Klavye neden çalışmıyor olabilir?

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öğretmen pc nin ana kartı yanmıştı servise gitti geldi.Pc exper gönderen exper bayisi.Bilgisayarı ilk açtığım zaman klavye çalışmıyor.Diğer donanımlar bir sıkıntı yok.Başka bir kasaya taktığımda onda çalışıyor.Aynı şekilde başka klavyeyi öğretmen pc sine taktığımda o klavyede çalışmıyor.Halbuki bilgisayarın ana kartı yeni değişti.Pc açılırken hiç bir şekilde klavye hatası da vermiyor.Ne yapmamı önerirsiniz?Klavye girişi pcı yuvasından.Usb kalvyede denemedim.

İkinci sorunumda öğrenci bilgisayarlarının bir tanesinin ekranı açıldığında soluk gösteriyor ve ekranı kaplayan yukaraıdan aşğıya doğru paralel beyaz çizgiler var.Ekranı başka bir kasaya taktım aynı sorun yine oldu.Acaba sorun ekranın kendisinde mi?

Birinci sorun; Biostan yalnışlıkla klavye girişi kapatılmış olabilir ya da ps2 klavye portu bozuk olabilir. Önce bios pilini çıkar bir süre bekle sonra gene tak yani biosu sıfırla öyle dene. Eğer buda çözüm olmazsa USB klavye alarak sorundan kurtul. NOT: USB ps2 dönüştürücüsü kullanarakta eski klavyeni kullanabilirsin.

İkinci sorun; Bu durumda sorun monitörünüzde görünüyor monitörün menüsünden ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bazen manyetik alandan kaynaklanan sorunlardan dolayı monitörde görüntü bozulmaları olabilir. Bunun içinde monitörün menüsünde bir seçenek olacaktı tam olarak hatırlayamadım ama bu seçeneği kullanarak manyetik alanı düzenleyebilirsin.

Birinci Sorun: kardeş sorunlarının ilkini bende yaşamıştım, sorunu şöyle çözebilirsin. biosta clear cmos var yukarıdaki arkadaşda doğu söylemiş ayın şeye gelir aslında, clear cmos yapmalısın. anakartın üzerinde pinlerinin yerini değiştirince oluyor,

ikinci sorun farklı bir ekran kartı denemeye dene onda sorun yoksa ekran kartında bir problem olmuş olabilir. kolay gelsin.

yukarıdakileri denedikten sonra yine olmazsa ki benim başıma geldi; rootkitlerden dolayı kalvyenin sağ tarafı çalışmıyordu. combofix i çalıştır belki düzelir.

Arkadaşlar 1.sorundan usb klavye alarak kurtuldum.2.sorunda da dediğinizi yapacağım.Herkese şükranlarımı sunuyorum.

Geri