Kaymakamlık oluru ile ek görev verilebilir mi ?

Kodla Büyü
öğretmenler bu maddelerden istisnadır hocam bunun da ayrı maddeleri vardır hatta ama araştırması bulması meraklılarına olsun.
devletle cebelleşilmez derken göreviniz olmayan yerde görevlendirilirken hak aramak kastedilmiyor devlete baş kaldırmak isyan etmek yani sıkıyönetim ohal vs gibi durumlarda devletin vur emri gücü vardır gerekirse kullanılır cebelleşende cebelleştiğiyle kalır ...vs vs vs
Yok hocam cebellesme derken aynen bu durumdan bahsediyordu. Hak tabi ki aranmalı ama gerçek şu ki vali, kaymakam yetkileri ile insana hayatı rahatlıkla zehir edebilir. Demek istediğim kısaca bu. Maalesef bölümümüz itibari ile bu tip durumlara çokça maruz kalıyoruz. Durum iyi idare edilebilirse ne şiş yanar ne kebap. Hatta günü gelir avantajınıza bile kullanabilirsiniz

bu ve bu tip sorunlar genellikle ilçelerde ve özellikle küçük ilçelerde yaşanıyor,
kaymakamlar ve ilçe mem müdürleri kendilerini "padişah" ilan ediyor,
uzun yıllar il merkezinde çalışan birisi olarak daha öncesinde ilçede benimde yaşadığım bu sorunları il merkezinde yaşayan birisine şahit olmadım.

Yok hocam cebellesme derken aynen bu durumdan bahsediyordu. Hak tabi ki aranmalı ama gerçek şu ki vali, kaymakam yetkileri ile insana hayatı rahatlıkla zehir edebilir. Demek istediğim kısaca bu. Maalesef bölümümüz itibari ile bu tip durumlara çokça maruz kalıyoruz. Durum iyi idare edilebilirse ne şiş yanar ne kebap. Hatta günü gelir avantajınıza bile kullanabilirsiniz
Zehir etmek?? En fazla ne yapabilecek ki. Diyelim adam işi savsakladı, işleri zorlaştırdı, kaytardı hatta hiç gitmedi. Neye dayanıp nasıl bir yaptırım uygulayacak. Zaten verilen görevin doğru düzgün dayanağı yok. Okuldaki dersine özürsüz bir şekilde gitmemek gibi bir durumda alacağın ceza belli. Burda ne yapabilir çok merak ettim açıkçası.

Liyakatsiz yöneticilerin yönetim şekli. Bu düzen değişecek. O zaman bu kafadakiler çıksın karşıma.

Son düzenleme:
Kim yapar nasıl yapar bilemiyorum ancak daha önce bahsettiğim gibi herkesin görev tanımı yapılmalı ancak idare buna özellikle yanaşmıyor,gerçekleşir ise görülecek ki bazı görevi yapanlar aslında 5 görev yapıyormuş bazı görevleri yaptığı düşünülenler aslında hiç çalışmıyormuş,bazı görevleri yapanlar (Bilişim bunlardan biri) asıl yapması gerekenleri yapamayıp saçma sapan şeyler yaptırılıyormuş sonucu ortaya çıkacağı için ki bu da mevcut kamu hizmetinin neredeyse durması demektir. O yüzden kişilere yada makamlara odaklanmak yerine bahsettim konuya yoğunlaşmanın uygun olacağını düşünüyorum.Buda ancak ilkeli planlı bilimsel ve de en önemlisi örgütlü mücadeleden geçiyor.

İyi günler arkadaşlar. Valilik oluru ile Btr olarak görev yapmaktayım. İlçe kaymakamı ilçede bulunan kaymakamlığa bağlı salonların iş ve işlemlerinin yürütülmesi, toplantılarda orda bulunulması ile ilgili onay alıp göndermiş. Bunun resmi bir geçerliliği yok değil mi ? İtiraz edeceğim sizlere de danışmak istedim.
hocam sizin isminizi kaymakamlığa kim fısıldamış, onu da tespit ederseniz iyi olur,
kendisine bundan sonra gereği gibi davranırsınız,
kolay kolay kaymakam ve kaymakamlıkta birisi bir BT öğretmeni görevlendirelim demez,
sizi birisi tavsiye etmiş olmalı.

