Kişisel meb uzantılı mail hesabı alma

Kodla Büyü

btömehmet

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Okul müdürümüz tüm öğretmenlere meb uzantılı mail hesabı alalım dedi. Araştırdım ama nerden alacağımı bulamadım. Yoksa sadece yöneticiler mi alabiliyor meb uzantılı mail hesabını? Bir yol gösterin hocalarım. Teşekkür ederim.

Hocam bir ara öğretmen öğrenci mail hesapları vardı, öğretmen.meb.gov.tr gibi bir uzantısı ile ama şu anki durumunu bilmiyorum. Bir abakayim eğer bulabilirsem.

Hocam sitesine baktim kaldirilmis sanirim. Bununla ilgili belki bakanlıktan talep edilebilir. Ama o da zor.

yok öyle bir imkan hocam.
illa almak isterseniz
k12.tr domain alırsınız. sonrada sınırsız mail veren bir hosting firmasından hosting alır
isim@okul.k12.tr şeklinde siz verirsiniz...

Kişisel meb.gov.tr uzantılı e-posta adresi ile ilgili bakanlıktan yazı geldi. Bu hesabı nerden nasıl oluşturacağımız ile ilgili bilgisi olan var mı? Resmî yazı metni şöyle:
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ
BİLGİ İŞLEM BİRİMLERİNE,
Bakanlığımızın yönetici ve öğretmenlerinin önemli bir kısmının hala özel mail
adreslerini kullandıkları,
@meb.gov.tr adreslerinin olmadığı anlaşılmaktadır.
Bu konuda İVEDİ olarak gereğini rica ederim.
Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU
MEB Müsteşar Yardımcısı

gelince paylaşırım
daha önce almak için bayağı uğraştım ildeki mebbis kordinatörü epostayı ne yapacaksın dedi bakanlık veriyor gibi bir şey diyerek olayı bitirdi.

Hocalarım,

MEB'in şu anda öğretmenlere @meb.gov.tr e-posta hesabı açılması ile ilgili bir çalışması yok.

habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

MEB'in şu anda öğretmenlere @meb.gov.tr e-posta hesabı açılması ile ilgili bir çalışması yok.

Habib hocam personele ve öğrencilere meb uzantılı e posta ve dys sistemi şart. olursa mükemmel olur...sistem tıkır tıkır çalışır.
öğretmenlerle iletişim için meb uzantılı mail şart...hatta belki de eba'ya gömülü bir sistemde olabilir.

only61' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

Habib hocam personele ve öğrencilere meb uzantılı e posta ve dys sistemi şart. olursa mükemmel olur...sistem tıkır tıkır çalışır.
öğretmenlerle iletişim için meb uzantılı mail şart...hatta belki de eba'ya gömülü bir sistemde olabilir.
Hocam,

Dys çok yakında geliyor. Ancak meb uzantılı e-posta hesabı şu aşamada biraz zor.

Eba sunucuları ile e-posta sunucuları ayrı olduğu için Eba'ya gömülü olma ihtimali çok zor.

Habib Hocam resmi yazı öylesine gönderilmiş olamaz ama. Bir çalışma vardır bence.

Azizim42' Alıntı:
Habib Hocam resmi yazı öylesine gönderilmiş olamaz ama. Bir çalışma vardır bence.
Hocam,

Gönderilen resmi yazı değil. E-Posta. Bu E-Postanın aynısı yaklaşık 3-4 kez gönderildi. İşin arkaplanını bildiğim için söylüyorum.

Azizim42' Alıntı:
Kişisel meb.gov.tr uzantılı e-posta adresi ile ilgili bakanlıktan yazı geldi. Bu hesabı nerden nasıl oluşturacağımız ile ilgili bilgisi olan var mı? Resmî yazı metni şöyle:
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ
BİLGİ İŞLEM BİRİMLERİNE,
Bakanlığımızın yönetici ve öğretmenlerinin önemli bir kısmının hala özel mail
adreslerini kullandıkları,
@meb.gov.tr adreslerinin olmadığı anlaşılmaktadır.
Bu konuda İVEDİ olarak gereğini rica ederim.
Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU
MEB Müsteşar Yardımcısı
Bu epostayı gönderen kadar MEB de gereksiz yazışma yapan başka kimse yok. okadar gereksiz eposta gönderiyor ki bazen gönderdiği epostaların spam olduğunu düşünüyorum. MEB mevcut yapısını fazla tanımıyor. eposta gönderince herkes eposta sahibi olur zannediyor. MEBE direk müsteşar yardımcısı yaparsan olacağı bu.
özgeçmişi 1957 Ankara doğumludur. ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden lisans, Hacettepe Ağaç işleri Endüstri Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden doktora derecelerini aldı. 2011 yılında doçent oldu. KOSGEB Başkan Vekili ve Yardımcısı olarak görev yaptı. TTGV, ODTÜ, Erciyes Teknopark, Kastamonu Üniversitesinde görev yaptı. OECD PIAAC Stratejik Danışmanı Grubu başkanıdır.

Geri