Kingston Flash Bellek Sorunu

Kodla Büyü
Belleğinde önemli veriler var mı bilmiyorum. (Belleğinde iki bölüm görünüyor ikisini de)
yoksa,
delete volume ile bölümü sil tekrar move volume ile bölüm oluştur. daha sonra format ile formatla.

Önemli verilerin varsa
Programda sol kısımda Recover partition olacak onunla kurtarmayı dene
recover partition u bulamazsan boot cd sinde çıkıyordu
veya delete volume ile bölümü sil tekrar move volume ile bölüm oluştur. daha sonra format ile formatla.
daha sonra windows tan verilerini veri kurtarma programlarıyla kurtarmayı dene.

Yapamazsan yaz.

split volume sanırım onu yaptım en az 3 kere olmadı klasör içini gösterme var içerigine de girebiliyorum uzantılarına kadar ordalar ama yinede oluşturmuyor bölüm. sanırım sarı olan 1gb lık kısım yeşil olması gerekiyor nerden yapıcağımı çözemedim.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    110.9 KB · Görüntüleme: 1,479
Önemli verilerin olup olmadığını yazmamışsın.
Şu anda senin sorunun sürücü harfi ve yolu atanmamış. Ayrıca diskinde iki bölüm var.
windows disk yönetiminde ilgili (Resimde 1...) alana sağ tıkla sürücü harfi ve yolu ata de bir harf ata flash belleğin windows tarafından görünür hale gelecektir.
Windows ta yapamazsan yine ilgili programı kullanman gerekecek. o programla sürücü harfi atamayı dene. yine yapamazsan
Resimde talimatları yazdım sırasıyla uygula.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    163.4 KB · Görüntüleme: 1,479
benim aklıma son zamanlarda yayılan çin malı çakma kingstonlar mı bu sorunu yaşıyor diye geliyor.

Bu konuyu 3 yıl sonra tekrar hortlatayım, elimde 3 tane Toshiba 8 Gb flash bellek var, üçü de akıllı tahta atak programı yüklendikten ve bir süre kullanıldıktan sonra, disk açılamıyor biçimlendir diyor, fakat biçimlendirilmiyor, disk yöneticisinde gözükmüyor çaresiz kaldım, herhale flashlar çöpe gidecek, bilgisi olan var mı arkadaşlar?

hocam bende de 16 gb lık toshiba var takınca biçimlendir diyor tamam diyorsun biçimlendirilemiyor hatası veriyor...attım bir kenara duruyor maalesef... :(

paradox99' Alıntı:
Bu konuyu 3 yıl sonra tekrar hortlatayım, elimde 3 tane Toshiba 8 Gb flash bellek var, üçü de akıllı tahta atak programı yüklendikten ve bir süre kullanıldıktan sonra, disk açılamıyor biçimlendir diyor, fakat biçimlendirilmiyor, disk yöneticisinde gözükmüyor çaresiz kaldım, herhale flashlar çöpe gidecek, bilgisi olan var mı arkadaşlar?

aynı durumdayım kingston 32 gb flaş bellek görünüyor ama format atılmıyor, arkadaşlar yardım :!:

Geri