Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kodlama dersi zorunlu oldu?

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında botecii00 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. caylakcekirge

caylakcekirge Süper Üye Süper Üye

Bu haberi görünce sanki bu yıl birşeyler olacak gibi geliyor...
    Emek veren arkadaşlara teşekkürler... :alkis:

2. oziie

oziie Seçkin Üye Seçkin Üye

Yine liseler ile ilgili bir çalışma yok. :-1:

3. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

Bakan kendi ağzıyla seçmeli olacak dedi zaten, buradaki yazılardan da benim çıkardığım sonuç, sadece bizim bilişim teknolojileri dersinin adı kodlama dersi olacak, 5-6 zorunlu, 7-8 seçmeli, kitabı filan yok tabi. Sağda solda da kodlama dersini müfredata koyduk diye havasını basacak bakanlık. Eski tas, eski hamam...boşuna heves ediyoruz gibi geliyor artık bana, dağ fare doğuracak...

4. gokhan0635

gokhan0635 Üye

:+1:

5. sevdiceğim

sevdiceğim Süper Üye Süper Üye

buna okadar çok ihtiyacımız var ki olsa ne güzel olur veliler hocam siz de açın dyk kursu deseler :shock: :shock:

6. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

http://yegitek.meb.gov.tr/www/kodlama-e ... icerik/583
    Genel Müdürlüğümüz, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ile ortak bir çalışma başlattı. Çalışma; 5 ve 6. sınıflarda zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulan “bilişim teknolojileri ve yazılım dersi”nin içeriğinin güncellenmesini kapsıyor.

bu yazıdan ne anlıyorsunuz sayın arkadaşlar?

7. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

yine büyük beklentiye girdiniz sonu HÜSRAN olacak benden demesi..müfredata word excel gibi onuda yamayacaklar ünite olarak..eski sistem sevam..yok 4 saat zorunlu olacak yok 2saaat ortaokulda olacak v.s safsatası aldı yürüdü.. hiç bir şey olmasa 10 bin bilişimci açığı oluşur ki bu zaten imkansız..dersin sınıfta nasıl işlenecegide ayrı muaamma..kağıt kalemle kodlamaya hoşgeldiniz..yaz kızım ,oğlum..evde denersiniz çalışıp çalışmadığını artık :roll: :sleep:

8. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Ben ne anladigimi yukarida yazdim ama arkadaslar benim anladigimi anlamayinca ben yanlış anliyorum galiba

9. muzyonur

muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence gelecek diyelim. umutla bakalım. gelmeli değil mi? olması gereken olur inşallah. tabletlerle akıllı tahtalarla yaparız bu işi. Ben scratch'ı 2 hafta tanıtmamla bile bir çok öğrenci geri kalanını kendi kendine öğrenip kendini geliştirdi.oyunlar tasarladılar. Çok sevilen bir ders de olur bence

10. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bizim 4.sınıfta insan hakları var ama kitabı yok.Seneye inşallah bunun kitabını basarlar o zaman kesinleşir.

11. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

bu habere göre değişen bişey yok ozaman

12. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

kodlama dersi şimdi kodlama eğitimi mi oldu yani

13. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Duruma yegitek boyle bakarsa talim terbiye boyle bir dersi mumkun degil eklemez ders programlarina

14. patari

patari Seçkin Üye Seçkin Üye

Evdeki bulgurun başına bir iş gelmesinden korkmaya başladım. :!:

15. pawofeagle

pawofeagle Seçkin Üye Seçkin Üye

her zamanki gibi meb yine şaşırtmadı. nabi avcıya canlı yayında sorulduğunda verdiği cevabın tam olarak açılımını yeğitek vermiş. kodlama 5 ve 6 larda zorunlu olan bilişim dersinin müfredatına eklenecek( bi müfredat yok gerçi genel bir hat var) 7 8 lerde seçmeli aynen devam... bunun üzerine tek elde kalan umut liselere gelebilecek kodlama dersi ki oda en fazla 1 saat olur ve liselerin sayısı düşünülürse normu pek etkileyeceği düşünülemez

16. omerfd

omerfd Site Gezgini

Ya ilkokullara gelirse ki gelmesi lazım. Kimsenin ders saatini almamış, kimseyi mağdur etmemiş ve olaya temelden başlamış oluruz. kodlama demek bilgisayar ortamında açıp derleyiciyi kod yazmak demek değil. o yaştaki çocuktan onu beklemek yanlış olur. algoritma, akışdiyagramı vs. mantığı anlamış olsun yeter diye düşünüyorum. programlamaya bakış açısını bilsin yeter. zaten bu işte yetenek+çalışma işi. amaç çocukta farkındalık yaratmak, oturup if eğerle kod yazmak değil.
    üniversitede bile 1 dönem sadece algoritma ve akış diyagramları aldık ve sadece kara tahtada defterde kod yazdık.

17. bilben2002

bilben2002 Site Gezgini

4 yıldır zaten çocuklara scratch ile kodlama öğretiyorum. Hem de adamakıllı müfredat yok, kitap zaten yok. Şimdi tutmuşlar yeni bir şeymiş gibi kodlama deyip reklam yapıyorlar. Bari 7-8'de seçmeli değil zorunlu yapın da ciddiyetinizi anlayalım. 20 kişi geçmiş bir masanın başına içinde değer verdiğimiz hocalar da var. Şu işe bak. Yazık!

18. antiak

antiak Aktif Üye

Osmanlı zamanında matbaa şeytan icadı deyip geç gelmesine sebep olanlar ile bu yegitekte ya da mebte koltukları parselleyen bazı kişilerin farkı yok bence

19. ertugrul_yildirim

ertugrul_yildirim Site Gezgini

hocam ben size katılıyorum, birazda karamsarlığı üstümüzden atmamız lazım, foruma bakıyorum her gelişmeye refleks olarak olumsuz bir yaklaşım sergileniyor. Fatih BTR olduk kıyamet koptu. Ne değişti gene herkes aynı işleri yapıyor. Kimisi şanslı iyi okulda çalışıyor kimisi ben gibi 10 bilgisayar 34 öğrenci ile ders yapıyor. Bizim biraz da akışına bırakıp zamanın getirdiği şartlar ile çalışmamız gerektiğini düşünüyorum nacizane

20. ThatBeatsAll

ThatBeatsAll Seçkin Üye Seçkin Üye

Ah şu "TIK" peşinde koşan memur haber siteleri ve onlara fütursuzca inanan tayfa... :eek: :eek:

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal