Kolay Bir Şekilde Performans Değerlendirmek isteyenler....

Kodla Büyü
vallahi benim aklıma gelmişti bunu yapacakları :)
Çok işe yarayacak hocam eline sağlık

alın bunu kullanın bu daha kullanılşı, ilk sayfadaki e okul bölümünü doldurmanız yeterli performan, proje, ders içi performansı otomatik dağıtıyor.
isim listesi içinde sadece ilk sayfadaki e okul bölümüne ad soyad girmeniz yeterli diğer sayfalar otomatik alıyor ad soyadı.

Ekli dosyalar

• a.rar
    131.4 KB · Görüntüleme: 1,270
Belki pek etik değil ama cidden kullanışlı yani. Pratiklik kazandırıyor. İyi bir çalışma olmuş. :alkis:

Pratiklik açısından güzel bir çalışma olmuş. Fakat 340 civarında performans mailini değerlendirecek biri olarak belirtmek isterim ki etik konusunda biraz sıkıntılı...

impetus23' Alıntı:
arkadaşın performans listesini biraz geliştirdim, değerleri rastgele yapıyor, üstteki sütunlar silinmeden kazanımlar silinebilir, puanlar değişebilir, hesap hatası yaparsanız prog. kilitlenebilir kolay gelsin

hocam sayfa korumalı
parola istiyor
parolası ne acaba

hastasıyız dede' Alıntı:
alın bunu kullanın bu daha kullanılşı, ilk sayfadaki e okul bölümünü doldurmanız yeterli performan, proje, ders içi performansı otomatik dağıtıyor.
isim listesi içinde sadece ilk sayfadaki e okul bölümüne ad soyad girmeniz yeterli diğer sayfalar otomatik alıyor ad soyadı.

Şimdiye kadar gördüğüm en kullanışlısı budur hocam. Hele de sayfa korumasının olmaması, kriterlerin değiştirilebilir olması açısından çok takdir ettim. Acayip teşekkürler. :+1:

Kullanışlı ama kullanmayı düşünmüyorum :) Zaten puan kırdığım kısımlar belli. Geç getirmek, görselliğin olmaması ve kaynakça yazılmaması. Hiç getirmeyenler için bu uygulanabilir ama :)

ozkansedef' Alıntı:
Kullanışlı ama kullanmayı düşünmüyorum :) Zaten puan kırdığım kısımlar belli. Geç getirmek, görselliğin olmaması ve kaynakça yazılmaması. Hiç getirmeyenler için bu uygulanabilir ama :)

Hocam bunu kullanmadaki esas amaç zaten müfettişler geldiğinde ellerine değerlendirme ölçeği verebilmek. Sınıf içi performans için de bunu yapmamız gerekiyormuş. Ben mesela notlarımı e okula girdim, sonrasında burdan ölçeği hazırlayıp çıktıyı alacağım sadece. Özellikle ders içi performans için notu neye göre verdin diye sorarlarsa göstermelik bi ölçek olur elimizde.

Hocalarım öncelikle emeğinize sağlık. Gerçekten harika bir uygulama. . Toplam 14 kriter var. Ben puanlamayı 8 kriter üzerinden yapmak istiyorum. 6 Kriteri içeren sütunları silmeyi denedim, olmadı. Formüllerle alakalı sanırım. 8 Kritere nasıl ayarlayacağız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eslivya' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Şimdiye kadar gördüğüm en kullanışlısı budur hocam. Hele de sayfa korumasının olmaması, kriterlerin değiştirilebilir olması açısından çok takdir ettim. Acayip teşekkürler. :+1:
kesinlikle hocama katılıyorum teşekkürler :+1:

Keşke bu tür uygulamaları öğrencinin lehine olacak şekilde üretebilsek; ANCAK KENDİ LEHİMİZE OLACAK ŞEKİLDE ÜRETİYOR, ÖĞRENCİNİN ALEYHİNE OLUP OLMAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ. Derse katılan bir öğrencinin puanı pekala düşük gelebilir; ADALET BUNUN NERESİNDE?

Yıllardır biz Bilişimcilerin üzerine yapışıp kalan olumsuz bir intibah var; "yatıyorlar, çalışmıyorlar..." nevinden. Kendi ayağımıza bu yolla sıkıyoruz farkında değiliz.

Bu tür fikirleri gördükçe meslektaşlarımdan açıkçası utanıyorum.

ahmetfx' Alıntı:
Ben tek tek her kritere göre öğrencinin gözü önünde puan verdim. Şimdi rastgele dağıtımda biraz haksızlık oluyor gibi. Yerine getirmediği bir maddeden dolayı bir öğrenci çok puan alırken, yapan bir öğrenci az puan alırsa hoş olmaz.

Kesinlikleee haklısınız

Geri