Kitap tarama minolta bizhub

Kodla Büyü
Arkadaşlar okulda ağdan çıktı alabiliyoruz. Konica ile ancak elle ip verdim bir bilgisayara 192.168.1.46 ve bir klasörü paylaşıma açtım, tarama kısmından hosta ip ve yola da klasörü yazıp başlat diyorum olmuyor. Daha öncede çıktı alamıyordum yönetim panelinden doğrudan çıktı engellenmişti acaba sorun yönetim ppşanelinden midir böyle bir sorun yaşayan var mı?????????**

ozgetas_manisa' Alıntı:
Arkadaşlar okulda ağdan çıktı alabiliyoruz. Konica ile ancak elle ip verdim bir bilgisayara 192.168.1.46 ve bir klasörü paylaşıma açtım, tarama kısmından hosta ip ve yola da klasörü yazıp başlat diyorum olmuyor. Daha öncede çıktı alamıyordum yönetim panelinden doğrudan çıktı engellenmişti acaba sorun yönetim ppşanelinden midir böyle bir sorun yaşayan var mı?????????**

Merhaba; Sorununuz halen devam ediyorsa Teknik Servisten SMB ayarının nasıl yapılandırılacağı ile ilgili destek alınız. İşlemden sonra artık İp ve dosya adı yazmak zorunda kalmazsınız. İyi çalışmalar.

webcevap' Alıntı:
Öncelikle teknik servislere pek itibar etmeyin. Çünkü bizlerin bilgi birikimi onlarınkinden daha fazla.

Eğer biraz ingilizceniz ve zamanınız varsa aradığınız tüm soruların cevabı youtube da.
O yüzden resimli anlatıma gerek yok. Çünkü video lu anlatımlar var.

Bir çok çözüm mevcut. Bana en basiti gelen usb belleğe direkt tarama yapmak oldu.
Bunun için makinenin admin şifresi ile giriş yapıp usb belleğe kaydı aktif yapman gerekiyor..

usb belleğe kaydı aktif yapamıyorum. nereden yapılacağını yazabilir misin?

Yeni geldiğim okulda bu makineden var. Tarama yapıyormuş önceden ama şimdi bu eylemi gerçekleştirmiyormuş. Şöyle bir baktım ftp tarama kısmında ip falan doğru. Tarama yapmaya çalışınca "İş tamamlanamadı. Günlüğü kontrol edin." diye bir uyarı alıyoruz. Sorun ne olabilir acaba?

arkadaşlar ben de tarama yaptığım belgeleri pc ye kaydetmek istiyorum tüm ayarları yaptım ama tarama yap deyip tanımladığım ve tanıttığım klasörü seçip tamama basınca tarama için belgeleri alıyo ancak "iş tamamlanamadı " uyarısı veriyo. pc deki tanımlı klasör içinde de herhangi bir kayıt yapılmıyo neden olabilir ki...

Arkadaşlar konıca mınoltalarda en bıldıgım ıkı kalıtelı servıs var bırısı Erzurum kuzeyman ınternetten arayın numaralarını ısteyın bırde trabzonda var bu ıkı adamlarda süper tavsıye ederım arayın dertlerınıze telefondada olsa care olsunlar

boteakif' Alıntı:
Yeni geldiğim okulda bu makineden var. Tarama yapıyormuş önceden ama şimdi bu eylemi gerçekleştirmiyormuş. Şöyle bir baktım ftp tarama kısmında ip falan doğru. Tarama yapmaya çalışınca "İş tamamlanamadı. Günlüğü kontrol edin." diye bir uyarı alıyoruz. Sorun ne olabilir acaba?
arkadaşlar yukarıdaki uyarıyı aldığımız için tarama yapmıyor. acaba neden olabilir ve çözümü.....

geceyolcusu2002' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
arkadaşlar yukarıdaki uyarıyı aldığımız için tarama yapmıyor. acaba neden olabilir ve çözümü.....

Aynı sorun vardı, hallettim. öncelikle bizhup 363 makinanın ip sini bilgisayar yazıcı ayarları ip4 kısmından öğrenin ve tarayıcının adres çubuğuna yapıştırıp enterleyin. (modem arayüz gibi aynı/benzer) orada ki menüden pc smtp ayarlarını yapacaksınız ama önce hangi hdd de kullanacaksanız tarama dosya adını verip yeni klasor oluşturun. (önceden vardır belki onu kontrol edin). daha sonra 192.168.1. (.......) adresindeki ayarları kontrol edin ve devamını zaten yaparsınız.

neden ağdaki pc ye kayıt ettiriyorsunuz?

Ben kitabı kestirdim.
4gb Usb cihaza takınca ekranda usbye tara diye ekran geliyor.
oradan tarayıp usb ye kayıt ettirdim.

Ağa kaydetmekten kastınız ağdaki istediğimiz pc ye/ klasöre depolamak oradan pdf/exel formatlarına dönüştürüp paylaşmak yazdırmak/ e posta yollamak ve tasnifli depolamak için desem yeterli olur sanırım.

Geri