Klasörleri exe ye çeviren virüs

Kodla Büyü

aliu_71

Seçkin Üye
Seçkin Üye
flaş belleğin birinde bütün klasörler .exe uzantısına dönmüş ve hepsinin boyutu aynı görünüyor.sanırım 587 kb idi.Kesin Çözümü olan var mı arkadaşlar.

süper bir virüs bence. İlk gördüğümde benim de canıma okumuştu ama çok takdir etmiştim kendilerini :)
bütün antivirüs yazılımlarının çözebildiği bir virüs hocam artık. Güncel bir antivirüsle taratın düzelecektir.

haocam 2 yıl önce 5 senelik arşivimin içine etmişti.kurtarabildiğmi kurtardım ama.
ben de tebrik etmiştim bu virüsü o zaman.bugün yeniden karşılaştrtım da.

hocam klasörün üstüne sağ tıkla oradan özellikleri tıkla klasörün adres yazan kismindan exe. uzantısını silince açılacaktır,eğer geçen gün bir öğretmen arkadasın flashını temizlerken karsılastıgım virüs yada trojen ise :)

Hocam haklısınız nasılbir virüs yapmışlarsa; dosyayı kopyalıyor exe ye çeviriyor diğerinide gizliyor
benim flash bellekteki belgelerin çoğu gitti ama kurtarabildiklerimi kurtardım.

talp' Alıntı:
Hocam haklısınız nasılbir virüs yapmışlarsa; dosyayı kopyalıyor exe ye çeviriyor diğerinide gizliyor
Hocam bilgiler gitmiyor sadece gizleniyor. Winrar ile gizli klasörleri görebilirsiniz. Winrar içinden kopyalarını alabilirsiniz. Gerçi atrib komutu da var. o da forumda açıklanmış durumda.

dosyaları gizleyip aynı isimde exe uzantılı dosyalar oluşturan bir virüs.gizli klasörler görünürr yapılarak sorun çözülebiliyor :)

biltek2007' Alıntı:
talp' Alıntı:
Hocam bilgiler gitmiyor sadece gizleniyor. Winrar ile gizli klasörleri görebilirsiniz. Winrar içinden kopyalarını alabilirsiniz. Gerçi atrib komutu da var. o da forumda açıklanmış durumda.
Hiçte taktir edilecek bir yanı yok.
Virüs autorun olup önce sistem32 ye kendini kopyalıyor ve sonra sistem başlangıcına registry yöntemi ile kendine kısayol oluşturuyor.USB deki dosyaları ve sistemdeki gizli dosyaları görünmez yapıp, ayarları ve registryi kapatıyor.
ve USB de aynı isimde exe uzantılı klasörler oluşturuyor.
Ayrıca CTRL+ALT+DELETE kapatan varyasyonlarıda var.Zaten ulaşsanızda kendini oradada gizliyor.
-Sisteminiz PANDA aşısı ile aşılı olursa bulaşmaz.
-USB flash belleğiniz PANDA aşısı ile aşılı ise takıldığı sistemede bulaştırmaz.
-Lakin kaza ile virüs yada exe klasörlerine siz tıklarsanız işini bitirir.Sisteme yerleşir.
-Ayrıca Antivirüse gerek yoktur.İşini bilenler bu sitede varolan bat uzantılı birkaç tool ile temizlik ve düzeltmelerini yapar.
Bu arada bu virüsün sildiği dosya yoktur.Sadece görünmez hale getirir.

Arkadaşım bunu en güzel combofix ile temizlersin.daha sonra flash da ki dosyalar silinmiş gibi gözüküyor.gizli olan dosyaları gösterden yada yanlış hatırlamıyorsam hepsi gözüküyordu.bende işe yaramıştı.

exe haline gelmiş olan klasörün içeriğine nasıl ulaşılabilir gizli hale gelmiş olandan değil de o exe nasıl normal hale çevrilebilir?

cb' Alıntı:
exe haline gelmiş olan klasörün içeriğine nasıl ulaşılabilir gizli hale gelmiş olandan değil de o exe nasıl normal hale çevrilebilir?

klasörler exe haline gelmemiştir. klasörleri gizlerek attribiues özelliğini değiştirilemez yapmıştır. klasörün isminde folder iconu bulunan exe oluşturmuştur.

