Klima Tavsiye

Kodla Büyü

kakababa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 3 farklı odaya klima taktıracağız 9000 12000 18000lik olarak. Marka model önerileriniz nelerdir? Fiyat olarakta uygun olursa sevinirim malum memuruz. Mitsubishi el yaktı :)

Ben de bilgisayar sınıfına klima aldırcam. BT sınıfındaki klimayı başka yere taktırmıştık geçen sene ben de bu başlığı takip edeyim.

Evde iki tane; daikın enjoy ve mitsubishi msz-sf. daikını 2000 küsüre almıştık 12lik, enjoy serisi en alt sınıfı daikinin, türkiye piyasasındaki markalarla yarışabilmek için çıkarttığı klima diye söyleniyor. Bazen garip sesler çıkartması ve ısıtma modundayken bile bazen serin üflemesi dışında bir sorunu yok. Mitsubishi iyi ama 4.150 tl hala taksit ödüyorum. Klimaya bu kadar para verilir mi hala şüphelerim var.

Amaç ne ısıtma mı? Soğutma mı? Soğutmada bütün klimalar iş görür ısıtmaya gelince iyi klimalar iş görür.

Amaç ısıtma olunca seçici olmanız gerekiyor. 9000, 12000, 18000 yerine 12000, 18000, 24000 düşünebilirsiniz. Klimalar ısıtmada gerçekten çuvallıyor. Bilginize.

kalelibilişim' Alıntı:
Amaç ısıtma olunca seçici olmanız gerekiyor. 9000, 12000, 18000 yerine 12000, 18000, 24000 düşünebilirsiniz. Klimalar ısıtmada gerçekten çuvallıyor. Bilginize.

Hocam bulunduğum yer çok soğuk bir yer sayılmaz amacım belli zamanlar kullanıp düzgün bir verim alabilmek fiyatıda çok pahalı olmamalı bu yüzden. Eşimde hafif derece kansızlık var.

20 metre kare oda soğutmak amaçlı 9000 lik klima yeter mi arkadaşlar.yatak odasında kullanacam.ve tavsiye edeceğiniz klima var mı marka olarak model olarak

ben yaklaşık 15 m2 için 12000 btu klima kullanıyorum ancak ısıtıyor bir de izmir olmasına rağmen

Amaç ne ısıtma mı? Soğutma mı? Soğutmada bütün klimalar iş görür ısıtmaya gelince iyi klimalar iş görür.
Şunu da yazayım: normalde klimalar +7 santigrad derece ve üzerindeki sıcaklıklarda verimli çalışırken; bunun altındaki sıcaklıklarda istenilen ısıyı sağlayamaz.
Bunun için son yıllarda ısıtmaya özel klimalar üretildi. Yanlış anlaşılmasın bu klimalar yalnızca ısıtma yapmıyor, soğutmada da kullanılıyor.
Bir üst mesajda arkadaşımız izmir'de 15 m2 için 12000 btu klimanın ancak yeterli olduğunu yazmış.
Evet tam olarak ölçü bu. Bulunduğunuz yere ve ısıtacağınız alana göre seçim yapmanız gerekiyor.
Elektrik sarfiyatı sizin için önemli ise inverter klimaları tercih etmelisiniz.
Modern klimalarda inveter kompresör(Tercihen Toshıba marka kompresör, Klima markası ne olursa olsun), A enerji sınıfı, R410A gazı, Isı pompası ile ısıtma, iyonizer tenolojisi gibi özellikler aranır.
Garanti sizin için önemli ise Baymak 7 yıl garanti veriyor.

ısı pompası hakkında bilgi sahibi olan var mı? ya da kullanan_?
dubleks ev için ısı pompası düşünüyorum. Aynı zamanda soğutma da yapıyormuş. Elektrik sarfiyatı çok azmış.

mystreous' Alıntı:
ısı pompası hakkında bilgi sahibi olan var mı? ya da kullanan_?
dubleks ev için ısı pompası düşünüyorum. Aynı zamanda soğutma da yapıyormuş. Elektrik sarfiyatı çok azmış.
Hocam biraz zahmetli görünüyor o

Model hakkında yardımcı olsanız daha büyük sevap işlersiniz. Mitsubishininde daikininde ismi büyük ancak bunlarında sırf piyasa ile rekabet etmek için yaptığı orta sınıf ürünler var sonuçta. Hatta Daikinin Mira Shira ve Ururu Sarara diye 3 farklı gelir grubuna hitap eden klimaları var. Miranın 9000BTU 2 Bin TL civarı Ururu Sararanın 9000BTU ise 5 6 Bin Tl. Sonuçta sadece ismine bakacaksak ikiside Daikin :lol:

Toshiba daisekai inverter az tüketim üstün performans :+1: ama fiyat biraz yüksek

Arkadaşlar Mtsubishi Electricte 1 alana 2.si yarı fiyatına kampanyası varmış sanırım son kararımızı bugün verdik. Mitsubishi Kiriganima serisinin 9000 ve 12000 BTU luk klimalarından alacağız. Toplam 6780 TL tutuyor ama kıyaslama yaptığımızda çok güzel makinalar 3 kuruş fazla verip iyisinialalım dedik :)

MSZ-FH35VE
MSZ-FH25VE

Alacağımız ürünler :)

Geri