Kingston Flash Bellek Sorunu

Kodla Büyü

seyal

Aktif Üye
Kingston Flash belleği takınca Generic USB Mass Storage Davice diye sürücüyü yüklüyor
çıkarılabilir disk diye geliyor bilgisayarımdan sürücülere baktığında görülüyor ama flash belleği açamıyorum. aygıt yok diye mesaj veriyor

aygıt yok mu diyor yoksa copy.exe bulunamadı yolun doğruluğunu kontrol edin mi diyor hocam?

konu baya eski ama aynı sorunla karşı karşıyayım, yeni konu açmaktansa buraya yazayım dedim. bende de toshiba flashdisk var. seyal hocamın da dediği gibi, flashdiski açmaya çalıştığımda "sürücüye bir disk yerleştirin" diyor. yani bilgisayar usb yuvasına birşey takıldığının farkında ama bunun flashdisk olduğunun farkında değil. bunu nasıl düzeltebiliriz acaba :?: :?:

2007 deki konuyu hortlattım ama aynı sorun için ikinci bir başlık açmak istemedim.Kingston flash bellek Generic USB Mass Storage Davice'a dönüştü.Biçimlendirme yapmak istediğinizde cevap vermiyor. Kullanılan alan ve kullanılşmayan alan 0 bayt. Repair_v2.9.1.1denedim usb bellek bulunamadı dedi. hp'nin usb dis storage formatter tool denedim o da media dosyası bulunamadıu gibi bir şey dedi.
Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş varsa ve çözümü paylaşabilirse sanırım bir çok kişi yararlanacaktır.Nette bunun çözümüne yönelik bir şey bulamadım. (sağ tıkla biçimlendir gibi tavsiyeleri saymıyorum tabi :) )
Zaman ayıran herkese şimdiden teşekkürler.

:) genelde kapagı kaybolur kigston belleklerin ama

dostan format atmayı dene hocam

F: sürücüsüne yeni disk yerleştirin ve devam etmek için enter'a basın...
(entera bastıktan sonra da)
Doğrudan erişim için birim açılamıyor mesajını verdi mlsf.
Ama kapağı kaybolmadı çok şükür :)

omerfd hocam, device not found, please insert device diye bir hata mesajı verdi. Algılamıyor flash belleği.Bilgisayarıma çift tıklayınca orada çıkarılabilir disk (F) şeklinde görünüyor.Ama kurtarma programları hep aynı mesajı veriyor.
Yine de ilginize teşekkürler. :alkis:

mrb arkadaşlar benimde aynı sorunum var bi türlü çözemedim flash belleği takıyorum bilgisayarımda çıkarılabilir disk olarak görünüyor tıkladığımda biçimlendirilmemiş diyo bilgisayarıma girip yönet ten biçimlendir diyorum olmuyo ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz?

bellek arızalı.sadece usb reader kısmı çalışıo ama içindeki belleğe ulaşamıyor.
Örneğin,SD MMC Kart okuyucunuzun içinde kart olmadan USB portuna takarsanız aynı tepkiyi alırsınız.

belleğin dosya sistemine bakın hocam. fat veya ntfs dosyası raw olmuştur. bununla ilgili yapılabilecek herşeyi denedim. ama başarılı olabilmiş değilim şu ana kadar. kingstona falan mail attım. sonuç sıfır. öle bi çekmecede duruyo usb bellek benimde.
raw4 'ü severim ama bellekte sarmadı beni. :sleep:

sinaaat' Alıntı:
bellek arızalı.sadece usb reader kısmı çalışıo ama içindeki belleğe ulaşamıyor.
Örneğin,SD MMC Kart okuyucunuzun içinde kart olmadan USB portuna takarsanız aynı tepkiyi alırsınız.

Aynen bu. Benimde 4 gb belleğim bu şekilde oldu. Ne denediysem kurtulmadı. Kurtulabilecek pozisyonda olanlar zaten disk yönetiminden formatlama ile bile kurtuluyor, hiç programla kasmanıza gerek yok. Ama bu kurtulamayacak durum çünkü donanımsal bir arıza var. Sinaaat hocamın dediği durum.

İyi geceler kingston belleğim var ve içi dolu ancak 0 bayt diyor özellikleri açtığımda içindekiler de çok önemli benim için ne yapmam gerekiyor güvenli modan açtım olmadı. autorun.inf diye bi virüs çıkıyor arada nod 32 de ve F:\USBS\.exe diye bi solucan var diyor bellek de acaba ne yapmam gerekiyor içerisindekinlere nasıl ulaşabilirim bilgisi olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden...

Arkadaşlar usb bellekleriniz disk yönetiminde nasıl görünüyor resim koyun disk yönetiminden diski tekrar partitionlamanız gerekebilir.
Yani bölüm oluşturulmamışsa sağ klik yeni bölüm oluştur. Win xp cd si ile de yapabilirsiniz.