hocam sizin isminizi kaymakamlığa kim fısıldamış, onu da tespit ederseniz iyi olur,
kendisine bundan sonra gereği gibi davranırsınız,
kolay kolay kaymakam ve kaymakamlıkta birisi bir BT öğretmeni görevlendirelim demez,
sizi birisi tavsiye etmiş olmalı.
aynen öyle hatta ismini bulursanız sizde ona bütün kanallardan b... atın acımayın madem sizin huzurunuzu bozmayı kendisine görev bilmiş
sizde göreviniz miş gibi devletimizi böyle bir adiden arındırmak için bütün kartları ortaya dökün ilgili kişi hakkında hatta bir dedektiflik bürosuyla anlaşırsanız hayatında bir tsunami etkisi yapacak kadar veri toplarlar .

Moderatör tarafında düzenlendi:
BT öğretmenleri örgütlü hale gelmediği sürece bu tür hak gaspları ne ilk ne son olacak.
örgütlü hale gelmek için başvurunu yap üye ol.

Sendika :

Dernek :
BTE Derneği

Zehir etmek?? En fazla ne yapabilecek ki. Diyelim adam işi savsakladı, işleri zorlaştırdı, kaytardı hatta hiç gitmedi. Neye dayanıp nasıl bir yaptırım uygulayacak. Zaten verilen görevin doğru düzgün dayanağı yok. Okuldaki dersine özürsüz bir şekilde gitmemek gibi bir durumda alacağın ceza belli. Burda ne yapabilir çok merak ettim açıkçası.
Dediğiniz herşeyin cezası var hocam. Bir arkadaşımın başından geçen olayı anlatayım. Arkadaşımın kaymakamla arası bozuldu. Kaymakam arkadaşa ( öğretmenevi müdürü) yıllardır devam eden ve hiç bir sorun teşkil etmeyen küçücük bir şeyden soruşturma başlattı ve arkadaşı ilin en ücra ilçesine sürgün ettirdi. Arkadaşın tüm düzeni bozuldu, yollarda perişan oldu, psikolojik rahatsızlıklar da cabası. Mahkemeyi kazandı geri döndü ama arada geçen zaman zarfında hayat kendisi için yeterince zehir oldu

Dediğiniz herşeyin cezası var hocam. Bir arkadaşımın başından geçen olayı anlatayım. Arkadaşımın kaymakamla arası bozuldu. Kaymakam arkadaşa ( öğretmenevi müdürü) yıllardır devam eden ve hiç bir sorun teşkil etmeyen küçücük bir şeyden soruşturma başlattı ve arkadaşı ilin en ücra ilçesine sürgün ettirdi. Arkadaşın tüm düzeni bozuldu, yollarda perişan oldu, psikolojik rahatsızlıklar da cabası. Mahkemeyi kazandı geri döndü ama arada geçen zaman zarfında hayat kendisi için yeterince zehir oldu
yani ayıya deyı diyeceğiz öyle mi sayın hocam. bu öğretmene yakışır mı ? böyle mi eğiteceğiz öğrencileri.

yani ayıya deyı diyeceğiz öyle mi sayın hocam. bu öğretmene yakışır mı ? böyle mi eğiteceğiz öğrencileri.
Demeyelim tabi ki hocam. Beni yanlış anladınız. Ben sadece mevcut durum değerlendirmesi yapıyorum. Maalesef gerçekler bu şekilde. Elbet bu düzende değişir

eğitim öğretim dışındaki işlerin hiçbiri sizin onayınız alınmadan verilemez. Fatih Projesi Rehber Öğretmenliği bile siz istemeden verilmiyor. Kaymakamlıkta veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinde veri hazırlama memurları vs var onları görevlendirsinler. Sonuçta yapılacak iş çok öyle nitelik gerektiren işlerden değil. Onlar da yapabilir.

İtiraz dilekçemi yazdım bugün. Bakalım sonuç ne olacak.
Hocam umarım iptal olur. Ama olmazsa da oradaki cihazları kullanmayı bilmediğinizi söyleyin. Sonuçta bilisimci biri öğretmen olsun veya olmasın her elektronik cihazı tanıyıp bilecek diye bir şey yok. Lise mezunu bir teknisyen alıp onunla çözmeliler bence bu işi

Geri