Kendi okulunda btr nöbet görevi alabilir mi?

Kodla Büyü

undomiel

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.kendi okulumda btr görevi alıyorum.okulda dört yıldır görev yapıyorum.geçen yıllarda bir gün için tüm ders saatlerimi doldurup nöbet görevi alabiliyordum.ama sanırım Ocak 2020 de yeni bir yaz gelmiş.müdürüm bu yazı ile sadece başka okullara görevlendirme olarak giden btr lerin btr görevi olmadığı günlerde nöbet alabileceğini söylüyor.bu sene nöbet görevi vermeyecekmiş.nöbet görevi alabileceğimi gösteren resmi bir yazı var mı.nöbet görevi alamaz mıyım

Hocam, müdürünüzün bahsettiği yazıyı bizimle paylaşır mısınız?
En son çıkan yazıda böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum.

bir gün için tüm ders saatlerimi doldurup nöbet görevi alabiliyordum

Nöbet görevi için tam olarak aranam şart bu zaten. İlgili günde BTR göreviniz yok. Ha başka okulda, ha kendi okulunuzda görevlisiniz. Fark etmez...

Forumda "BTR resmi yazı arşivi" var, aratın. Orada nöbet ile ilgili yazıyı inceleyin.

10.02.2020 Tarihli yazı gereği btr görevi olmadığı ve dersin olduğu gün nöbet görevi verilebilir diyor. Madde 3.
Yani o gün boş dersiniz olmamalı.

Ekli dosyalar

• 3B85E0F5-9A64-4C3B-B3C3-D121FE5A95F7.jpeg
    3B85E0F5-9A64-4C3B-B3C3-D121FE5A95F7.jpeg
    135.6 KB · Görüntüleme: 39
Alır. Müdüre istersiniz yazar. Resmiyete göre boş ders olmayan güne vermesi lazım. Vermezse 3 kuruş için inatlaşmayın keyfinize bak~n

Müdür yazdıktan sonra nöbet ekdersi alınır sıkıntı yok. Resmi yazıların bir çoğunu zaten takan yok. Ama yarın bir gün şikayet olur bir inceleme olur faiziyle geri ödeyin derlerse işte o zaman tühtü vahtı dememek için en temizi mümkünse nöbet istememek. Mesela benim 6 saat dersim var (2+2+2) nöbet yazalım dediler yazmayın dedim desleri bir güne toplasak bile günlük 7 saat ders olduğundan 1 ders eksik kalıyor resmi yazıya göre sıkıntı olur dedim istemiyorum dedim tamam dediler. Kafam rahat.

Temel eğitimde yok ama orta öğretim yönetmeliğinde de öğretmenin en az dersi olduğu güne nöbet yazılır, gibi bir madde var. Aslında çelişiyor onunla tam gün dersi olursa nöbet verin demek.

@xalfaa gibi bende kafam rahat olsun diye hiç girmiyorum nöbet işine, maddi olarak geri alınabilir eğer kıl kuyruk bir şube müdürüne denk gelirsek.

Nöbet işinin artık yeni bakanımızla beraber çözülmesi lazım. Ya nöbet verilsin, diğer öğretmenlerle aynı kriterlere bakılır densin, ya da eskisi gibi nöbet tutamaz diye direkt yazsın.ilden ile, ilçeden ilçeye herkes kafasına göre takılıyor çünkü.

Nöbet görevi diğer öğretmenler için ders saatinin en az olduğu güne yazılıyor genelde.
Rehber öğretmenlerin de nöbet görevi yok.
BTR Öğretmenlik görevi olanlar için tüm derslerinin dolu olduğu gün nöbet tutması:
1-) Dinlenme fırsatı bulabilecek mi?
2-) Ders saatleri verimli ve 1 dakika bile gecikme olmadan gerçekleşebilecek mi?
3-) Öğretmenlerin ders saatlerinin haftanın günlerine dengeli dağıtımının öncelikli olması gerekmez mi? O gün tatil-izinli olması gibi bir durum ders saatlerinden ekstra kesintiye sebep olmayacak mı?
Eğer okulun ihtiyacı varsa, örneğin okuldaki öğretmen sayısı yetersizse ve diğer öğretmenler haftada 2-3 gün nöbet tutmak istemiyorsa ihtiyaçtan dolayı BTR Öğretmenlik görevi olan öğretmenin nöbet tutmasında bir sakınca görmeyebilirler.
Sanırım asıl soru BTR Öğretmenlik görevi olan bir öğretmen (eğer kendi istiyorsa), haftalık 18 saate ek olarak 3 saat nöbet ücreti de alabilir mi? Okul idaresi o öğretmene, nöbet tutacak ek öğretmen ihtiyacı yokken, bir günün tüm saatlerine ders yazmak zorunda mı?

Temel eğitimde yok ama orta öğretim yönetmeliğinde de öğretmenin en az dersi olduğu güne nöbet yazılır, gibi bir madde var. Aslında çelişiyor onunla tam gün dersi olursa nöbet verin demek.
.
bunun sebebi BTR olarak görevli olan kişiye boş zaman oluşmasını sağlamak derslerin hepsi bir güne toplanabiliyorsa saat olarak deilse bir gün full ders yerleştirmesi sağlanır o gün nöbet görevide verilir böylelikle öğretmen o gün sadece ders+nöbet görevini yerine getirir diğer günlere boş zamanı kalır ve btr işlerini rahatlıkla yerine getirir bu konuda bakanlık yazı da yayınlamıştı

Geri