Combofix ile silebilirsiniz

daha sonra

CMD
Örn:
F: attrib -r -s -h /s /d *.*

ile tüm dosyaları görünür yapabilirsiniz...

bu virüs için kendi çözümüm...

exe olan klasörlerin içerisine araştır ile giriyorum. içeriğini keserek oluşturduğum yeni bir klasör içerisine yapıştırıyorum. daha sonra exe uzantılı klasörleri siliyorum... hepsi bu...

hocam pardus işletim sisteminde aç dosyaları yeni bi klasöre taşı sonra belleğe format at klasöre aldığınız verileri tekrar belleğe kopyala oldu da bitti maşallah

Bu dosyayı çalıştırın. Klasörlerin çokluğuna göre zaman alacaktır. Kendisi herşeyi hallediyor.

Ekli dosyalar

• exe_virüsü.rar
    299 bayt · Görüntüleme: 7,566
Dün okuldaki bir arkadaşın flashında aynı virüse rastladım... Bazen gizli klasörleri göster yetmiyor hocam...

Araçlar->Klasör seçenekleri->Görünüm->Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen)
yazan seçeneğin yanından onayı kaldırmanız gerekiyor...

Önce dosyaların tamamen gittiğini düşündüm ancak boyutun 2Gb olduğunu görünce bu seçenek aklıma geldi... Böylece açıp yeni klasöre taşıdım ve bu gizli özelliği değiştirilmeyen klasörleri silerek kurtardım...

Kolay gelsin...

aynısıyla karsılastım...
eset ile temizleyecektim ki guzelim antivirüs tüm dosyaları siliverdi....

hemen amcasını çağırdım... kaspersky amca...
ee o gelince iş hemen halloluverdi

s_kajmeran' Alıntı:
Dün okuldaki bir arkadaşın flashında aynı virüse rastladım... Bazen gizli klasörleri göster yetmiyor hocam...

Araçlar->Klasör seçenekleri->Görünüm->Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen)
yazan seçeneğin yanından onayı kaldırmanız gerekiyor...

Önce dosyaların tamamen gittiğini düşündüm ancak boyutun 2Gb olduğunu görünce bu seçenek aklıma geldi... Böylece açıp yeni klasöre taşıdım ve bu gizli özelliği değiştirilmeyen klasörleri silerek kurtardım...

Kolay gelsin...
:+1:

Teachnologist' Alıntı:
cb' Alıntı:

klasörler exe haline gelmemiştir. klasörleri gizlerek attribiues özelliğini değiştirilemez yapmıştır. klasörün isminde folder iconu bulunan exe oluşturmuştur.

Combofix ile silebilirsiniz

daha sonra

CMD
Örn:
F: attrib -r -s -h /s /d *.*

ile tüm dosyaları görünür yapabilirsiniz...

İşe yaradı hocam. Teşekkürler.

hocam adres çubuğunda dosya isminin exe uzantısını silerseniz klasörleriniz açılır. benim de başımın belası bu virüs...

Bilgisayar formatörü değilim ama başka forumlarda bulduğum bu konuyla ilgili döküman ve ne yapabilirisiniz onu sizlere aktarmak istiyorum. Umarım işinize yarar arkadaşlar

Ekli dosyalar

• USB GÜVENLİK.rar
    217.4 KB · Görüntüleme: 1,115
bu tip virüslerden korunmak için çok güzel. benim gibi içinde sabit dosyaları programları taşıdığınız bir flash belleğiniz varsa daha da güzel... kilitliyor donduruyor salt okunur yapıyor yani dosyalarınız hiç zarar görmüyor, virüs kaynayan pc ye taksanız bile :D

BlueLife - Usb Virüs Koruması v1.0

Program kısaca ilgili sürücüdeki yazma/değiştirme izinlerini kaldırarak (dosya özelliklerindeki güvenlik bölümündeki ayarlar), sürücünüze ve dosyalarınıza virüs bulaşmasını engelliyor. Yani ilgili korumayı yaptıktan sonra flash diskinizdeki dosyaları kullanabileceksiniz ama ilgili dosyaları değiştirmeyecek silemeyeceksiniz. Ayrıca yeni dosya veyahut klasör oluşturamayacaksınız...

