adi karda kardanadam yapmaya çalışan çocuklar.
//adi kar=toz kar(kartopu yapmaya çalışıldığında kar kristallerinin birbirine yapışmadığı uzaklaştığı kar türü)

haklısınız hocam siz dee
öğrencii serbest kıyafetle gelirken benim resmi kıyafetle onalrın karşısına çıkmam ağrı geliyor bana

Giydiği kıyafete göre veliler öğretmen seçmeye çalışırlar. yok o dinci yok o gavur ben ona çocuğumu vermem derler. kardeşim bir memur yada kuruma ait olduğun belli olmalı. hastahanede doktor önlük takmazsa, hemşire takmazsa kim ne nasıl bilecez. hizmetli iğne vursa anlamassın. yahu işin iyice b...nu çıkardılar ya. neye göre niçin serbest biraz mantıklı düşünün. evet bende diyorum bazı şeyler aşırı ama bazende gerekli diyorsun. işte liselerde serbest yaptılar kıyafeti ne oldu 20-25 yaşındaki zibidiler okula giriyor ona buna karışıp laf atıyor kimsenin haberi olmuyor. bişey diyen olsa yok bilmem kimin velisiyim diyor. yahu hersey sınırsız özgürlükle güzel olmaz. bunlar bazen sorun olur başını alamazsın. sen rahatça gezinecen diye çalışma ortamındakilerin taciz edilme yada darp edilme ihtimalini unutmayacaksın. abartmayalım arkadaşlar. ha şu yazın seminerlerde tişört vs. olabilir. ona bişey demem. yarın birgün ben bu sınıfta rahatca ders anlatamıyorum ben bahcede ders almak istiyorum, ben camide kendimi rahat hissediyorum, ben cemevinde dikkatimi topluyorum, yok ben sahiilde .... derlerse şaşırmayın. bunların sonu yok. matık yahu.

Geri