Değerli Arkadaşlar. Dün Gece itibariyle usb'den xp kurmak için Petousb programı ile Kingston Flash diskime Xp dosyalarımı yüklemeye çalışırken Aynı sorunla bende karşılaştım. Akşam Uğraştım Fakat bir türlü Sorunla ilgili bir çözüm bulamadım. Hemen Hemen tüm arkadaşların yaptıklarını denedim. Sanırım Sadece Kingston'a özgü bir sorunla karşı karşıyayız ve 4 GB Lık flash belleğimin ve 15-20 TL min Çöpe gitmesini istemiyorum. Çözüm Konusunda Yöntem geliştirenler Lütfen bizimle paylaşıma geçsin...

daha önce belleğin içini açtım ama kısa bir süre sonra klasörler kayboluyor combofix işe yaramadı ne yapsam bilmiyorum çok önemli belgelerim var içinde.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    29.5 KB · Görüntüleme: 2,933
  • Adsıztt.png
    Adsıztt.png
    88.1 KB · Görüntüleme: 2,932
hocam daha 15 dk önce bir öğrencim flash bellek (toshiba) getirdi, kendi bilgisayarımda aynı yukarıdaki gibi hatalar verdi. tekrar tekrar söktüm taktım, Repair_v2.9.1.1.exe programını denedim "flash not found" hatası verdi.
aynı belleği öğrenci bilgisayarına takınca gördü :D

severkaranlik' Alıntı:
daha önce belleğin içini açtım ama kısa bir süre sonra klasörler kayboluyor combofix işe yaramadı ne yapsam bilmiyorum çok önemli belgelerim var içinde.
Hocam senin disk yonetiminde disk 2 için yeni bölüm oluşturman gerekiyor.

:shock: nasıl yapıcam peki ikinci diski şuan da takılı içinde hiç bişey yok görünmüyor okadar pc ye gittim biri yapamadı ölmüş dediler bu ama ben içini açtım sadece içindeki dosyalar bir iki saniye sonra kayboluyor. Tam olarak ne yapmam gerekiyor ?

kalelibilişim' Alıntı:
Disk yönetiminde ilgili usb diske sağ klik yeni bölüm oluştur tam yol ileri...
Herkes kafasına göre birşeyler yazıyor. Deneme yanılma usulü ile bu işler zor çözülür arkadaşlar. Sağ klikleme ile yeni bölüm oluştur penceresi açılmıyor. Lütfen bilerek birşeyler yazalım...

Ekli dosyalar

• ed.jpg
    ed.jpg
    124.2 KB · Görüntüleme: 2,906
USB flash bellekleri ve taşınır diskleri, özel bir durumu yada mecburyeti yoksa;
1-Üzerinden çalıştırdığınız açtığınız word excell uygulama yazılımları çıkış yaparak kapatınız.
2-Güvenli kaldır dan kaldırıp, sürücüyü bu yöntemle sistemden çıkartınız.Dijital olmayan , yani anolog ani güç kayıpları dosya sistemmi tanılamasını siliyor.
3-Güvenli kaldır kullanmaması sonucu kendine güvenip ;
taşınır harddiski raw olup çöpe atan 2
flash bellekleri tanınmayan 2
flash bellekleri raw format olan 5

bildiğim vaka var.Bütün bunlar tesadüf olabilir.Ama microsoft eğer bir sakıncası olmasa idi en son işletim sistemlerinde dahi güvenle sürücü kaldır eklentisi herhalde olmazdı.

Hocam iyisin hoşsun doğru söylüyosunda ben bu wakaya flash bellekten işletim sistemi yüklemek için dosyaları kopyalarken yakalandım... Biraz farklı olanlarıda var heralde...

beslenmeciler' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
Disk yönetiminde ilgili usb diske sağ klik yeni bölüm oluştur tam yol ileri...
Herkes kafasına göre birşeyler yazıyor. Deneme yanılma usulü ile bu işler zor çözülür arkadaşlar. Sağ klikleme ile yeni bölüm oluştur penceresi açılmıyor. Lütfen bilerek birşeyler yazalım...
Lafını bil de konuş Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin.

Senin usb diskte zaten bir bölüm var ikinci bir bölüm oluşturmak için boş alan yok Yeni bölüm oluştur seçeneği niye çıksın ki Sana uzaydan yeni bölüm tahsis etmelerini mi bekliyordun.
Ayrıca bazı Windowslarda bu seçenek pasif olabilir. Bu durumda live windows sürümlerinden birini veya Acronis disk director veya muadili bir programla bu iş halledilebilir.

programı indirdim ingilizcem olmadıgı için ne yapıcagımı bilemedim yine size danışmak istedim burdan sonrası olmazsa ümidimi kesicem :/

Ekli dosyalar

• fsd.png
    fsd.png
    64 KB · Görüntüleme: 2,889
Geri