Ama programı kullanabilmeniz için usb diskinizin dosya sistemi NTFS olmalı! Eğer NTFS deyilse, usb diskinizi NTFS dosya sisteminde biçimlendirmelisiniz. Biçimlendirme işlemi için pakette bir kaç program ekledim! Convert.exe ile komut isteminde dönüşüm yapabilirdik ama biçimlendirme bence daha iyi!

http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/Us ... t_v1.2.zip

ademola' Alıntı:
bu tip virüslerden korunmak için çok güzel. benim gibi içinde sabit dosyaları programları taşıdığınız bir flash belleğiniz varsa daha da güzel... kilitliyor donduruyor salt okunur yapıyor yani dosyalarınız hiç zarar görmüyor, virüs kaynayan pc ye taksanız bile :D

BlueLife - Usb Virüs Koruması v1.0

Program kısaca ilgili sürücüdeki yazma/değiştirme izinlerini kaldırarak (dosya özelliklerindeki güvenlik bölümündeki ayarlar), sürücünüze ve dosyalarınıza virüs bulaşmasını engelliyor. Yani ilgili korumayı yaptıktan sonra flash diskinizdeki dosyaları kullanabileceksiniz ama ilgili dosyaları değiştirmeyecek silemeyeceksiniz. Ayrıca yeni dosya veyahut klasör oluşturamayacaksınız...

Ama programı kullanabilmeniz için usb diskinizin dosya sistemi NTFS olmalı! Eğer NTFS deyilse, usb diskinizi NTFS dosya sisteminde biçimlendirmelisiniz. Biçimlendirme işlemi için pakette bir kaç program ekledim! Convert.exe ile komut isteminde dönüşüm yapabilirdik ama biçimlendirme bence daha iyi!

http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/Us ... t_v1.2.zip
hocam 3 hafta önce bu programla karşılaştım ve çok harika bir program.en sağlamı b program teşekkürler

msconfig' Alıntı:
hocam 3 hafta önce bu programla karşılaştım ve çok harika bir program.en sağlamı b program teşekkürler

1.2 versiyonu ile daha da güzel. bulaşan virüsleri de temizliyor ;)

istediğiniz isimde koruma olmayan bir klasör de oluşturabiliyorsunuz.

serdengecti' Alıntı:
hocam pardus işletim sisteminde aç dosyaları yeni bi klasöre taşı sonra belleğe format at klasöre aldığınız verileri tekrar belleğe kopyala oldu da bitti maşallah
Temiz is... :+1:
:arrow: Don't worry, linux always takes care!

avira yla tarattır sonra attribu changer i kur klasörlerin üzerine gel sağ tık gizli yi kaldır tertemiz her zaman başıma geliyor...

böyle bişey şuan bende yaşıyorum ama klasörler exe değil sadece görünmüyor. winrar ile klasörler görünüyor sadece. bunu nasıl çözeceyiz. fatih kursu verirken bi hocadan bulaştı akıllı tahtaya ordan takılan her flasha. tamda sunumları yaparken. kurs felç oldu biraz ama winrar geçici çözümü ile hallettik. ve şuan benim flashtaki 5 gb lik veride görünmüyor.

bu program dosya özellilklerini düzenlemek için komut yazmaya gerek yok ...
sağ tuşa öznitelikleri değiştir menüsü ekliyor
daha sonra
örneğin bellkde exe dosya araması yap
dosyaları boyutuna göre sırala virüslü dosya isimleri alt alta sıralanacak
böylece toplu olarak exe dosyaları silebileceksin...

Ekli dosyalar

• ac.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 535
klasörleri göstermek için...

Ekli dosyalar

• dosyalarımı göster.rar
    1.7 KB · Görüntüleme: 361
Geri